Antrenör
Abdulhamit Yardımcı
Abdulhamit Yardımcı'ın atları son 12 ayda 357 koşuya çıktı, 34 birincilik ve 135 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (239 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Abdulhamit Yardımcı antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 292 | 27 | 35 | 41 | %9,2 | %35,3 | −%55,4 |
| Son 12 ay | 357 | 34 | 45 | 56 | %9,5 | %37,8 | −%56,1 |
| 2020'den bu yana | 765 | 81 | 93 | 89 | %10,6 | %34,4 | −%36,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 22.06.2026, Elazığ.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 292 | 27 | 35 | 41 | %9,2 | %35,3 |
| 2025 | 268 | 27 | 35 | 31 | %10,1 | %34,7 |
| 2024 | 99 | 17 | 8 | 8 | %17,2 | %33,3 |
| 2023 | 106 | 10 | 15 | 9 | %9,4 | %32,1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 239 | 24 | 35 | 34 | %10,0 | %38,9 |
| Elazığ | 91 | 8 | 9 | 16 | %8,8 | %36,3 |
| Diyarbakır | 13 | 1 | 0 | 3 | %7,7* | %30,8* |
| Adana | 12 | 1 | 1 | 3 | %8,3* | %41,7* |
| Antalya | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 282 | 26 | 37 | 49 | %9,2 | %39,7 |
| Kum · Islak | 34 | 2 | 4 | 3 | %5,9 | %26,5 |
| Kum · Sulu | 24 | 2 | 2 | 3 | %8,3* | %29,2* |
| Kum · Nemli | 13 | 4 | 1 | 1 | %30,8* | %46,2* |
| Çim · Normal | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 95 | 6 | 6 | 16 | %6,3 | %29,5 |
| 1201–1600 m | 122 | 9 | 18 | 19 | %7,4 | %37,7 |
| 1601–2000 m | 129 | 16 | 20 | 19 | %12,4 | %42,6 |
| 2001+ m | 11 | 3 | 1 | 2 | %27,3* | %54,5* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 202 | 13 | 26 | 30 | %6,4 | %34,2 |
| İngiliz | 155 | 21 | 19 | 26 | %13,5 | %42,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 116 | 8 | 12 | 19 | %6,9 | %33,6 |
| Şartlı | 113 | 13 | 13 | 14 | %11,5 | %35,4 |
| Maiden | 97 | 9 | 14 | 18 | %9,3 | %42,3 |
| KV-6 | 12 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %41,7* |
| KV-7 | 8 | 2 | 2 | 1 | 2/8 | 5/8 |
| KV-8 | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| G | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Satış | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 407 | 40 | 51 | 48 | %9,8 | %34,2 |
| Elazığ | 279 | 30 | 38 | 31 | %10,8 | %35,5 |
| Diyarbakır | 56 | 9 | 2 | 5 | %16,1 | %28,6 |
| Adana | 18 | 2 | 1 | 4 | %11,1* | %38,9* |
| Ankara | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Antalya | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 667 | 67 | 82 | 80 | %10,0 | %34,3 |
| Kum · Islak | 35 | 3 | 4 | 3 | %8,6 | %28,6 |
| Kum · Sulu | 31 | 4 | 4 | 3 | %12,9 | %35,5 |
| Kum · Nemli | 26 | 7 | 2 | 2 | %26,9* | %42,3* |
| Çim · Normal | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 248 | 23 | 29 | 26 | %9,3 | %31,5 |
| 1201–1600 m | 251 | 20 | 28 | 31 | %8,0 | %31,5 |
| 1601–2000 m | 251 | 35 | 34 | 30 | %13,9 | %39,4 |
| 2001+ m | 15 | 3 | 2 | 2 | %20,0* | %46,7* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 413 | 58 | 51 | 44 | %14,0 | %37,0 |
| Arap | 352 | 23 | 42 | 45 | %6,5 | %31,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 265 | 29 | 30 | 28 | %10,9 | %32,8 |
| Şartlı | 251 | 26 | 33 | 30 | %10,4 | %35,5 |
| Maiden | 194 | 20 | 22 | 25 | %10,3 | %34,5 |
| KV-7 | 19 | 2 | 4 | 2 | %10,5* | %42,1* |
| KV-6 | 17 | 1 | 2 | 3 | %5,9* | %35,3* |
| KV-9 | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| KV-8 | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| G | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Satış | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| A | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| F. Yardımcı | 55 | 12 | 8 | 12 | %21,8 | %58,2 |
| Y. Cengiz | 37 | 1 | 5 | 2 | %2,7 | %21,6 |
| İ. Akyavuz | 34 | 8 | 5 | 10 | %23,5 | %67,6 |
| M. Doğan | 31 | 0 | 5 | 7 | %0,0 | %38,7 |
| N. Altın | 28 | 0 | 6 | 5 | %0,0* | %39,3* |
| A. Akdemir | 23 | 3 | 6 | 7 | %13,0* | %69,6* |
| A. Çankaya | 19 | 0 | 2 | 4 | %0,0* | %31,6* |
| N. Demir | 17 | 4 | 1 | 1 | %23,5* | %35,3* |
| A. Bayar | 14 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %14,3* |
| E. Akkılıç | 12 | 1 | 0 | 0 | %8,3* | %8,3* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kılıçbağı | 19 | 0 | 1 | 4 | %0,0* | %26,3* |
| Nazlı Berra | 18 | 2 | 2 | 5 | %11,1* | %50,0* |
| Börütay | 18 | 4 | 3 | 5 | %22,2* | %66,7* |
| Dörtnalbeyi | 16 | 2 | 2 | 2 | %12,5* | %37,5* |
| King Of Race | 14 | 1 | 6 | 5 | %7,1* | %85,7* |
| Dance Of Wind | 13 | 5 | 2 | 2 | %38,5* | %69,2* |
| My Brave Son | 12 | 1 | 3 | 3 | %8,3* | %58,3* |
| Mestan Bey | 12 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %25,0* |
| Cabiroğlu | 11 | 1 | 2 | 0 | %9,1* | %27,3* |
| Merhamet | 11 | 0 | 4 | 4 | %0,0* | %72,7* |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.06.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 2000 Kum | Cabiroğlu | M. Doğan | 6/10 | 11,90 |
| 22.06.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1200 Kum | Nazlı Berra | M. Doğan | 4/13 | 20,20 |
| 22.06.2026 | Elazığ | Şartlı 2 | 1200 Kum | Uçan Yarim | A. Bayar | 6/7 | 24,95 |
| 22.06.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 2000 Kum | My Brave Son | M. Ünlü | –/8 | 1,90 |
| 20.06.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Jinora | İ. Katar | 3/8 | 21,10 |
| 20.06.2026 | Diyarbakır | Şartlı 2 | 1200 Kum | Captain At Sea | L. Taptık | 8/9 | 29,35 |
| 20.06.2026 | Diyarbakır | Handikap 16 | 1800 Kum | Fast Foton | Y. Cengiz | 6/13 | 11,95 |
| 20.06.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Zehra Hira | Y. Çelikbaş | 8/9 | 19,60 |
| 17.06.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Güzelbilge | İ. Akyavuz | 13/13 | 8,75 |
| 17.06.2026 | Elazığ | KV-7 | 2000 Kum | Dar Sokak | N. Altın | 5/13 | 9,45 |
| 17.06.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Taçsızkız | A. Bayar | 11/14 | 20,90 |
| 17.06.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | Aliye Ana | A. Çankaya | 11/11 | 28,60 |
| 17.06.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | Efsane Yılmaz | N. Altın | 8/11 | 8,00 |
| 15.06.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1800 Kum | British Breeze | Y. Cengiz | 8/16 | 9,85 |
| 15.06.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1300 Kum | Zagros Aslanı | Y. Cengiz | 14/17 | 11,75 |
| 15.06.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1900 Kum | Deniz Kasırgası | A. Çankaya | 3/18 | 4,45 |
| 15.06.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1300 Kum | Wapun | M. Şakir | 6/15 | 50,75 |
| 10.06.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Brendon | F. Yardımcı | 10/14 | 3,45 |
| 10.06.2026 | Elazığ | Handikap 15 | 1600 Kum | Vıctory Code | E. Akkılıç | 9/10 | 10,55 |
| 10.06.2026 | Elazığ | KV-6 | 1200 Kum | Aşan Gold | Y. Cengiz | 5/8 | 16,70 |
Sık sorulanlar
Abdulhamit Yardımcı bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 292 koşuda 27 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Abdulhamit Yardımcı'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 22.06.2026, Elazığ.
Abdulhamit Yardımcı en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 239 koşu, 24 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.