Antrenör
Adnan Polat
Adnan Polat'ın atları son 12 ayda 278 koşuya çıktı, 26 birincilik ve 82 ilk üç derece aldı. En çok Antalya'da koştu (147 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Adnan Polat antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 164 | 15 | 15 | 19 | %9,1 | %29,9 | −%55,9 |
| Son 12 ay | 278 | 26 | 25 | 31 | %9,4 | %29,5 | −%46,1 |
| 2020'den bu yana | 822 | 69 | 63 | 99 | %8,4 | %28,1 | −%45,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 164 | 15 | 15 | 19 | %9,1 | %29,9 |
| 2025 | 381 | 35 | 29 | 39 | %9,2 | %27,0 |
| 2024 | 166 | 14 | 15 | 24 | %8,4 | %31,9 |
| 2023 | 111 | 5 | 4 | 17 | %4,5 | %23,4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 147 | 14 | 12 | 18 | %9,5 | %29,9 |
| Ankara | 56 | 2 | 3 | 3 | %3,6 | %14,3 |
| Adana | 26 | 5 | 5 | 3 | %19,2* | %50,0* |
| İstanbul | 22 | 3 | 1 | 2 | %13,6* | %27,3* |
| Kocaeli | 16 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %25,0* |
| Bursa | 7 | 1 | 2 | 2 | 1/7 | 5/7 |
| İzmir | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 112 | 14 | 13 | 11 | %12,5 | %33,9 |
| Sentetik · Normal | 72 | 4 | 3 | 8 | %5,6 | %20,8 |
| Çim · Normal | 41 | 3 | 3 | 3 | %7,3 | %22,0 |
| Kum · Nemli | 18 | 2 | 1 | 5 | %11,1* | %44,4* |
| Kum · Islak | 8 | 2 | 2 | 1 | 2/8 | 5/8 |
| Sentetik · Nemli | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Sentetik · Islak | 5 | 0 | 2 | 1 | 0/5 | 3/5 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 41 | 2 | 3 | 7 | %4,9 | %29,3 |
| 1201–1600 m | 154 | 18 | 16 | 16 | %11,7 | %32,5 |
| 1601–2000 m | 43 | 2 | 0 | 6 | %4,7 | %18,6 |
| 2001+ m | 40 | 4 | 6 | 2 | %10,0 | %30,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 181 | 14 | 16 | 21 | %7,7 | %28,2 |
| İngiliz | 97 | 12 | 9 | 10 | %12,4 | %32,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 99 | 7 | 6 | 11 | %7,1 | %24,2 |
| Handikap | 73 | 7 | 9 | 6 | %9,6 | %30,1 |
| Şartlı | 59 | 8 | 6 | 7 | %13,6 | %35,6 |
| G | 12 | 1 | 1 | 2 | %8,3* | %33,3* |
| KV-8 | 12 | 2 | 1 | 3 | %16,7* | %50,0* |
| KV-6 | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Satış | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| KV-7 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| KV-9 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Kısa Vade Handikap | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 400 | 36 | 32 | 53 | %9,0 | %30,3 |
| Ankara | 271 | 18 | 12 | 24 | %6,6 | %19,9 |
| İstanbul | 53 | 6 | 5 | 7 | %11,3 | %34,0 |
| Adana | 43 | 5 | 8 | 6 | %11,6 | %44,2 |
| Kocaeli | 34 | 0 | 2 | 5 | %0,0 | %20,6 |
| Bursa | 14 | 3 | 2 | 3 | %21,4* | %57,1* |
| İzmir | 7 | 1 | 2 | 1 | 1/7 | 4/7 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 368 | 36 | 31 | 46 | %9,8 | %30,7 |
| Sentetik · Normal | 196 | 15 | 13 | 24 | %7,7 | %26,5 |
| Çim · Normal | 154 | 7 | 9 | 16 | %4,5 | %20,8 |
| Kum · Nemli | 28 | 3 | 2 | 5 | %10,7* | %35,7* |
| Çim · Çok Yumuşak | 16 | 1 | 2 | 2 | %6,3* | %31,3* |
| Sentetik · Nemli | 15 | 1 | 0 | 1 | %6,7* | %13,3* |
| Kum · Islak | 11 | 2 | 2 | 3 | %18,2* | %63,6* |
| Çim · Yumuşak | 8 | 2 | 1 | 1 | 2/8 | 4/8 |
| Çim · Ağır | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Sentetik · Islak | 6 | 0 | 2 | 1 | 0/6 | 3/6 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Sentetik · Sulu | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 142 | 11 | 9 | 15 | %7,7 | %24,6 |
| 1201–1600 m | 445 | 35 | 34 | 55 | %7,9 | %27,9 |
| 1601–2000 m | 120 | 9 | 8 | 17 | %7,5 | %28,3 |
| 2001+ m | 115 | 14 | 12 | 12 | %12,2 | %33,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 592 | 39 | 44 | 72 | %6,6 | %26,2 |
| İngiliz | 230 | 30 | 19 | 27 | %13,0 | %33,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 260 | 16 | 18 | 26 | %6,2 | %23,1 |
| Handikap | 230 | 20 | 20 | 27 | %8,7 | %29,1 |
| Şartlı | 181 | 16 | 12 | 26 | %8,8 | %29,8 |
| G | 45 | 5 | 2 | 7 | %11,1 | %31,1 |
| KV-8 | 32 | 4 | 5 | 6 | %12,5 | %46,9 |
| KV-6 | 22 | 3 | 1 | 3 | %13,6* | %31,8* |
| KV-7 | 19 | 2 | 3 | 0 | %10,5* | %26,3* |
| Satış | 19 | 1 | 2 | 1 | %5,3* | %21,1* |
| KV-9 | 8 | 2 | 0 | 2 | 2/8 | 4/8 |
| Kısa Vade Handikap | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Çelik | 23 | 5 | 2 | 3 | %21,7* | %43,5* |
| M. Turan | 14 | 1 | 0 | 4 | %7,1* | %35,7* |
| S. Çelik | 14 | 1 | 0 | 2 | %7,1* | %21,4* |
| A. Sözen | 12 | 1 | 1 | 2 | %8,3* | %33,3* |
| E. Çankaya | 10 | 3 | 1 | 2 | %30,0* | %60,0* |
| A. Aslan | 10 | 1 | 0 | 0 | %10,0* | %10,0* |
| M. Akgöbek | 9 | 2 | 0 | 0 | 2/9 | 2/9 |
| S. Çelik | 9 | 1 | 2 | 3 | 1/9 | 6/9 |
| M. Kaya | 9 | 0 | 2 | 0 | 0/9 | 2/9 |
| Ö. Yıldırım | 8 | 1 | 3 | 1 | 1/8 | 5/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Odabaşı | 18 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %27,8* |
| Erkurt | 13 | 1 | 1 | 2 | %7,7* | %30,8* |
| Boğaz Çocuğu | 10 | 1 | 0 | 2 | %10,0* | %30,0* |
| Çerkezhan | 9 | 1 | 2 | 2 | 1/9 | 5/9 |
| Tribal Chief | 9 | 3 | 0 | 3 | 3/9 | 6/9 |
| Kızılcahamam Beyi | 8 | 4 | 0 | 2 | 4/8 | 6/8 |
| King of Time | 8 | 2 | 1 | 0 | 2/8 | 3/8 |
| Samet Efendi | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Gönülgümbür | 7 | 0 | 0 | 2 | 0/7 | 2/7 |
| Tessera | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | Odabaşı | N. Demir | 3/9 | 8,10 |
| 07.11.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Yarkaya | M. Çelik | 8/9 | 5,65 |
| 07.11.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2100 Kum | Erkurt | M. Çelik | 4/7 | 7,75 |
| 05.11.2026 | Ankara | Handikap 17 | 1400 Kum | Kızılcahamam Beyi | S. Kaya | 5/6 | 1,75 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Savcı Bey | M. Turan | 3/10 | 13,15 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Las Wegas | M. Çelik | 5/16 | 18,20 |
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1300 Kum | Bozalan | M. Akyavuz | 4/9 | 12,40 |
| 31.10.2026 | Ankara | G 1 | 1600 Çim | Boğaz Çocuğu | M. Akyavuz | 12/13 | 44,40 |
| 31.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Edessa Kralı | S. Çelik | 1/10 | 4,05 |
| 30.10.2026 | İstanbul | G 3 | 2400 Çim | Fikret Abi | Ö. Yıldırım | 12/12 | 27,10 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Işıkören | M. Çelik | 12/16 | 52,70 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 1900 Sentetik | Odabaşı | N. Demir | 6/13 | 16,65 |
| 25.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 1400 Kum | Canmert | M. Akgöbek | 1/13 | 12,45 |
| 25.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 1400 Kum | Erkurt | M. Çelik | 4/13 | 8,90 |
| 24.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Hürrem Hanım | S. Çelik | 11/11 | 37,20 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Çim | Edessa Kralı | S. Çelik | 3/11 | 21,10 |
| 22.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Savcı Bey | M. Turan | 9/10 | 31,70 |
| 20.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 2100 Kum | Odabaşı | M. Çelik | 5/12 | 9,95 |
| 18.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 2000 Kum | Canmert | M. Akgöbek | 1/9 | 3,70 |
| 18.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1200 Kum | Bozalan | S. Çelik | 2/8 | 4,55 |
Sık sorulanlar
Adnan Polat bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 164 koşuda 15 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Adnan Polat'ın bugün koşan atları hangileri?
Adana 1. koşu 17:15, ODABAŞI.
Adnan Polat en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Antalya'da: 147 koşu, 14 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.