Antrenör
Cengiz Aydoğan
Cengiz Aydoğan'ın atları son 12 ayda 56 koşuya çıktı, 10 birincilik ve 31 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (22 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Cengiz Aydoğan antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 50 | 10 | 8 | 10 | %20,0 | %56,0 | −%39,8 |
| Son 12 ay | 56 | 10 | 11 | 10 | %17,9 | %55,4 | −%46,3 |
| 2020'den bu yana | 494 | 87 | 78 | 61 | %17,6 | %45,7 | −%33,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 31.10.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 50 | 10 | 8 | 10 | %20,0 | %56,0 |
| 2025 | 52 | 11 | 9 | 5 | %21,2 | %48,1 |
| 2024 | 37 | 10 | 3 | 7 | %27,0 | %54,1 |
| 2023 | 71 | 11 | 17 | 9 | %15,5 | %52,1 |
| 2022 | 114 | 18 | 14 | 11 | %15,8 | %37,7 |
| 2021 | 95 | 14 | 19 | 9 | %14,7 | %44,2 |
| 2020 | 75 | 13 | 8 | 10 | %17,3 | %41,3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 22 | 3 | 5 | 6 | %13,6* | %63,6* |
| Ankara | 16 | 3 | 3 | 3 | %18,8* | %56,3* |
| İzmir | 14 | 1 | 2 | 1 | %7,1* | %28,6* |
| Antalya | 4 | 3 | 1 | 0 | 3/4 | 4/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 20 | 4 | 4 | 5 | %20,0* | %65,0* |
| Kum · Normal | 15 | 2 | 2 | 3 | %13,3* | %46,7* |
| Sentetik · Normal | 6 | 2 | 2 | 1 | 2/6 | 5/6 |
| Kum · Nemli | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 10 | 3 | 1 | 1 | %30,0* | %50,0* |
| 1201–1600 m | 36 | 5 | 9 | 7 | %13,9 | %58,3 |
| 1601–2000 m | 9 | 2 | 1 | 1 | 2/9 | 4/9 |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 30 | 5 | 9 | 7 | %16,7 | %70,0 |
| Arap | 26 | 5 | 2 | 3 | %19,2* | %38,5* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| G | 22 | 3 | 5 | 5 | %13,6* | %59,1* |
| Handikap | 10 | 0 | 4 | 1 | %0,0* | %50,0* |
| Şartlı | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| KV-7 | 7 | 3 | 0 | 3 | 3/7 | 6/7 |
| KV-8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 2/4 | 4/4 |
| KV-6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maiden | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| G3 Handikap | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 223 | 32 | 35 | 26 | %14,3 | %41,7 |
| İzmir | 159 | 30 | 25 | 16 | %18,9 | %44,7 |
| İstanbul | 87 | 17 | 15 | 13 | %19,5 | %51,7 |
| Antalya | 11 | 7 | 2 | 1 | %63,6* | %90,9* |
| Bursa | 8 | 1 | 0 | 2 | 1/8 | 3/8 |
| Kocaeli | 4 | 0 | 1 | 3 | 0/4 | 4/4 |
| Adana | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 216 | 40 | 37 | 23 | %18,5 | %46,3 |
| Çim · Normal | 156 | 25 | 20 | 20 | %16,0 | %41,7 |
| Sentetik · Normal | 25 | 9 | 4 | 3 | %36,0* | %64,0* |
| Kum · Nemli | 25 | 3 | 4 | 5 | %12,0* | %48,0* |
| Kum · Islak | 18 | 2 | 3 | 3 | %11,1* | %44,4* |
| Çim · Çok Yumuşak | 13 | 2 | 2 | 2 | %15,4* | %46,2* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 11 | 3 | 1 | 1 | %27,3* | %45,5* |
| Çim · Yumuşak | 9 | 0 | 2 | 2 | 0/9 | 4/9 |
| Kum · Sulu | 8 | 1 | 2 | 0 | 1/8 | 3/8 |
| Çim · Ağır | 6 | 0 | 2 | 1 | 0/6 | 3/6 |
| Çim · Çok Ağır | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 62 | 12 | 9 | 7 | %19,4 | %45,2 |
| 1201–1600 m | 236 | 35 | 40 | 26 | %14,8 | %42,8 |
| 1601–2000 m | 123 | 25 | 19 | 16 | %20,3 | %48,8 |
| 2001+ m | 73 | 15 | 10 | 12 | %20,5 | %50,7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 248 | 45 | 37 | 37 | %18,1 | %48,0 |
| Arap | 246 | 42 | 41 | 24 | %17,1 | %43,5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 131 | 25 | 23 | 17 | %19,1 | %49,6 |
| Handikap | 91 | 12 | 14 | 7 | %13,2 | %36,3 |
| G | 81 | 10 | 13 | 14 | %12,3 | %45,7 |
| Maiden | 67 | 9 | 11 | 8 | %13,4 | %41,8 |
| KV-7 | 32 | 10 | 4 | 6 | %31,3 | %62,5 |
| KV-8 | 28 | 9 | 4 | 1 | %32,1* | %50,0* |
| KV-6 | 26 | 6 | 6 | 2 | %23,1* | %53,8* |
| A | 13 | 1 | 2 | 2 | %7,7* | %38,5* |
| KV-9 | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Satış | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
| Maiden/Satış | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 2 | 0 | 0 | 2/2 | 2/2 |
| G3 Handikap | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| KV-18 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ö. Yıldırım | 22 | 3 | 4 | 5 | %13,6* | %54,5* |
| V. Abiş | 12 | 4 | 3 | 3 | %33,3* | %83,3* |
| R. Ketme | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| M. Çelik | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| İ. Soyad | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| H. Karataş | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| E. Ökten | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| İ. Akın | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| E. Çizik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Çelik | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gözpınarı | 12 | 4 | 1 | 3 | %33,3* | %66,7* |
| Special Man | 11 | 2 | 3 | 3 | %18,2* | %72,7* |
| Lavender | 9 | 2 | 3 | 2 | 2/9 | 7/9 |
| Goldman | 7 | 1 | 3 | 2 | 1/7 | 6/7 |
| Afşıntay | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Kemik Kaptan | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Vıctory Flame | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Melihtay | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Espanol | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Tuğçeyim | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.10.2026 | Ankara | G 1 | 1600 Çim | Gözpınarı | Ö. Yıldırım | 10/13 | 37,10 |
| 29.10.2026 | Ankara | G 2 | 1600 Çim | Special Man | Ö. Yıldırım | 5/8 | 6,95 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1300 Çim | Espanol | Ö. Yıldırım | 4/7 | 3,85 |
| 14.10.2026 | İstanbul | G 1 | 1600 Çim | Gözpınarı | V. Abiş | 3/17 | 2,90 |
| 11.10.2026 | İstanbul | G 3 | 1600 Çim | Lavender | Ö. Yıldırım | 2/5 | 4,75 |
| 03.10.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2000 Kum | Goldman | İ. Akın | 2/8 | 8,25 |
| 27.09.2026 | İstanbul | G 2 | 1600 Çim | Special Man | Ö. Yıldırım | 4/9 | 9,40 |
| 26.09.2026 | Ankara | G 2 | 1000 Çim | Lavender | Ö. Yıldırım | 1/10 | 7,20 |
| 22.09.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 1200 Kum | Kemik Kaptan | E. Çizik | 10/11 | 10,90 |
| 12.09.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2200 Kum | Goldman | Ö. Yıldırım | 3/7 | 3,05 |
| 06.09.2026 | İstanbul | G 3 | 1600 Çim | Special Man | Ö. Yıldırım | 4/7 | 8,25 |
| 06.09.2026 | İstanbul | G 3 | 1600 Çim | Gözpınarı | M. Çelik | 7/9 | 17,30 |
| 05.09.2026 | İstanbul | G 3 | 1600 Çim | Lavender | Ö. Yıldırım | 3/10 | 17,55 |
| 27.08.2026 | Ankara | KV-7 | 1500 Kum | Goldman | M. Çelik | 3/5 | 11,65 |
| 23.08.2026 | İstanbul | KV-8 | 1900 Çim | Gözpınarı | M. Çelik | 1/9 | 1,95 |
| 19.08.2026 | İstanbul | KV-8 | 1400 Sentetik | Lavender | Ö. Yıldırım | 2/7 | 1,80 |
| 16.08.2026 | İstanbul | G 1 | 1600 Çim | Special Man | Ö. Yıldırım | 3/8 | 7,95 |
| 30.07.2026 | Ankara | KV-6 | 1300 Kum | Goldman | Ö. Yıldırım | 4/10 | 7,00 |
| 28.07.2026 | Ankara | KV-7 | 1600 Çim | Gözpınarı | Ö. Yıldırım | 3/10 | 3,90 |
| 23.07.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1500 Kum | Kemik Kaptan | Ö. Yıldırım | 4/9 | 1,45 |
Sık sorulanlar
Cengiz Aydoğan bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 50 koşuda 10 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Cengiz Aydoğan'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 31.10.2026, Ankara.
Cengiz Aydoğan en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 22 koşu, 3 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.