Antrenör
Ercan Altın
Ercan Altın'ın atları son 12 ayda 370 koşuya çıktı, 36 birincilik ve 116 ilk üç derece aldı. En çok Elazığ'da koştu (212 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ercan Altın antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 370 | 36 | 39 | 41 | %9,7 | %31,4 | −%36,6 |
| Son 12 ay | 370 | 36 | 39 | 41 | %9,7 | %31,4 | −%36,6 |
| 2020'den bu yana | 2035 | 174 | 203 | 196 | %8,6 | %28,2 | −%50,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.10.2026, Elazığ.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 370 | 36 | 39 | 41 | %9,7 | %31,4 |
| 2025 | 120 | 14 | 15 | 11 | %11,7 | %33,3 |
| 2024 | 40 | 2 | 5 | 4 | %5,0 | %27,5 |
| 2023 | 716 | 54 | 69 | 72 | %7,5 | %27,2 |
| 2022 | 635 | 58 | 63 | 50 | %9,1 | %26,9 |
| 2021 | 154 | 10 | 12 | 18 | %6,5 | %26,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 212 | 24 | 23 | 25 | %11,3 | %34,0 |
| Diyarbakır | 74 | 5 | 10 | 10 | %6,8 | %33,8 |
| Şanlıurfa | 58 | 3 | 4 | 5 | %5,2 | %20,7 |
| Adana | 25 | 4 | 1 | 1 | %16,0* | %24,0* |
| İstanbul | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 340 | 33 | 35 | 37 | %9,7 | %30,9 |
| Kum · Islak | 16 | 1 | 3 | 4 | %6,3* | %50,0* |
| Sentetik · Normal | 13 | 2 | 1 | 0 | %15,4* | %23,1* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 166 | 18 | 19 | 18 | %10,8 | %33,1 |
| 1201–1600 m | 67 | 7 | 8 | 6 | %10,4 | %31,3 |
| 1601–2000 m | 133 | 10 | 11 | 17 | %7,5 | %28,6 |
| 2001+ m | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 188 | 19 | 14 | 14 | %10,1 | %25,0 |
| Arap | 182 | 17 | 25 | 27 | %9,3 | %37,9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 150 | 8 | 22 | 21 | %5,3 | %34,0 |
| Handikap | 103 | 12 | 5 | 13 | %11,7 | %29,1 |
| Maiden | 101 | 14 | 10 | 6 | %13,9 | %29,7 |
| KV-6 | 12 | 2 | 1 | 0 | %16,7* | %25,0* |
| KV-7 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 775 | 68 | 69 | 66 | %8,8 | %26,2 |
| Elazığ | 645 | 61 | 59 | 63 | %9,5 | %28,4 |
| Diyarbakır | 474 | 26 | 56 | 47 | %5,5 | %27,2 |
| Adana | 138 | 19 | 17 | 20 | %13,8 | %40,6 |
| İstanbul | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Ankara | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1832 | 155 | 179 | 180 | %8,5 | %28,1 |
| Kum · Nemli | 106 | 11 | 6 | 10 | %10,4 | %25,5 |
| Kum · Islak | 28 | 1 | 6 | 4 | %3,6* | %39,3* |
| Kum · Sulu | 23 | 2 | 5 | 0 | %8,7* | %30,4* |
| Çim · Normal | 18 | 1 | 4 | 0 | %5,6* | %27,8* |
| Sentetik · Normal | 13 | 2 | 1 | 0 | %15,4* | %23,1* |
| Çim · Çok Yumuşak | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Çim · Yumuşak | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 699 | 59 | 67 | 67 | %8,4 | %27,6 |
| 1201–1600 m | 506 | 53 | 52 | 53 | %10,5 | %31,2 |
| 1601–2000 m | 791 | 58 | 81 | 73 | %7,3 | %26,8 |
| 2001+ m | 39 | 4 | 3 | 3 | %10,3 | %25,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1101 | 88 | 105 | 105 | %8,0 | %27,1 |
| İngiliz | 934 | 86 | 98 | 91 | %9,2 | %29,4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 783 | 59 | 88 | 85 | %7,5 | %29,6 |
| Handikap | 672 | 64 | 64 | 63 | %9,5 | %28,4 |
| Maiden | 485 | 40 | 38 | 40 | %8,2 | %24,3 |
| KV-6 | 36 | 4 | 5 | 5 | %11,1 | %38,9 |
| KV-7 | 25 | 3 | 4 | 1 | %12,0* | %32,0* |
| Satış | 10 | 4 | 2 | 1 | %40,0* | %70,0* |
| A | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Maiden/Satış | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| KV-8 | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| N. Altın | 67 | 13 | 11 | 12 | %19,4 | %53,7 |
| Y. Cengiz | 48 | 4 | 4 | 5 | %8,3 | %27,1 |
| İ. Akyavuz | 29 | 5 | 4 | 2 | %17,2* | %37,9* |
| İ. Katar | 18 | 1 | 2 | 2 | %5,6* | %27,8* |
| R. Doğan | 15 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %13,3* |
| A. Akdemir | 15 | 1 | 6 | 4 | %6,7* | %73,3* |
| A. Çankaya | 15 | 1 | 2 | 0 | %6,7* | %20,0* |
| M. Doğan | 12 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %8,3* |
| A. Bayar | 12 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %16,7* |
| H. Altunkılıç | 11 | 2 | 0 | 1 | %18,2* | %27,3* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cengebey | 12 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %33,3* |
| Berranur | 10 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %40,0* |
| Son Kraliçe | 9 | 2 | 1 | 4 | 2/9 | 7/9 |
| National Hero | 9 | 1 | 0 | 2 | 1/9 | 3/9 |
| Cinderella | 8 | 0 | 1 | 2 | 0/8 | 3/8 |
| Tyraxes | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Small Burgaz | 7 | 2 | 0 | 1 | 2/7 | 3/7 |
| Manoyela | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| Zulema | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Kara Korsan | 7 | 0 | 3 | 1 | 0/7 | 4/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.10.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 1600 Kum | Hükümsüren | N. Altın | 2/11 | 5,35 |
| 07.10.2026 | Elazığ | Handikap 17 | 1200 Kum | Golden Cas | H. Altunkılıç | 11/11 | 7,65 |
| 07.10.2026 | Elazığ | Handikap 16 | 1200 Kum | Yalnız Turbo | M. Doğan | 1/11 | 4,95 |
| 06.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Know Worth | İ. Katar | 12/15 | 16,20 |
| 06.10.2026 | Adana | KV-6 | 1200 Kum | King İzzet | E. Çankaya | 5/8 | 8,15 |
| 06.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2100 Sentetik | Dilavercan | M. Akdağ | 8/9 | 54,50 |
| 05.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 1200 Kum | Mahfuz | M. Çelik | 9/17 | 15,60 |
| 05.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Altın Gör | N. Demir | 9/9 | 24,50 |
| 05.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1300 Kum | Beausoleıl | E. Akkılıç | 16/18 | 43,30 |
| 05.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1300 Kum | Son Kraliçe | Y. Cengiz | 3/9 | 4,70 |
| 04.10.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | Flashing Pearl | M. Akgöbek | 10/11 | 24,60 |
| 04.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Kum | Sabır Çiçeği | E. Çankaya | 1/10 | 10,25 |
| 04.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Kum | Büyük Yürekli | S. Çelik | 9/10 | 9,55 |
| 04.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1300 Kum | Kral Lami | E. Çankaya | 3/8 | 9,75 |
| 04.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 2100 Sentetik | Escape Path | E. Atlamaz | 1/9 | 2,25 |
| 04.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Sentetik | Mr Çınar | E. Çankaya | 5/5 | 5,05 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1800 Kum | Dilavercan | M. Şakir | 17/18 | 68,80 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Falcao Ağa | İ. Katar | 11/14 | 36,15 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1300 Kum | That Beats All | S. Kaplan | 7/14 | 14,00 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1300 Kum | Has Prenses | M. Akdağ | 12/14 | 51,55 |
Sık sorulanlar
Ercan Altın bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 370 koşuda 36 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ercan Altın'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.10.2026, Elazığ.
Ercan Altın en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Elazığ'da: 212 koşu, 24 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.