Antrenör
Osman İpek
Osman İpek'ın atları son 12 ayda 20 koşuya çıktı, 3 birincilik ve 5 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (13 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Osman İpek antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 17 | 3 | 2 | 0 | %17,6* | %29,4* | – |
| Son 12 ay | 20 | 3 | 2 | 0 | %15,0* | %25,0* | – |
| 2020'den bu yana | 536 | 59 | 58 | 61 | %11,0 | %33,2 | −%37,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 17 | 3 | 2 | 0 | %17,6* | %29,4* |
| 2025 | 36 | 4 | 1 | 4 | %11,1 | %25,0 |
| 2024 | 38 | 5 | 1 | 5 | %13,2 | %28,9 |
| 2023 | 66 | 4 | 11 | 9 | %6,1 | %36,4 |
| 2022 | 81 | 7 | 10 | 8 | %8,6 | %30,9 |
| 2021 | 143 | 19 | 19 | 19 | %13,3 | %39,9 |
| 2020 | 155 | 17 | 14 | 16 | %11,0 | %30,3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 13 | 2 | 2 | 0 | %15,4* | %30,8* |
| Adana | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| İstanbul | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 9 | 1 | 2 | 0 | 1/9 | 3/9 |
| Kum · Normal | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| 1201–1600 m | 10 | 2 | 0 | 0 | %20,0* | %20,0* |
| 1601–2000 m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| 2001+ m | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 13 | 3 | 2 | 0 | %23,1* | %38,5* |
| İngiliz | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 11 | 2 | 0 | 0 | %18,2* | %18,2* |
| Şartlı | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Maiden | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 260 | 31 | 29 | 36 | %11,9 | %36,9 |
| Adana | 237 | 19 | 26 | 20 | %8,0 | %27,4 |
| İstanbul | 31 | 8 | 3 | 3 | %25,8 | %45,2 |
| Kocaeli | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Diyarbakır | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 303 | 26 | 34 | 37 | %8,6 | %32,0 |
| Çim · Normal | 160 | 24 | 15 | 22 | %15,0 | %38,1 |
| Kum · Nemli | 19 | 3 | 4 | 1 | %15,8* | %42,1* |
| Kum · Islak | 13 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %7,7* |
| Çim · Çok Yumuşak | 13 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %7,7* |
| Çim · Yumuşak | 9 | 2 | 2 | 0 | 2/9 | 4/9 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Kum · Sulu | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Ağır | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Sentetik · Normal | 4 | 2 | 1 | 0 | 2/4 | 3/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 81 | 7 | 11 | 12 | %8,6 | %37,0 |
| 1201–1600 m | 294 | 36 | 27 | 29 | %12,2 | %31,3 |
| 1601–2000 m | 112 | 10 | 16 | 12 | %8,9 | %33,9 |
| 2001+ m | 49 | 6 | 4 | 8 | %12,2 | %36,7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 315 | 35 | 29 | 39 | %11,1 | %32,7 |
| İngiliz | 221 | 24 | 29 | 22 | %10,9 | %33,9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 210 | 22 | 24 | 18 | %10,5 | %30,5 |
| Şartlı | 143 | 14 | 15 | 21 | %9,8 | %35,0 |
| Maiden | 63 | 4 | 6 | 4 | %6,3 | %22,2 |
| G | 31 | 8 | 4 | 3 | %25,8 | %48,4 |
| KV-6 | 23 | 2 | 3 | 2 | %8,7* | %30,4* |
| KV-8 | 21 | 5 | 2 | 4 | %23,8* | %52,4* |
| Satış | 20 | 2 | 4 | 3 | %10,0* | %45,0* |
| KV-7 | 8 | 1 | 0 | 3 | 1/8 | 4/8 |
| A | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| KV-9 | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| Maiden/Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| H. Çizik | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| N. Demir | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| E. Çankaya | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| S. Çelik | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| B. Kılınç | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| G. Kocakaya | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| E. Cankılıç | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| F. Sansar | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İ. Yıldırım | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Çelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Eşay | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Kılıç Kızı | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
| The Nıght Hunter | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Taykutkral | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Classy Man | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Sea Power | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1500 Kum | Taykutkral | S. Çelik | 6/8 | 3,45 |
| 31.10.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1300 Kum | Classy Man | S. Çelik | 4/7 | 26,35 |
| 29.10.2026 | Ankara | Handikap 21 | 1600 Çim | Kılıç Kızı | H. Çizik | 7/10 | 8,85 |
| 14.10.2026 | İstanbul | G 1 | 1600 Çim | Kılıç Kızı | H. Çizik | 7/17 | 13,85 |
| 08.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Taykutkral | G. Kocakaya | 1/8 | 5,20 |
| 24.09.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1200 Çim | Kılıç Kızı | E. Cankılıç | 2/12 | 5,75 |
| 18.09.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 1600 Çim | Kılıç Kızı | H. Çizik | 1/10 | 9,70 |
| 15.09.2026 | Ankara | Handikap 16 | 1900 Çim | Eşay | N. Demir | 4/12 | 11,90 |
| 08.09.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1200 Çim | Sea Power | H. Çizik | 5/12 | 6,00 |
| 05.09.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1200 Çim | Kılıç Kızı | H. Çizik | 2/10 | 3,05 |
| 01.09.2026 | Ankara | Handikap 15 | 2200 Çim | Eşay | N. Demir | 5/11 | 5,60 |
| 18.08.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1900 Çim | Eşay | F. Sansar | 5/9 | 18,55 |
| 08.08.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1400 Çim | Eşay | E. Çankaya | 10/15 | 7,45 |
| 30.07.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1900 Çim | Eşay | İ. Yıldırım | 5/12 | 7,90 |
| 07.07.2026 | Ankara | Handikap 15 | 2200 Çim | Eşay | N. Demir | 1/9 | 9,10 |
| 03.02.2026 | Adana | Satış 1 | 1400 Kum | The Nıght Hunter | B. Kılınç | 13/13 | 51,20 |
| 25.01.2026 | Adana | Handikap 14 | 1400 Kum | The Nıght Hunter | E. Çankaya | 14/14 | 11,55 |
| 23.12.2025 | Adana | Handikap 14 | 1400 Kum | The Nıght Hunter | B. Kılınç | 8/9 | 11,40 |
| 22.11.2025 | Adana | Satış 1 | 1900 Kum | The Nıght Hunter | M. Çelik | 5/12 | 4,10 |
| 18.11.2025 | Adana | Handikap 14 | 1200 Kum | The Nıght Hunter | E. Çankaya | 4/16 | 3,00 |
Sık sorulanlar
Osman İpek bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 17 koşuda 3 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Osman İpek'ın bugün koşan atları hangileri?
Adana 6. koşu 20:00, KILIÇ KIZI; Adana 6. koşu 20:00, EŞAY.
Osman İpek en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 13 koşu, 2 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.