Antrenör
Cumali Karataş
Cumali Karataş'ın atları son 12 ayda 116 koşuya çıktı, 12 birincilik ve 42 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (66 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Cumali Karataş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 98 | 11 | 12 | 15 | %11,2 | %38,8 | −%17,5 |
| Son 12 ay | 116 | 12 | 14 | 16 | %10,3 | %36,2 | −%25,7 |
| 2020'den bu yana | 378 | 47 | 44 | 51 | %12,4 | %37,6 | −%2,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 98 | 11 | 12 | 15 | %11,2 | %38,8 |
| 2025 | 124 | 11 | 11 | 14 | %8,9 | %29,0 |
| 2024 | 130 | 19 | 18 | 19 | %14,6 | %43,1 |
| 2023 | 26 | 6 | 3 | 3 | %23,1* | %46,2* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 66 | 6 | 7 | 9 | %9,1 | %33,3 |
| Ankara | 44 | 6 | 5 | 5 | %13,6 | %36,4 |
| İstanbul | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| Antalya | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 66 | 7 | 7 | 10 | %10,6 | %36,4 |
| Çim · Normal | 22 | 2 | 3 | 3 | %9,1* | %36,4* |
| Sentetik · Normal | 7 | 0 | 2 | 0 | 0/7 | 2/7 |
| Kum · Nemli | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Kum · Sulu | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Kum · Islak | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 15 | 2 | 4 | 1 | %13,3* | %46,7* |
| 1201–1600 m | 55 | 6 | 6 | 6 | %10,9 | %32,7 |
| 1601–2000 m | 35 | 4 | 1 | 8 | %11,4 | %37,1 |
| 2001+ m | 11 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %36,4* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 64 | 9 | 11 | 12 | %14,1 | %50,0 |
| İngiliz | 52 | 3 | 3 | 4 | %5,8 | %19,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 34 | 7 | 3 | 4 | %20,6 | %41,2 |
| Handikap | 27 | 0 | 3 | 4 | %0,0* | %25,9* |
| Maiden | 26 | 4 | 3 | 4 | %15,4* | %42,3* |
| G | 8 | 0 | 3 | 1 | 0/8 | 4/8 |
| KV-6 | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| KV-7 | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| KV-8 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kısa Vade Handikap | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
| KV-9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 213 | 27 | 27 | 32 | %12,7 | %40,4 |
| Ankara | 145 | 18 | 15 | 15 | %12,4 | %33,1 |
| İstanbul | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| Kocaeli | 9 | 2 | 0 | 3 | 2/9 | 5/9 |
| Antalya | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 261 | 38 | 30 | 36 | %14,6 | %39,8 |
| Çim · Normal | 67 | 4 | 8 | 6 | %6,0 | %26,9 |
| Kum · Islak | 11 | 1 | 2 | 2 | %9,1* | %45,5* |
| Kum · Nemli | 10 | 2 | 0 | 3 | %20,0* | %50,0* |
| Sentetik · Normal | 9 | 0 | 2 | 0 | 0/9 | 2/9 |
| Kum · Sulu | 8 | 0 | 2 | 1 | 0/8 | 3/8 |
| Çim · Yumuşak | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 54 | 6 | 8 | 8 | %11,1 | %40,7 |
| 1201–1600 m | 171 | 22 | 21 | 18 | %12,9 | %35,7 |
| 1601–2000 m | 126 | 18 | 12 | 22 | %14,3 | %41,3 |
| 2001+ m | 27 | 1 | 3 | 3 | %3,7* | %25,9* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 197 | 26 | 24 | 30 | %13,2 | %40,6 |
| İngiliz | 181 | 21 | 20 | 21 | %11,6 | %34,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 122 | 21 | 15 | 17 | %17,2 | %43,4 |
| Handikap | 97 | 10 | 12 | 13 | %10,3 | %36,1 |
| Maiden | 50 | 7 | 7 | 6 | %14,0 | %40,0 |
| G | 24 | 1 | 3 | 1 | %4,2* | %20,8* |
| KV-6 | 20 | 0 | 3 | 5 | %0,0* | %40,0* |
| KV-7 | 19 | 2 | 1 | 1 | %10,5* | %21,1* |
| KV-8 | 16 | 2 | 1 | 1 | %12,5* | %25,0* |
| Satış | 11 | 1 | 1 | 4 | %9,1* | %54,5* |
| Kısa Vade Handikap | 11 | 3 | 0 | 2 | %27,3* | %45,5* |
| KV-9 | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| B. Kılınç | 13 | 1 | 3 | 0 | %7,7* | %30,8* |
| H. Çizik | 12 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %41,7* |
| M. Çelik | 10 | 1 | 1 | 1 | %10,0* | %30,0* |
| M. Akyavuz | 10 | 1 | 1 | 2 | %10,0* | %40,0* |
| A. Çelik | 9 | 2 | 2 | 1 | 2/9 | 5/9 |
| E. Çankaya | 9 | 2 | 0 | 1 | 2/9 | 3/9 |
| V. Abiş | 8 | 4 | 0 | 0 | 4/8 | 4/8 |
| M. Solmaz | 7 | 0 | 2 | 1 | 0/7 | 3/7 |
| İ. Yıldırım | 5 | 1 | 0 | 2 | 1/5 | 3/5 |
| F. Çetinbaş | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Akın Beyli | 19 | 1 | 2 | 2 | %5,3* | %26,3* |
| Bay Tosunoğlu | 15 | 3 | 1 | 3 | %20,0* | %46,7* |
| Umutser | 12 | 0 | 3 | 4 | %0,0* | %58,3* |
| Frozen Love | 12 | 4 | 3 | 1 | %33,3* | %66,7* |
| Şenoğlan | 10 | 1 | 4 | 2 | %10,0* | %70,0* |
| Asil Azra | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| Dadaş Acar | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Ardanuçdan | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Zelal Hanım | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Crazy Dildar | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Roller Değişti | N. Demir | 6/9 | 7,50 |
| 08.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | Canminam | D. Konuk | 9/9 | 66,85 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Ardanuçdan | İ. Yıldırım | 3/10 | 2,65 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 14 | 1300 Kum | Akın Beyli | A. Çelik | 6/13 | 5,15 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | My Fearless | İ. Yıldırım | 4/18 | 4,00 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1900 Sentetik | Akın Beyli | İ. Yıldırım | 5/18 | 7,80 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1200 Sentetik | Zelal Hanım | M. Bayır | 9/9 | 18,75 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1200 Sentetik | Canlinarda | M. Çelik | 4/9 | 9,35 |
| 25.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1800 Kum | Rockin Tizway | M. Akgöbek | 7/17 | 10,85 |
| 24.10.2026 | Ankara | KV-6 | 2100 Kum | Bay Tosunoğlu | V. Abiş | 5/8 | 2,60 |
| 24.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | My Fearless | V. Abiş | 5/10 | 8,85 |
| 20.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 2100 Kum | Umutser | M. Solmaz | 3/12 | 4,05 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 1900 Sentetik | Umutser | M. Solmaz | 4/16 | 3,80 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 2200 Sentetik | Akın Beyli | M. Solmaz | 2/12 | 12,75 |
| 04.10.2026 | İstanbul | G 1 | 1600 Çim | Şenoğlan | H. Çizik | 8/13 | 8,85 |
| 03.10.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2000 Kum | Akın Beyli | M. Solmaz | 6/8 | 4,75 |
| 01.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 2000 Kum | Bay Tosunoğlu | İ. Yıldırım | 1/9 | 3,55 |
| 01.10.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Canlinarda | M. Akyavuz | 1/8 | 20,40 |
| 26.09.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1200 Çim | Crazy Dildar | M. Çelik | 7/11 | 10,95 |
| 26.09.2026 | Ankara | Handikap 16 | 1300 Kum | Umutser | M. Çelik | 5/8 | 2,60 |
Sık sorulanlar
Cumali Karataş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 98 koşuda 11 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Cumali Karataş'ın bugün koşan atları hangileri?
Adana 1. koşu 17:15, CANMİNAM; Adana 2. koşu 17:45, ROLLER DEĞİŞTİ.
Cumali Karataş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 66 koşu, 6 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.