Jokey
Nizamettin Demir
Nizamettin Demir son 12 ayda 777 koşuya çıktı, 59 birincilik ve 196 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (406 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Nizamettin Demir jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 640 | 48 | 52 | 65 | %7,5 | %25,8 | −%19,7 |
| Son 12 ay | 777 | 59 | 65 | 72 | %7,6 | %25,2 | −%22,6 |
| 2020'den bu yana | 3539 | 309 | 334 | 345 | %8,7 | %27,9 | −%25,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 640 | 48 | 52 | 65 | %7,5 | %25,8 |
| 2025 | 648 | 44 | 59 | 64 | %6,8 | %25,8 |
| 2024 | 534 | 43 | 49 | 38 | %8,1 | %24,3 |
| 2023 | 585 | 60 | 50 | 68 | %10,3 | %30,4 |
| 2022 | 629 | 71 | 75 | 64 | %11,3 | %33,4 |
| 2021 | 418 | 36 | 45 | 41 | %8,6 | %29,2 |
| 2020 | 85 | 7 | 4 | 5 | %8,2 | %18,8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 406 | 29 | 41 | 44 | %7,1 | %28,1 |
| Ankara | 202 | 16 | 12 | 17 | %7,9 | %22,3 |
| Şanlıurfa | 134 | 13 | 12 | 9 | %9,7 | %25,4 |
| İstanbul | 14 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %7,1* |
| Kocaeli | 10 | 1 | 0 | 1 | %10,0* | %20,0* |
| Bursa | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Antalya | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 394 | 32 | 32 | 45 | %8,1 | %27,7 |
| Çim · Normal | 148 | 9 | 11 | 13 | %6,1 | %22,3 |
| Sentetik · Normal | 76 | 5 | 7 | 5 | %6,6 | %22,4 |
| Kum · Sulu | 49 | 3 | 3 | 6 | %6,1 | %24,5 |
| Kum · Islak | 35 | 2 | 4 | 2 | %5,7 | %22,9 |
| Kum · Nemli | 32 | 4 | 5 | 1 | %12,5 | %31,3 |
| Çim · Yumuşak | 22 | 2 | 1 | 0 | %9,1* | %13,6* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 16 | 2 | 2 | 0 | %12,5* | %25,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 176 | 10 | 18 | 13 | %5,7 | %23,3 |
| 1201–1600 m | 403 | 28 | 30 | 37 | %6,9 | %23,6 |
| 1601–2000 m | 162 | 16 | 14 | 17 | %9,9 | %29,0 |
| 2001+ m | 36 | 5 | 3 | 5 | %13,9 | %36,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 402 | 28 | 31 | 29 | %7,0 | %21,9 |
| İngiliz | 375 | 31 | 34 | 43 | %8,3 | %28,8 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 2085 | 210 | 205 | 209 | %10,1 | %29,9 |
| Ankara | 994 | 68 | 85 | 94 | %6,8 | %24,8 |
| Şanlıurfa | 221 | 19 | 20 | 16 | %8,6 | %24,9 |
| İstanbul | 97 | 5 | 10 | 8 | %5,2 | %23,7 |
| Antalya | 81 | 4 | 12 | 12 | %4,9 | %34,6 |
| Kocaeli | 35 | 3 | 1 | 5 | %8,6 | %25,7 |
| Bursa | 24 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %4,2* |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Elazığ | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1740 | 158 | 173 | 186 | %9,1 | %29,7 |
| Çim · Normal | 1113 | 89 | 95 | 103 | %8,0 | %25,8 |
| Sentetik · Normal | 152 | 7 | 14 | 12 | %4,6 | %21,7 |
| Kum · Nemli | 124 | 14 | 14 | 13 | %11,3 | %33,1 |
| Kum · Islak | 100 | 10 | 10 | 6 | %10,0 | %26,0 |
| Çim · Çok Yumuşak | 89 | 5 | 9 | 7 | %5,6 | %23,6 |
| Kum · Sulu | 84 | 9 | 6 | 10 | %10,7 | %29,8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 54 | 7 | 6 | 5 | %13,0 | %33,3 |
| Çim · Yumuşak | 49 | 4 | 3 | 2 | %8,2 | %18,4 |
| Çim · Ağır | 25 | 6 | 2 | 0 | %24,0* | %32,0* |
| Çim · Biraz Ağır | 6 | 0 | 2 | 0 | 0/6 | 2/6 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 698 | 63 | 58 | 65 | %9,0 | %26,6 |
| 1201–1600 m | 1779 | 154 | 164 | 155 | %8,7 | %26,6 |
| 1601–2000 m | 824 | 71 | 87 | 98 | %8,6 | %31,1 |
| 2001+ m | 238 | 21 | 25 | 27 | %8,8 | %30,7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1912 | 176 | 187 | 174 | %9,2 | %28,1 |
| İngiliz | 1627 | 133 | 147 | 171 | %8,2 | %27,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Y. Tuncay | 72 | 5 | 12 | 8 | %6,9 | %34,7 |
| Y. Uçar | 25 | 1 | 0 | 2 | %4,0* | %12,0* |
| H. Tekinalp | 23 | 2 | 1 | 4 | %8,7* | %30,4* |
| R. Kaya | 22 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %18,2* |
| S. Polat | 22 | 1 | 1 | 2 | %4,5* | %18,2* |
| Y. Çağlar | 22 | 2 | 3 | 0 | %9,1* | %22,7* |
| Y. Misdik | 19 | 5 | 1 | 3 | %26,3* | %47,4* |
| Y. Baysal | 17 | 1 | 1 | 2 | %5,9* | %23,5* |
| A. Yardımcı | 17 | 4 | 1 | 1 | %23,5* | %35,3* |
| M. Yardımcı | 16 | 2 | 1 | 1 | %12,5* | %25,0* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İkimiz | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| Vaşak Kız | 9 | 1 | 0 | 2 | 1/9 | 3/9 |
| Aslan Yağız | 9 | 3 | 0 | 0 | 3/9 | 3/9 |
| Odabaşı | 8 | 1 | 1 | 3 | 1/8 | 5/8 |
| Fast Foton | 8 | 2 | 1 | 2 | 2/8 | 5/8 |
| Gümbürberk | 8 | 2 | 0 | 1 | 2/8 | 3/8 |
| Muhafız | 8 | 2 | 0 | 2 | 2/8 | 4/8 |
| Fırtınayürek | 8 | 1 | 2 | 3 | 1/8 | 6/8 |
| Mirialem | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Altınsima | 6 | 0 | 2 | 1 | 0/6 | 3/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Roller Değişti | C. Karataş | 6/9 | 7,50 |
| 08.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | Odabaşı | A. Polat | 3/9 | 8,10 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Çeşmebaşı | Y. Tuncay | 6/17 | 6,00 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Çelik Kale | Y. Misdik | 8/10 | 7,70 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 2000 Kum | Şerdil | M. Korkmaz | 3/8 | 11,35 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2100 Kum | Kara Korsan | Y. Baysal | 9/12 | 11,15 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 14 | 1300 Kum | Talented Hero | K. Taşdemir | 11/13 | 30,85 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Sentetik | Kip Musa | R. Atlı | 9/9 | 10,90 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Yağmur Ece | H. Günkurusu | 7/11 | 41,10 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Başımın Belası | A. Dinç | 9/16 | 46,10 |
| 01.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1800 Kum | Fast Foton | A. Karakuş | 3/7 | 13,75 |
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1300 Kum | Toygarlı | Y. Kaya | 7/9 | 19,00 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Mystical Power | A. İpek | 11/18 | 8,05 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Anemos | Y. Baysal | 8/12 | 64,60 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Kum | Fısıltıkaya | M. Tek | 3/11 | 33,45 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1300 Kum | Afamia | M. Akyavuz | 8/10 | 10,35 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Külünçe Beyi | B. İlvan | 13/18 | 18,80 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Bozkarabeyi | Y. Tuncay | 15/16 | 41,20 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1900 Sentetik | Mekansız Kral | K. Taşdemir | 9/18 | 25,80 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 1900 Sentetik | Odabaşı | A. Polat | 6/13 | 16,65 |
Sık sorulanlar
Nizamettin Demir bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 640 koşuda 48 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Nizamettin Demir bugün hangi atlara biniyor?
Adana 1. koşu 17:15, ODABAŞI; Adana 2. koşu 17:45, ROLLER DEĞİŞTİ; Adana 4. koşu 19:00, ŞAHKAYA; Adana 5. koşu 19:30, TEK NERGİZ; Adana 6. koşu 20:00, LAVİSTAKAYA; Adana 9. koşu 21:30, MONETA FLY.
Nizamettin Demir en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 406 koşu, 29 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.