Antrenör
Engin Altın
Engin Altın'ın atları son 12 ayda 91 koşuya çıktı, 7 birincilik ve 19 ilk üç derece aldı. En çok Antalya'da koştu (59 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Engin Altın antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 56 | 4 | 4 | 4 | %7,1 | %21,4 | −%52,1 |
| Son 12 ay | 91 | 7 | 5 | 7 | %7,7 | %20,9 | −%6,6 |
| 2020'den bu yana | 205 | 12 | 13 | 15 | %5,9 | %19,5 | −%45,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 56 | 4 | 4 | 4 | %7,1 | %21,4 |
| 2025 | 149 | 8 | 9 | 11 | %5,4 | %18,8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 59 | 4 | 3 | 4 | %6,8 | %18,6 |
| Bursa | 21 | 2 | 0 | 3 | %9,5* | %23,8* |
| Kocaeli | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| İstanbul | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| İzmir | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Ankara | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 31 | 3 | 1 | 2 | %9,7 | %19,4 |
| Kum · Normal | 26 | 3 | 2 | 2 | %11,5* | %26,9* |
| Çim · Normal | 11 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %9,1* |
| Sentetik · Nemli | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| Kum · Nemli | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Sentetik · Islak | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| 1201–1600 m | 50 | 5 | 2 | 4 | %10,0 | %22,0 |
| 1601–2000 m | 25 | 1 | 3 | 2 | %4,0* | %24,0* |
| 2001+ m | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 71 | 7 | 3 | 3 | %9,9 | %18,3 |
| İngiliz | 20 | 0 | 2 | 4 | %0,0* | %30,0* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 35 | 4 | 3 | 1 | %11,4 | %22,9 |
| Maiden | 31 | 0 | 1 | 3 | %0,0 | %12,9 |
| Şartlı | 17 | 3 | 0 | 3 | %17,6* | %35,3* |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-6 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 104 | 6 | 5 | 10 | %5,8 | %20,2 |
| Antalya | 59 | 4 | 3 | 4 | %6,8 | %18,6 |
| İstanbul | 24 | 2 | 1 | 0 | %8,3* | %12,5* |
| Kocaeli | 10 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %20,0* |
| İzmir | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Ankara | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 73 | 5 | 6 | 7 | %6,8 | %24,7 |
| Çim · Normal | 47 | 2 | 4 | 3 | %4,3 | %19,1 |
| Sentetik · Normal | 42 | 3 | 1 | 2 | %7,1 | %14,3 |
| Çim · Çok Yumuşak | 11 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %9,1* |
| Sentetik · Nemli | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| Kum · Nemli | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Sentetik · Islak | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 34 | 2 | 2 | 1 | %5,9 | %14,7 |
| 1201–1600 m | 106 | 7 | 8 | 5 | %6,6 | %18,9 |
| 1601–2000 m | 52 | 2 | 3 | 7 | %3,8 | %23,1 |
| 2001+ m | 13 | 1 | 0 | 2 | %7,7* | %23,1* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 156 | 10 | 9 | 7 | %6,4 | %16,7 |
| İngiliz | 49 | 2 | 4 | 8 | %4,1 | %28,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 82 | 6 | 10 | 3 | %7,3 | %23,2 |
| Maiden | 55 | 1 | 1 | 5 | %1,8 | %12,7 |
| Şartlı | 46 | 4 | 0 | 6 | %8,7 | %21,7 |
| Satış | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| G | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| KV-7 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| KV-8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-6 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| KV-9 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| R. Ketme | 12 | 3 | 0 | 1 | %25,0* | %33,3* |
| S. Çelik | 11 | 1 | 1 | 2 | %9,1* | %36,4* |
| S. Çelik | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| A. Metin | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| M. Çiçek | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| M. Kaya | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| K. Yılmaz | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| U. Temur | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| H. Yıldız | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| S. Altay | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Beyaz Yakamoz | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Beşbudaklı | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Tataruşağı | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Budabeşte Gülü | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Önaltay | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Baterist | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Yalnız Turbo | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çabuk | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Lunatıc Tıme | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| Eski Toprak | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1800 Kum | Erselefe | O. Atmaca | 5/14 | 6,55 |
| 06.11.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Kum | Hamza Kızı | M. Çiçek | 5/12 | 3,05 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1400 Kum | Tataruşağı | M. Çiçek | 4/11 | 10,65 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1900 Kum | Beylerinbeyi | M. Kaya | 2/8 | 5,40 |
| 02.11.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Özasyalı | R. Ketme | 3/11 | 40,10 |
| 30.10.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1400 Kum | Dinamiko | M. Turan | 1/13 | 6,00 |
| 27.10.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Hamza Kızı | M. Kaya | 4/9 | 4,55 |
| 23.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1300 Çim | Moon Ash | C. Paso | 13/13 | 37,50 |
| 21.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 2000 Çim | Beylerinbeyi | N. Avci | 3/5 | 8,20 |
| 17.10.2026 | İzmir | KV-8 | 1400 Kum | Önaltay | K. Tokaçoğlu | 6/9 | 5,70 |
| 11.10.2026 | İstanbul | KV-7 | 1300 Çim | Atılımhanım | V. Abiş | 6/7 | 3,35 |
| 05.10.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1500 Çim | Moon Ash | T. Alıcı | 4/6 | 11,45 |
| 05.10.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1500 Çim | Queen Erinöz | M. Bilgin | 3/6 | 3,40 |
| 04.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1500 Sentetik | Önaltay | A. Kurşun | 1/11 | 6,80 |
| 01.10.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1900 Kum | Tataruşağı | Z. Karabulut | 8/13 | 14,50 |
| 01.10.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Hamza Kızı | M. Kaya | 8/10 | 9,90 |
| 26.09.2026 | Ankara | KV-6 | 1400 Kum | Atılımhanım | V. Abiş | 2/8 | 1,75 |
| 18.09.2026 | Bursa | G 3 | 1400 Çim | Önaltay | S. Çelik | 4/11 | 10,60 |
| 18.09.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1800 Çim | Maden Dağı | D. Konuk | 7/9 | 20,90 |
| 17.09.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Tataruşağı | R. Ketme | 8/16 | 11,65 |
Sık sorulanlar
Engin Altın bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 56 koşuda 4 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Engin Altın'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, Bursa.
Engin Altın en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Antalya'da: 59 koşu, 4 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.