Apranti (AP)AP nedir?
Serhat Çelik
Serhat Çelik son 12 ayda 487 koşuya çıktı, 44 birincilik ve 122 ilk üç derece aldı. En çok Antalya'da koştu (181 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Serhat Çelik jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 427 | 36 | 33 | 41 | %8,4 | %25,8 | −%44,4 |
| Son 12 ay | 487 | 44 | 35 | 43 | %9,0 | %25,1 | −%40,5 |
| 2020'den bu yana | 552 | 46 | 39 | 49 | %8,3 | %24,3 | −%45,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 427 | 36 | 33 | 41 | %8,4 | %25,8 |
| 2025 | 120 | 9 | 6 | 8 | %7,5 | %19,2 |
| 2024 | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 181 | 15 | 11 | 12 | %8,3 | %21,0 |
| Ankara | 158 | 12 | 16 | 21 | %7,6 | %31,0 |
| Adana | 80 | 9 | 7 | 5 | %11,3 | %26,3 |
| İstanbul | 42 | 3 | 1 | 4 | %7,1 | %19,0 |
| Kocaeli | 12 | 4 | 0 | 0 | %33,3* | %33,3* |
| Bursa | 10 | 1 | 0 | 1 | %10,0* | %20,0* |
| İzmir | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Şanlıurfa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 164 | 9 | 4 | 9 | %5,5 | %13,4 |
| Kum · Normal | 158 | 20 | 14 | 13 | %12,7 | %29,7 |
| Çim · Normal | 68 | 6 | 11 | 9 | %8,8 | %38,2 |
| Çim · Yumuşak | 21 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %19,0* |
| Kum · Islak | 18 | 4 | 1 | 1 | %22,2* | %33,3* |
| Sentetik · Nemli | 15 | 3 | 1 | 2 | %20,0* | %40,0* |
| Kum · Nemli | 12 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %25,0* |
| Sentetik · Islak | 11 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %36,4* |
| Çim · Çok Yumuşak | 9 | 1 | 1 | 0 | 1/9 | 2/9 |
| Çim · Ağır | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Sentetik · Sulu | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 59 | 6 | 5 | 2 | %10,2 | %22,0 |
| 1201–1600 m | 245 | 16 | 15 | 24 | %6,5 | %22,4 |
| 1601–2000 m | 124 | 17 | 12 | 11 | %13,7 | %32,3 |
| 2001+ m | 59 | 5 | 3 | 6 | %8,5 | %23,7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 296 | 27 | 23 | 26 | %9,1 | %25,7 |
| İngiliz | 191 | 17 | 12 | 17 | %8,9 | %24,1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 190 | 12 | 16 | 26 | %6,3 | %28,4 |
| Antalya | 181 | 15 | 11 | 12 | %8,3 | %21,0 |
| Adana | 84 | 9 | 7 | 5 | %10,7 | %25,0 |
| İstanbul | 61 | 4 | 3 | 4 | %6,6 | %18,0 |
| Kocaeli | 17 | 4 | 2 | 1 | %23,5* | %41,2* |
| Bursa | 11 | 2 | 0 | 1 | %18,2* | %27,3* |
| Şanlıurfa | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| İzmir | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 179 | 9 | 6 | 9 | %5,0 | %13,4 |
| Kum · Normal | 178 | 21 | 16 | 16 | %11,8 | %29,8 |
| Çim · Normal | 92 | 7 | 11 | 11 | %7,6 | %31,5 |
| Çim · Yumuşak | 21 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %19,0* |
| Kum · Islak | 19 | 4 | 1 | 1 | %21,1* | %31,6* |
| Sentetik · Nemli | 15 | 3 | 1 | 2 | %20,0* | %40,0* |
| Kum · Nemli | 12 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %25,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| Sentetik · Islak | 11 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %36,4* |
| Çim · Ağır | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Sentetik · Sulu | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 74 | 6 | 6 | 4 | %8,1 | %21,6 |
| 1201–1600 m | 277 | 17 | 16 | 26 | %6,1 | %21,3 |
| 1601–2000 m | 139 | 18 | 14 | 12 | %12,9 | %31,7 |
| 2001+ m | 62 | 5 | 3 | 7 | %8,1 | %24,2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 344 | 29 | 27 | 30 | %8,4 | %25,0 |
| İngiliz | 208 | 17 | 12 | 19 | %8,2 | %23,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| R. Kaya | 37 | 0 | 0 | 2 | %0,0 | %5,4 |
| M. Demirol | 21 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %14,3* |
| M. Dolak | 16 | 3 | 1 | 1 | %18,8* | %31,3* |
| K. Korkmaz | 14 | 4 | 1 | 0 | %28,6* | %35,7* |
| A. Polat | 14 | 1 | 0 | 2 | %7,1* | %21,4* |
| M. Korkmaz | 12 | 2 | 0 | 2 | %16,7* | %33,3* |
| H. Yıldırım | 11 | 2 | 1 | 2 | %18,2* | %45,5* |
| E. Altın | 11 | 1 | 1 | 2 | %9,1* | %36,4* |
| M. Akkuş | 10 | 2 | 0 | 0 | %20,0* | %20,0* |
| K. Yılmaz | 9 | 3 | 0 | 1 | 3/9 | 4/9 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Taçyiğit | 13 | 1 | 2 | 0 | %7,7* | %23,1* |
| Keşhanlı | 11 | 2 | 3 | 2 | %18,2* | %63,6* |
| Binbir Fatih | 10 | 5 | 2 | 2 | %50,0* | %90,0* |
| Husrev | 8 | 1 | 0 | 2 | 1/8 | 3/8 |
| Angle Rising | 6 | 3 | 0 | 1 | 3/6 | 4/6 |
| Atomic Cat | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Samet Efendi | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Alçin Sultan | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| Sevda Mevsimi | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Şirinmişirin | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | Adana | Handikap 16 | 2000 Kum | Taladrro | M. Akyavuz | 3/7 | 13,50 |
| 08.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | Fundo | G. Köse | 5/9 | 6,00 |
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1600 Çim | Love Sea | E. Akyavuz | 4/12 | 6,10 |
| 07.11.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Yalkınoğlu | H. Karataş | 6/9 | 30,30 |
| 07.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1300 Kum | Sırrın Beyi | M. Demirol | 9/10 | 22,35 |
| 07.11.2026 | Ankara | Satış 3 | 2000 Kum | Angle Rising | K. Yılmaz | 1/5 | 3,35 |
| 07.11.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Berksan | Ü. Arslan | 9/9 | 29,20 |
| 07.11.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2100 Kum | Cezzar Bey | K. Yılmaz | 7/7 | 6,10 |
| 06.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 1400 Sentetik | Gözüdeli | K. Korkmaz | 5/7 | 2,50 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2000 Sentetik | Aysera Kız | H. Sunkar | –/13 | 8,35 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Chica Brava | B. Yıldırım | 6/11 | 20,20 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Satış 4 | 1400 Sentetik | Delicias Turcas | H. Sunkar | 5/5 | 4,70 |
| 05.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1900 Çim | Dilmakız | M. Demirol | 10/11 | 9,55 |
| 05.11.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Çimen Liya | M. Akkuş | 8/8 | 20,45 |
| 05.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1500 Kum | Taykutkral | O. İpek | 6/8 | 3,45 |
| 05.11.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Petrikora | F. Kip | 3/8 | 2,00 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Odabaşı | S. Polat | 7/17 | 16,75 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Okaygün | A. Dinç | 10/10 | 21,70 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Sentetik | Güneyim | F. Kip | 5/9 | 5,05 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Forever Dallas | M. Gürcü | 7/16 | 17,75 |
Sık sorulanlar
Serhat Çelik bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 427 koşuda 36 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Serhat Çelik bugün hangi atlara biniyor?
Adana 1. koşu 17:15, FUNDO; Adana 3. koşu 18:30, TALADRRO; Adana 6. koşu 20:00, GÜNÇE KIZ; Adana 7. koşu 20:30, WHITE WRIST; Adana 8. koşu 21:00, LA JEFA; Adana 9. koşu 21:30, GRAY SWORD.
Serhat Çelik en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Antalya'da: 181 koşu, 15 birincilik.
Serhat Çelik apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.