Antrenör
Mehmet Korkmaz
Mehmet Korkmaz'ın atları son 12 ayda 91 koşuya çıktı, 10 birincilik ve 35 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (39 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Korkmaz antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 82 | 8 | 12 | 12 | %9,8 | %39,0 | −%32,3 |
| Son 12 ay | 91 | 10 | 13 | 12 | %11,0 | %38,5 | −%30,4 |
| 2020'den bu yana | 549 | 48 | 84 | 70 | %8,7 | %36,8 | −%60,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 03.11.2026, Adana.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 82 | 8 | 12 | 12 | %9,8 | %39,0 |
| 2025 | 87 | 13 | 13 | 10 | %14,9 | %41,4 |
| 2024 | 82 | 4 | 13 | 12 | %4,9 | %35,4 |
| 2023 | 69 | 7 | 18 | 8 | %10,1 | %47,8 |
| 2022 | 87 | 10 | 10 | 9 | %11,5 | %33,3 |
| 2021 | 26 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %19,2* |
| 2020 | 116 | 6 | 16 | 16 | %5,2 | %32,8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 39 | 4 | 8 | 6 | %10,3 | %46,2 |
| Ankara | 35 | 4 | 3 | 4 | %11,4 | %31,4 |
| İstanbul | 13 | 2 | 2 | 1 | %15,4* | %38,5* |
| Kocaeli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 60 | 7 | 7 | 9 | %11,7 | %38,3 |
| Çim · Normal | 12 | 2 | 2 | 1 | %16,7* | %41,7* |
| Sentetik · Normal | 7 | 1 | 2 | 0 | 1/7 | 3/7 |
| Kum · Nemli | 4 | 0 | 1 | 2 | 0/4 | 3/4 |
| Kum · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 12 | 3 | 2 | 1 | %25,0* | %50,0* |
| 1201–1600 m | 38 | 3 | 5 | 4 | %7,9 | %31,6 |
| 1601–2000 m | 24 | 3 | 2 | 6 | %12,5* | %45,8* |
| 2001+ m | 17 | 1 | 4 | 1 | %5,9* | %35,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 64 | 8 | 7 | 9 | %12,5 | %37,5 |
| İngiliz | 27 | 2 | 6 | 3 | %7,4* | %40,7* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 32 | 4 | 6 | 4 | %12,5 | %43,8 |
| Şartlı | 30 | 4 | 3 | 4 | %13,3 | %36,7 |
| Maiden | 10 | 2 | 4 | 0 | %20,0* | %60,0* |
| G | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| KV-7 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| KV-9 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| KV-8 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| KV-6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Satış | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 270 | 19 | 38 | 38 | %7,0 | %35,2 |
| Adana | 237 | 25 | 40 | 29 | %10,5 | %39,7 |
| İstanbul | 34 | 4 | 4 | 2 | %11,8 | %29,4 |
| Kocaeli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Antalya | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Şanlıurfa | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 343 | 35 | 53 | 47 | %10,2 | %39,4 |
| Çim · Normal | 135 | 7 | 15 | 16 | %5,2 | %28,1 |
| Kum · Nemli | 20 | 3 | 5 | 3 | %15,0* | %55,0* |
| Sentetik · Normal | 15 | 1 | 3 | 1 | %6,7* | %33,3* |
| Kum · Islak | 11 | 2 | 4 | 0 | %18,2* | %54,5* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 8 | 0 | 1 | 2 | 0/8 | 3/8 |
| Çim · Çok Yumuşak | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Kum · Sulu | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 96 | 8 | 20 | 14 | %8,3 | %43,8 |
| 1201–1600 m | 184 | 17 | 21 | 20 | %9,2 | %31,5 |
| 1601–2000 m | 165 | 16 | 24 | 22 | %9,7 | %37,6 |
| 2001+ m | 104 | 7 | 19 | 14 | %6,7 | %38,5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 358 | 31 | 47 | 41 | %8,7 | %33,2 |
| İngiliz | 191 | 17 | 37 | 29 | %8,9 | %43,5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 190 | 16 | 31 | 19 | %8,4 | %34,7 |
| Şartlı | 156 | 13 | 23 | 24 | %8,3 | %38,5 |
| Maiden | 113 | 11 | 24 | 14 | %9,7 | %43,4 |
| G | 25 | 4 | 2 | 0 | %16,0* | %24,0* |
| KV-7 | 20 | 2 | 0 | 4 | %10,0* | %30,0* |
| KV-6 | 19 | 1 | 3 | 3 | %5,3* | %36,8* |
| KV-8 | 13 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %30,8* |
| KV-9 | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Satış | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| A | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Akyavuz | 36 | 3 | 6 | 6 | %8,3 | %41,7 |
| N. Demir | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| E. Çizik | 6 | 2 | 2 | 0 | 2/6 | 4/6 |
| V. Demir | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| M. Çelik | 5 | 2 | 1 | 1 | 2/5 | 4/5 |
| E. Çankaya | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| F. Bebek | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| M. Keskin | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| H. Çizik | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| S. Kaya | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lion Icardi | 19 | 2 | 6 | 2 | %10,5* | %52,6* |
| Ser Dağyudan | 15 | 2 | 1 | 4 | %13,3* | %46,7* |
| Gürayhan | 9 | 1 | 0 | 1 | 1/9 | 2/9 |
| Şafak Bey | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Gülfiliz | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Şerdil | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Baş Dağyudan | 7 | 2 | 2 | 1 | 2/7 | 5/7 |
| Kağanpu | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| Başaran Kız | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| Anadolu Yazı | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 2000 Kum | Şerdil | N. Demir | 3/8 | 11,35 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1800 Kum | Kağanpu | M. Akyavuz | 1/10 | 2,70 |
| 20.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 2100 Kum | Gürleyik | M. Akyavuz | 4/12 | 2,85 |
| 20.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | Başaran Kız | M. Akyavuz | 9/11 | 2,10 |
| 11.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Sentetik | Başaran Kız | M. Akyavuz | 2/8 | 2,10 |
| 08.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Kağanpu | M. Akyavuz | 2/8 | 24,70 |
| 03.10.2026 | Ankara | G 1 | 1500 Kum | Gürayhan | M. Akyavuz | 10/17 | 43,90 |
| 29.09.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1800 Kum | Gürleyik | M. Akyavuz | 3/9 | 8,50 |
| 24.09.2026 | Ankara | Maiden | 1600 Çim | Kağanpu | M. Akyavuz | 5/9 | 4,00 |
| 20.09.2026 | Adana | Handikap 15 | 1200 Sentetik | Baş Dağyudan | M. Akyavuz | 2/15 | 2,60 |
| 19.09.2026 | Ankara | KV-7 | 1500 Kum | Ser Dağyudan | N. Demir | 8/10 | 40,30 |
| 16.09.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | Başaran Kız | M. Akyavuz | 1/10 | 1,90 |
| 12.09.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 1200 Çim | Yarış Kraliçesi | F. Bebek | 6/8 | 6,95 |
| 03.09.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1500 Kum | Baş Dağyudan | M. Akyavuz | 7/10 | 9,05 |
| 01.09.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1500 Kum | Gürayhan | İ. Yıldırım | 1/8 | 3,40 |
| 27.08.2026 | Ankara | Kısa Vade Handikap 24 | 1400 Kum | Gürayhan | E. Çankaya | 4/10 | 9,15 |
| 26.08.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2200 Çim | Lion Icardi | M. Akyavuz | 4/10 | 7,35 |
| 18.08.2026 | Ankara | KV-6 | 2200 Çim | Lion Icardi | V. Abiş | 5/6 | 9,10 |
| 15.08.2026 | Ankara | Handikap 16 | 1200 Kum | Senanisa | N. Demir | 11/11 | 28,30 |
| 12.08.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2200 Çim | Lion Icardi | E. Çizik | 2/8 | 4,80 |
Sık sorulanlar
Mehmet Korkmaz bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 82 koşuda 8 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Korkmaz'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 03.11.2026, Adana.
Mehmet Korkmaz en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 39 koşu, 4 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.