Apranti (AP)AP nedir?
İlker Akın
İlker Akın son 12 ayda 204 koşuya çıktı, 9 birincilik ve 27 ilk üç derece aldı. En çok Elazığ'da koştu (56 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
İlker Akın jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 187 | 9 | 11 | 6 | %4,8 | %13,9 | −%36,4 |
| Son 12 ay | 204 | 9 | 11 | 7 | %4,4 | %13,2 | −%41,7 |
| 2020'den bu yana | 447 | 23 | 22 | 20 | %5,1 | %14,5 | −%36,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 29.10.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 187 | 9 | 11 | 6 | %4,8 | %13,9 |
| 2025 | 108 | 5 | 5 | 7 | %4,6 | %15,7 |
| 2024 | 91 | 5 | 4 | 4 | %5,5 | %14,3 |
| 2023 | 56 | 4 | 2 | 3 | %7,1 | %16,1 |
| 2022 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 56 | 1 | 1 | 0 | %1,8 | %3,6 |
| Şanlıurfa | 48 | 6 | 2 | 4 | %12,5 | %25,0 |
| Diyarbakır | 40 | 2 | 6 | 1 | %5,0 | %22,5 |
| Adana | 21 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Antalya | 20 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Ankara | 15 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %26,7* |
| İstanbul | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 153 | 6 | 10 | 5 | %3,9 | %13,7 |
| Sentetik · Normal | 14 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Islak | 13 | 1 | 0 | 0 | %7,7* | %7,7* |
| Çim · Normal | 11 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %18,2* |
| Kum · Nemli | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Kum · Sulu | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 54 | 2 | 2 | 1 | %3,7 | %9,3 |
| 1201–1600 m | 62 | 1 | 0 | 3 | %1,6 | %6,5 |
| 1601–2000 m | 81 | 6 | 8 | 3 | %7,4 | %21,0 |
| 2001+ m | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 104 | 5 | 6 | 4 | %4,8 | %14,4 |
| İngiliz | 100 | 4 | 5 | 3 | %4,0 | %12,0 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 108 | 3 | 4 | 5 | %2,8 | %11,1 |
| Adana | 74 | 1 | 2 | 2 | %1,4 | %6,8 |
| Elazığ | 67 | 2 | 2 | 0 | %3,0 | %6,0 |
| Ankara | 62 | 4 | 5 | 5 | %6,5 | %22,6 |
| Şanlıurfa | 52 | 6 | 2 | 4 | %11,5 | %23,1 |
| Diyarbakır | 42 | 2 | 6 | 1 | %4,8 | %21,4 |
| İzmir | 18 | 3 | 0 | 2 | %16,7* | %27,8* |
| İstanbul | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kocaeli | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| Bursa | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 262 | 13 | 14 | 11 | %5,0 | %14,5 |
| Çim · Normal | 68 | 4 | 4 | 6 | %5,9 | %20,6 |
| Sentetik · Normal | 60 | 0 | 1 | 2 | %0,0 | %5,0 |
| Kum · Islak | 24 | 1 | 1 | 1 | %4,2* | %12,5* |
| Kum · Nemli | 14 | 3 | 1 | 0 | %21,4* | %28,6* |
| Çim · Çok Yumuşak | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Sentetik · Nemli | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Kum · Sulu | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 87 | 3 | 2 | 2 | %3,4 | %8,0 |
| 1201–1600 m | 171 | 6 | 3 | 7 | %3,5 | %9,4 |
| 1601–2000 m | 150 | 11 | 13 | 8 | %7,3 | %21,3 |
| 2001+ m | 39 | 3 | 4 | 3 | %7,7 | %25,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 248 | 14 | 12 | 8 | %5,6 | %13,7 |
| İngiliz | 199 | 9 | 10 | 12 | %4,5 | %15,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Kaya | 12 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %16,7* |
| E. Açmaz | 10 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %10,0* |
| B. Demirkapu | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| M. Doğan | 9 | 2 | 0 | 2 | 2/9 | 4/9 |
| S. Karakeçili | 9 | 1 | 0 | 1 | 1/9 | 2/9 |
| E. Altın | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Z. Akdemir | 7 | 1 | 2 | 0 | 1/7 | 3/7 |
| K. Korkmaz | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| O. Demir | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Y. Baysal | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Monomoy Girl | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
| Sabır Çiçeği | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Chain Breaker | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| İlatun | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Pala Salih | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Üçkonaklı | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Prenses Meltem | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Talebe | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Gold Power | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Üçnur | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1400 Çim | Şah Dragon | H. Dikencik | 10/12 | 14,10 |
| 25.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 1400 Kum | Pala Salih | Y. Tuncay | 8/13 | 32,65 |
| 17.10.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | Köklü Maze | S. Kan | 5/7 | 51,30 |
| 17.10.2026 | Ankara | Maiden | 1500 Kum | King Veli | S. Kan | 7/8 | 12,55 |
| 15.10.2026 | Ankara | Handikap 17 | 1500 Kum | Cihana Bedel | Ç. Arslan | 10/10 | 22,75 |
| 03.10.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2000 Kum | Goldman | C. Aydoğan | 2/8 | 8,25 |
| 03.10.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 1600 Çim | Spring Time | S. Gökdemir | 13/13 | 117,70 |
| 30.09.2026 | Elazığ | Şartlı 19 | 1600 Kum | Üçkonaklı | E. Açmaz | 14/16 | 58,50 |
| 30.09.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1200 Kum | Chef Buğra | B. Demirkapu | 9/9 | 49,45 |
| 30.09.2026 | Elazığ | Handikap 15 | 2000 Kum | Prenses Meltem | A. Akbaba | 11/12 | 44,60 |
| 30.09.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 1800 Kum | The Last Unicorn | M. Buluç | –/12 | 77,50 |
| 30.09.2026 | Elazığ | Handikap 16 | 1600 Kum | Aysunar | E. Yıldırım | 13/13 | 55,80 |
| 30.09.2026 | Elazığ | Handikap 16 | 1900 Kum | By Mutlu | M. Altın | 8/8 | 17,10 |
| 29.09.2026 | Adana | Handikap 14 | 2100 Sentetik | Talebe | A. Dinç | 13/15 | 15,70 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1800 Kum | Birsenem | R. Gümüş | 16/18 | 16,95 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1300 Kum | Ayhan In My Heart | M. Çiçek | 13/14 | 8,75 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 1800 Kum | Gold Power | O. Demir | 13/13 | 9,65 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1800 Kum | Hello Kutty | E. Açmaz | 10/14 | 24,65 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1700 Kum | Emohelil | M. Subay | 2/8 | 6,35 |
| 27.09.2026 | Adana | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Monomoy Girl | M. Subay | 13/16 | 49,55 |
Sık sorulanlar
İlker Akın bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 187 koşuda 9 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
İlker Akın bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 29.10.2026, Ankara.
İlker Akın en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Elazığ'da: 56 koşu, 1 birincilik.
İlker Akın apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.