Antrenör
Zekeriya Akdemir
Zekeriya Akdemir'ın atları son 12 ayda 520 koşuya çıktı, 62 birincilik ve 160 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (277 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Zekeriya Akdemir antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 429 | 54 | 50 | 34 | %12,6 | %32,2 | −%36,2 |
| Son 12 ay | 520 | 62 | 59 | 39 | %11,9 | %30,8 | −%40,2 |
| 2020'den bu yana | 1842 | 240 | 189 | 164 | %13,0 | %32,2 | −%33,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, Diyarbakır.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 429 | 54 | 50 | 34 | %12,6 | %32,2 |
| 2025 | 592 | 61 | 58 | 52 | %10,3 | %28,9 |
| 2024 | 337 | 56 | 32 | 36 | %16,6 | %36,8 |
| 2023 | 317 | 46 | 30 | 29 | %14,5 | %33,1 |
| 2022 | 167 | 23 | 19 | 13 | %13,8 | %32,9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 277 | 32 | 25 | 17 | %11,6 | %26,7 |
| Elazığ | 116 | 14 | 20 | 10 | %12,1 | %37,9 |
| Diyarbakır | 99 | 14 | 14 | 9 | %14,1 | %37,4 |
| Adana | 28 | 2 | 0 | 3 | %7,1* | %17,9* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 414 | 48 | 43 | 34 | %11,6 | %30,2 |
| Kum · Nemli | 32 | 4 | 7 | 1 | %12,5 | %37,5 |
| Kum · Islak | 30 | 2 | 6 | 2 | %6,7 | %33,3 |
| Kum · Sulu | 29 | 6 | 3 | 2 | %20,7* | %37,9* |
| Sentetik · Normal | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| Çim · Normal | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 195 | 25 | 23 | 19 | %12,8 | %34,4 |
| 1201–1600 m | 172 | 19 | 13 | 13 | %11,0 | %26,2 |
| 1601–2000 m | 144 | 17 | 23 | 7 | %11,8 | %32,6 |
| 2001+ m | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 315 | 41 | 35 | 22 | %13,0 | %31,1 |
| Arap | 205 | 21 | 24 | 17 | %10,2 | %30,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 203 | 20 | 25 | 17 | %9,9 | %30,5 |
| Handikap | 172 | 27 | 21 | 9 | %15,7 | %33,1 |
| Maiden | 116 | 14 | 12 | 11 | %12,1 | %31,9 |
| KV-7 | 11 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %9,1* |
| KV-6 | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| G | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 911 | 115 | 76 | 65 | %12,6 | %28,1 |
| Elazığ | 439 | 56 | 58 | 48 | %12,8 | %36,9 |
| Diyarbakır | 380 | 55 | 46 | 37 | %14,5 | %36,3 |
| Adana | 109 | 13 | 9 | 14 | %11,9 | %33,0 |
| Ankara | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Antalya | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1629 | 204 | 162 | 148 | %12,5 | %31,6 |
| Kum · Nemli | 73 | 14 | 11 | 4 | %19,2 | %39,7 |
| Kum · Sulu | 54 | 12 | 4 | 5 | %22,2 | %38,9 |
| Çim · Normal | 38 | 4 | 5 | 5 | %10,5 | %36,8 |
| Kum · Islak | 34 | 4 | 7 | 2 | %11,8 | %38,2 |
| Sentetik · Normal | 9 | 2 | 0 | 0 | 2/9 | 2/9 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 671 | 109 | 74 | 64 | %16,2 | %36,8 |
| 1201–1600 m | 533 | 59 | 43 | 46 | %11,1 | %27,8 |
| 1601–2000 m | 602 | 68 | 70 | 53 | %11,3 | %31,7 |
| 2001+ m | 36 | 4 | 2 | 1 | %11,1 | %19,4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 1120 | 158 | 123 | 104 | %14,1 | %34,4 |
| Arap | 722 | 82 | 66 | 60 | %11,4 | %28,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 738 | 108 | 87 | 72 | %14,6 | %36,2 |
| Handikap | 556 | 61 | 55 | 38 | %11,0 | %27,7 |
| Maiden | 432 | 56 | 33 | 44 | %13,0 | %30,8 |
| KV-6 | 36 | 6 | 3 | 5 | %16,7 | %38,9 |
| KV-7 | 32 | 3 | 6 | 1 | %9,4 | %31,3 |
| KV-8 | 18 | 4 | 1 | 1 | %22,2* | %33,3* |
| Satış | 14 | 2 | 4 | 1 | %14,3* | %50,0* |
| G | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| KV-9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Akdemir | 108 | 16 | 10 | 7 | %14,8 | %30,6 |
| S. Kaplan | 59 | 5 | 6 | 7 | %8,5 | %30,5 |
| F. Yardımcı | 57 | 14 | 11 | 6 | %24,6 | %54,4 |
| Y. Çelikbaş | 34 | 2 | 2 | 0 | %5,9 | %11,8 |
| İ. Akyavuz | 33 | 6 | 6 | 2 | %18,2 | %42,4 |
| İ. Katar | 24 | 1 | 5 | 2 | %4,2* | %33,3* |
| E. Akkılıç | 15 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %33,3* |
| N. Altın | 15 | 1 | 0 | 3 | %6,7* | %26,7* |
| A. Çankaya | 13 | 2 | 1 | 1 | %15,4* | %30,8* |
| M. Doğan | 13 | 1 | 1 | 0 | %7,7* | %15,4* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oğlumbenim | 26 | 2 | 3 | 2 | %7,7* | %26,9* |
| Informaction | 22 | 3 | 3 | 1 | %13,6* | %31,8* |
| Rahat Oll | 21 | 2 | 2 | 4 | %9,5* | %38,1* |
| Şimendifer | 17 | 1 | 3 | 4 | %5,9* | %47,1* |
| Monomoy Girl | 16 | 2 | 2 | 0 | %12,5* | %25,0* |
| My Moon | 12 | 3 | 3 | 0 | %25,0* | %50,0* |
| Akolhan | 12 | 2 | 2 | 1 | %16,7* | %41,7* |
| Sırrın Beyi | 12 | 2 | 1 | 0 | %16,7* | %25,0* |
| Uğur Meleği | 11 | 1 | 5 | 1 | %9,1* | %63,6* |
| Royal Warrior | 11 | 3 | 0 | 1 | %27,3* | %36,4* |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Diyarbakır | KV-6 | 1200 Kum | Kaanhakan | İ. Akyavuz | 1/8 | 3,90 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | KV-7 | 1200 Kum | Lord Of The Black | R. Doğan | 11/12 | 51,30 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | KV-7 | 1200 Kum | Şimendifer | İ. Katar | 7/12 | 22,75 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | KV-7 | 1200 Kum | Halland | E. Akkılıç | 2/12 | 9,40 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Monomoy Girl | M. Işık | 11/14 | 35,70 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Yurdabakcan | A. Akdemir | 7/15 | 8,20 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Demirşimşek Kızı | A. Çankaya | 4/12 | 26,30 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 5 | 1200 Kum | Serüventay | A. Çankaya | 1/8 | 5,30 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 16 | 1200 Kum | Sadıkefe | M. Doğan | 5/9 | 4,50 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | Halland | E. Akkılıç | 3/12 | 4,80 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 2 | 1200 Kum | Royal Eşli | A. Akdemir | 4/10 | 13,70 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1400 Kum | Sadıkefe | İ. Akyavuz | 9/14 | 4,95 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Kraliçe Matra | Y. Çelikbaş | 5/10 | 20,15 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1200 Kum | Lord Of The Black | A. Bayar | 5/15 | 5,60 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Monıca Sultan | İ. Akyavuz | 5/9 | 5,95 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Bali Girl | F. Yardımcı | 2/10 | 4,80 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | My Mirage | A. Çankaya | 3/10 | 22,30 |
| 25.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 1400 Sentetik | Golden Racer | E. Atlamaz | 5/11 | 30,05 |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 15 | 1700 Kum | Uğur Meleği | B. Okande | 3/7 | 4,50 |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 15 | 1200 Kum | Rahat Oll | A. Akdemir | 2/10 | 6,50 |
Sık sorulanlar
Zekeriya Akdemir bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 429 koşuda 54 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Zekeriya Akdemir'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, Diyarbakır.
Zekeriya Akdemir en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 277 koşu, 32 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.