Antrenör
Mehmet Altın
Mehmet Altın'ın atları son 12 ayda 239 koşuya çıktı, 25 birincilik ve 61 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (105 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Altın antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 123 | 11 | 7 | 10 | %8,9 | %22,8 | −%30,5 |
| Son 12 ay | 239 | 25 | 14 | 22 | %10,5 | %25,5 | −%20,1 |
| 2020'den bu yana | 1837 | 201 | 193 | 188 | %10,9 | %31,7 | −%35,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.10.2026, Elazığ.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 123 | 11 | 7 | 10 | %8,9 | %22,8 |
| 2025 | 714 | 73 | 68 | 78 | %10,2 | %30,7 |
| 2024 | 351 | 36 | 50 | 32 | %10,3 | %33,6 |
| 2023 | 503 | 59 | 52 | 51 | %11,7 | %32,2 |
| 2022 | 146 | 22 | 16 | 17 | %15,1 | %37,7 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 105 | 13 | 3 | 11 | %12,4 | %25,7 |
| Elazığ | 95 | 7 | 9 | 7 | %7,4 | %24,2 |
| Adana | 23 | 3 | 1 | 3 | %13,0* | %30,4* |
| Diyarbakır | 16 | 2 | 1 | 1 | %12,5* | %25,0* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 204 | 21 | 12 | 18 | %10,3 | %25,0 |
| Kum · Islak | 12 | 1 | 1 | 2 | %8,3* | %33,3* |
| Kum · Nemli | 12 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %16,7* |
| Kum · Sulu | 10 | 2 | 0 | 1 | %20,0* | %30,0* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 58 | 2 | 5 | 3 | %3,4 | %17,2 |
| 1201–1600 m | 86 | 10 | 6 | 10 | %11,6 | %30,2 |
| 1601–2000 m | 94 | 13 | 3 | 9 | %13,8 | %26,6 |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 143 | 13 | 11 | 15 | %9,1 | %27,3 |
| Arap | 96 | 12 | 3 | 7 | %12,5 | %22,9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 83 | 9 | 7 | 9 | %10,8 | %30,1 |
| Handikap | 73 | 7 | 3 | 6 | %9,6 | %21,9 |
| Maiden | 61 | 6 | 4 | 5 | %9,8 | %24,6 |
| KV-7 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| KV-6 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| KV-9 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Satış | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| KV-8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Maiden/Satış | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 711 | 74 | 85 | 75 | %10,4 | %32,9 |
| Şanlıurfa | 652 | 71 | 60 | 60 | %10,9 | %29,3 |
| Diyarbakır | 328 | 35 | 32 | 30 | %10,7 | %29,6 |
| Adana | 141 | 21 | 15 | 21 | %14,9 | %40,4 |
| Ankara | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
| Bursa | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1624 | 178 | 168 | 163 | %11,0 | %31,3 |
| Kum · Nemli | 72 | 5 | 11 | 8 | %6,9 | %33,3 |
| Çim · Normal | 51 | 9 | 6 | 1 | %17,6 | %31,4 |
| Kum · Sulu | 50 | 6 | 5 | 9 | %12,0 | %40,0 |
| Kum · Islak | 32 | 2 | 3 | 5 | %6,3 | %31,3 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 556 | 59 | 47 | 58 | %10,6 | %29,5 |
| 1201–1600 m | 522 | 58 | 61 | 53 | %11,1 | %33,0 |
| 1601–2000 m | 719 | 83 | 83 | 72 | %11,5 | %33,1 |
| 2001+ m | 40 | 1 | 2 | 5 | %2,5 | %20,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 1088 | 129 | 121 | 124 | %11,9 | %34,4 |
| Arap | 749 | 72 | 72 | 64 | %9,6 | %27,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 774 | 92 | 90 | 85 | %11,9 | %34,5 |
| Handikap | 601 | 56 | 62 | 60 | %9,3 | %29,6 |
| Maiden | 313 | 42 | 30 | 28 | %13,4 | %31,9 |
| KV-7 | 45 | 2 | 3 | 3 | %4,4 | %17,8 |
| KV-6 | 40 | 3 | 5 | 2 | %7,5 | %25,0 |
| KV-8 | 25 | 1 | 2 | 4 | %4,0* | %28,0* |
| G | 11 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %18,2* |
| Satış | 10 | 1 | 0 | 2 | %10,0* | %30,0* |
| KV-9 | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Maiden/Satış | 5 | 1 | 0 | 2 | 1/5 | 3/5 |
| A | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Y. Cengiz | 48 | 5 | 4 | 4 | %10,4 | %27,1 |
| İ. Akyavuz | 17 | 4 | 0 | 6 | %23,5* | %58,8* |
| M. Taşkaya | 17 | 1 | 2 | 2 | %5,9* | %29,4* |
| N. Altın | 15 | 3 | 1 | 1 | %20,0* | %33,3* |
| İ. Katar | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| H. Altundağ | 10 | 2 | 1 | 1 | %20,0* | %40,0* |
| A. Bayar | 9 | 2 | 1 | 2 | 2/9 | 5/9 |
| M. Çakmak | 9 | 1 | 0 | 2 | 1/9 | 3/9 |
| F. Yardımcı | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| M. Doğan | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| British Breeze | 9 | 2 | 0 | 1 | 2/9 | 3/9 |
| Ranıl Oğlu | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| Cinderella | 8 | 1 | 0 | 2 | 1/8 | 3/8 |
| Princess Allianoi | 8 | 2 | 2 | 2 | 2/8 | 6/8 |
| Cihan Baba | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Deniz Lara | 7 | 0 | 2 | 1 | 0/7 | 3/7 |
| Lion Robero | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Yutangirdap | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Kızım Adile | 6 | 0 | 2 | 1 | 0/6 | 3/6 |
| Kiki Ferro | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.10.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1800 Kum | Cinderella | İ. Akyavuz | 3/14 | 9,00 |
| 07.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Deniz Lara | M. Taşkaya | 5/11 | 5,15 |
| 07.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Princess Allianoi | Y. Cengiz | 1/11 | 3,00 |
| 07.10.2026 | Elazığ | Handikap 17 | 1200 Kum | My Sixth Sense | Y. Cengiz | 7/11 | 5,85 |
| 07.10.2026 | Elazığ | Handikap 16 | 1200 Kum | King Gökçe | İ. Akyavuz | 8/11 | 7,50 |
| 30.09.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 1800 Kum | British Breeze | Y. Cengiz | 10/12 | 28,50 |
| 30.09.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 1800 Kum | Boston Lıght | F. Yardımcı | 4/12 | 3,65 |
| 30.09.2026 | Elazığ | Handikap 16 | 1900 Kum | By Mutlu | İ. Akın | 8/8 | 17,10 |
| 26.09.2026 | Diyarbakır | KV-9 | 2000 Kum | Secret Royal | M. Taşkaya | 1/12 | 5,15 |
| 23.09.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1200 Kum | Dumanlı Pars | İ. Katar | 10/15 | 20,00 |
| 23.09.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1200 Kum | Deniz Lara | A. Çankaya | 12/15 | 7,10 |
| 23.09.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1200 Kum | Melonı | M. Taşkaya | 6/15 | 14,90 |
| 23.09.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 2000 Kum | Turbo Beyi | Y. Cengiz | 4/10 | 5,45 |
| 23.09.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 2000 Kum | Keskin Kaan | N. Altın | 3/10 | 6,85 |
| 23.09.2026 | Elazığ | Şartlı 19 | 1200 Kum | Mir Karan | M. Taşkaya | 7/7 | 4,00 |
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 2000 Kum | Cinderella | A. Bayar | 3/14 | 11,45 |
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1300 Kum | Kiki Ferro | M. Şakir | 12/15 | 37,50 |
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1300 Kum | Atlantic Black | M. Aktürk | 4/15 | 8,35 |
| 16.09.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 2000 Kum | Princess Allianoi | Y. Cengiz | 7/15 | 6,00 |
| 16.09.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 2000 Kum | Selanik Prensi | İ. Akyavuz | 3/15 | 9,40 |
Sık sorulanlar
Mehmet Altın bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 123 koşuda 11 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Altın'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.10.2026, Elazığ.
Mehmet Altın en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 105 koşu, 13 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.