Antrenör
Ahmet Akbaba
Ahmet Akbaba'ın atları son 12 ayda 301 koşuya çıktı, 12 birincilik ve 56 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (134 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ahmet Akbaba antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 232 | 8 | 14 | 18 | %3,4 | %17,2 | −%79,9 |
| Son 12 ay | 301 | 12 | 17 | 27 | %4,0 | %18,6 | −%79,6 |
| 2020'den bu yana | 995 | 77 | 72 | 91 | %7,7 | %24,1 | −%44,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, Diyarbakır.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 232 | 8 | 14 | 18 | %3,4 | %17,2 |
| 2025 | 405 | 33 | 27 | 36 | %8,1 | %23,7 |
| 2024 | 311 | 30 | 27 | 33 | %9,6 | %28,9 |
| 2023 | 47 | 6 | 4 | 4 | %12,8 | %29,8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 134 | 3 | 3 | 11 | %2,2 | %12,7 |
| Elazığ | 80 | 7 | 7 | 7 | %8,8 | %26,3 |
| Adana | 58 | 2 | 5 | 8 | %3,4 | %25,9 |
| Diyarbakır | 24 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %4,2* |
| Ankara | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 230 | 10 | 12 | 21 | %4,3 | %18,7 |
| Kum · Sulu | 21 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %23,8* |
| Kum · Nemli | 19 | 1 | 1 | 1 | %5,3* | %15,8* |
| Kum · Islak | 17 | 1 | 2 | 1 | %5,9* | %23,5* |
| Sentetik · Normal | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Çim · Normal | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 67 | 2 | 7 | 6 | %3,0 | %22,4 |
| 1201–1600 m | 128 | 6 | 6 | 16 | %4,7 | %21,9 |
| 1601–2000 m | 97 | 4 | 3 | 5 | %4,1 | %12,4 |
| 2001+ m | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 185 | 5 | 11 | 21 | %2,7 | %20,0 |
| Arap | 116 | 7 | 6 | 6 | %6,0 | %16,4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 124 | 4 | 9 | 11 | %3,2 | %19,4 |
| Şartlı | 89 | 5 | 4 | 6 | %5,6 | %16,9 |
| Maiden | 66 | 2 | 3 | 8 | %3,0 | %19,7 |
| KV-7 | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| KV-6 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| KV-8 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Satış | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 388 | 28 | 22 | 35 | %7,2 | %21,9 |
| Elazığ | 334 | 30 | 26 | 30 | %9,0 | %25,7 |
| Diyarbakır | 112 | 9 | 9 | 7 | %8,0 | %22,3 |
| Adana | 103 | 7 | 11 | 13 | %6,8 | %30,1 |
| Antalya | 32 | 1 | 1 | 4 | %3,1 | %18,8 |
| Ankara | 25 | 2 | 3 | 2 | %8,0* | %28,0* |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 844 | 69 | 59 | 77 | %8,2 | %24,3 |
| Kum · Sulu | 32 | 1 | 4 | 3 | %3,1 | %25,0 |
| Çim · Normal | 32 | 2 | 4 | 4 | %6,3 | %31,3 |
| Kum · Islak | 29 | 3 | 3 | 1 | %10,3* | %24,1* |
| Kum · Nemli | 28 | 1 | 1 | 2 | %3,6* | %14,3* |
| Sentetik · Normal | 24 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %16,7* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 258 | 17 | 29 | 18 | %6,6 | %24,8 |
| 1201–1600 m | 329 | 29 | 16 | 38 | %8,8 | %25,2 |
| 1601–2000 m | 368 | 27 | 24 | 31 | %7,3 | %22,3 |
| 2001+ m | 40 | 4 | 3 | 4 | %10,0 | %27,5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 625 | 47 | 46 | 66 | %7,5 | %25,4 |
| Arap | 370 | 30 | 26 | 25 | %8,1 | %21,9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 423 | 34 | 36 | 35 | %8,0 | %24,8 |
| Şartlı | 339 | 26 | 24 | 30 | %7,7 | %23,6 |
| Maiden | 181 | 12 | 11 | 21 | %6,6 | %24,3 |
| KV-7 | 18 | 3 | 1 | 1 | %16,7* | %27,8* |
| KV-6 | 13 | 1 | 0 | 2 | %7,7* | %23,1* |
| KV-8 | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| Satış | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| KV-9 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| A | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Y. Çelikbaş | 35 | 3 | 3 | 3 | %8,6 | %25,7 |
| N. Altın | 23 | 3 | 1 | 4 | %13,0* | %34,8* |
| İ. Akyavuz | 17 | 1 | 1 | 1 | %5,9* | %17,6* |
| Ç. Canpolat | 16 | 1 | 0 | 0 | %6,3* | %6,3* |
| Y. Cengiz | 15 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %20,0* |
| A. Bayar | 15 | 1 | 1 | 2 | %6,7* | %26,7* |
| F. Felhan | 14 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| M. Işık | 11 | 1 | 0 | 0 | %9,1* | %9,1* |
| H. Altundağ | 11 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %18,2* |
| İ. Katar | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Prenses Meltem | 21 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %14,3* |
| Çağlayanşelale | 16 | 2 | 2 | 2 | %12,5* | %37,5* |
| Hollow Man | 13 | 1 | 1 | 0 | %7,7* | %15,4* |
| Seasmoke | 11 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %9,1* |
| Light Of Hope | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Ahmet Ağa | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Flemahart | 10 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %40,0* |
| One Page | 9 | 1 | 4 | 2 | 1/9 | 7/9 |
| Yolkıran | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| Akar Eda | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Handikap 16 | 2000 Kum | Double Heart | N. Altın | 6/9 | 9,50 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Adnanhan | M. Işık | 14/15 | 29,60 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Karamahmutoğlu | N. Altın | 1/15 | 5,80 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1900 Kum | Seasmoke | D. Konuk | 5/9 | 21,45 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Agresif Lady | Y. Cengiz | 3/10 | 7,90 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 1400 Kum | Seasmoke | Ç. Canpolat | 9/16 | 18,40 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 1400 Kum | El Verdugo | İ. Akyavuz | 8/16 | 17,50 |
| 25.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 1400 Kum | Duman | E. Atlamaz | 9/13 | 29,00 |
| 25.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Yeşilvadi Gülü | Y. Çelikbaş | 9/14 | 13,00 |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | KV-6 | 1700 Kum | Glitter Wings | Y. Çelikbaş | 12/13 | 18,75 |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Ulan Şadiye | S. Çelik | 12/12 | 57,75 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1900 Kum | Glitter Wings | S. Çelik | 5/9 | 2,90 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1800 Kum | Sincero | Ç. Canpolat | 5/14 | 40,65 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 2100 Kum | Çağlayanşelale | M. Doğan | 13/14 | 20,30 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1300 Kum | Altuniki | M. Işık | 12/15 | 21,45 |
| 11.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Sentetik | Alsayfa | E. Cankılıç | 4/8 | 2,75 |
| 05.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1300 Kum | Talented Hero | F. Yardımcı | 7/18 | 12,55 |
| 05.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1300 Kum | Quercynois | M. Akdağ | 18/18 | 29,25 |
| 05.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Agresif Lady | Y. Cengiz | 3/10 | 7,80 |
| 03.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1700 Kum | İsmeria | A. Çankaya | 7/11 | 16,00 |
Sık sorulanlar
Ahmet Akbaba bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 232 koşuda 8 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ahmet Akbaba'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, Diyarbakır.
Ahmet Akbaba en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 134 koşu, 3 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.