Jokey
Akın Sözen
Akın Sözen son 12 ayda 855 koşuya çıktı, 106 birincilik ve 336 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (585 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Akın Sözen jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 697 | 77 | 89 | 102 | %11,0 | %38,5 | −%47,1 |
| Son 12 ay | 855 | 106 | 107 | 123 | %12,4 | %39,3 | −%45,4 |
| 2020'den bu yana | 6307 | 957 | 962 | 894 | %15,2 | %44,6 | −%32,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 697 | 77 | 89 | 102 | %11,0 | %38,5 |
| 2025 | 1059 | 166 | 140 | 134 | %15,7 | %41,5 |
| 2024 | 884 | 146 | 150 | 112 | %16,5 | %46,2 |
| 2023 | 905 | 159 | 119 | 135 | %17,6 | %45,6 |
| 2022 | 636 | 111 | 113 | 81 | %17,5 | %48,0 |
| 2021 | 1112 | 169 | 181 | 181 | %15,2 | %47,8 |
| 2020 | 1014 | 129 | 170 | 149 | %12,7 | %44,2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 585 | 68 | 64 | 76 | %11,6 | %35,6 |
| Kocaeli | 74 | 13 | 9 | 18 | %17,6 | %54,1 |
| Antalya | 61 | 9 | 12 | 11 | %14,8 | %52,5 |
| İzmir | 58 | 8 | 9 | 7 | %13,8 | %41,4 |
| Bursa | 38 | 7 | 9 | 6 | %18,4 | %57,9 |
| Ankara | 35 | 1 | 3 | 5 | %2,9 | %25,7 |
| Adana | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 318 | 37 | 48 | 45 | %11,6 | %40,9 |
| Çim · Normal | 204 | 19 | 23 | 22 | %9,3 | %31,4 |
| Kum · Normal | 203 | 34 | 22 | 35 | %16,7 | %44,8 |
| Kum · Nemli | 40 | 7 | 3 | 5 | %17,5 | %37,5 |
| Kum · Islak | 17 | 1 | 4 | 1 | %5,9* | %35,3* |
| Çim · Yumuşak | 16 | 3 | 1 | 3 | %18,8* | %43,8* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 14 | 1 | 0 | 6 | %7,1* | %50,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 13 | 2 | 2 | 1 | %15,4* | %38,5* |
| Çim · Çok Ağır | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Sentetik · Nemli | 9 | 1 | 1 | 2 | 1/9 | 4/9 |
| Çim · Ağır | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Sentetik · Sulu | 4 | 1 | 1 | 2 | 1/4 | 4/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 121 | 15 | 16 | 17 | %12,4 | %39,7 |
| 1201–1600 m | 457 | 51 | 56 | 62 | %11,2 | %37,0 |
| 1601–2000 m | 165 | 21 | 22 | 27 | %12,7 | %42,4 |
| 2001+ m | 112 | 19 | 13 | 17 | %17,0 | %43,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 513 | 73 | 70 | 85 | %14,2 | %44,4 |
| Arap | 342 | 33 | 37 | 38 | %9,6 | %31,6 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 3495 | 499 | 501 | 469 | %14,3 | %42,0 |
| Ankara | 1284 | 187 | 202 | 171 | %14,6 | %43,6 |
| Adana | 421 | 57 | 75 | 68 | %13,5 | %47,5 |
| İzmir | 367 | 64 | 56 | 61 | %17,4 | %49,3 |
| Kocaeli | 301 | 64 | 45 | 53 | %21,3 | %53,8 |
| Bursa | 228 | 42 | 39 | 37 | %18,4 | %51,8 |
| Antalya | 211 | 44 | 44 | 35 | %20,9 | %58,3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 2039 | 299 | 331 | 274 | %14,7 | %44,3 |
| Çim · Normal | 1928 | 273 | 276 | 275 | %14,2 | %42,7 |
| Kum · Normal | 1515 | 264 | 228 | 235 | %17,4 | %48,0 |
| Kum · Nemli | 178 | 33 | 30 | 25 | %18,5 | %49,4 |
| Çim · Çok Yumuşak | 161 | 19 | 21 | 27 | %11,8 | %41,6 |
| Çim · Yumuşak | 147 | 16 | 21 | 12 | %10,9 | %33,3 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 137 | 21 | 17 | 21 | %15,3 | %43,1 |
| Kum · Islak | 81 | 13 | 21 | 11 | %16,0 | %55,6 |
| Çim · Ağır | 38 | 7 | 5 | 3 | %18,4 | %39,5 |
| Çim · Çok Ağır | 34 | 3 | 2 | 2 | %8,8 | %20,6 |
| Sentetik · Nemli | 18 | 5 | 2 | 2 | %27,8* | %50,0* |
| Kum · Sulu | 17 | 3 | 6 | 1 | %17,6* | %58,8* |
| Çim · Biraz Ağır | 9 | 0 | 1 | 3 | 0/9 | 4/9 |
| Sentetik · Sulu | 4 | 1 | 1 | 2 | 1/4 | 4/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 978 | 157 | 139 | 134 | %16,1 | %44,0 |
| 1201–1600 m | 3244 | 460 | 505 | 466 | %14,2 | %44,1 |
| 1601–2000 m | 1303 | 219 | 197 | 186 | %16,8 | %46,2 |
| 2001+ m | 782 | 121 | 121 | 108 | %15,5 | %44,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 3847 | 622 | 617 | 581 | %16,2 | %47,3 |
| Arap | 2460 | 335 | 345 | 313 | %13,6 | %40,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| H. Yüzbaşı | 77 | 15 | 7 | 6 | %19,5 | %36,4 |
| M. Dolak | 35 | 5 | 5 | 10 | %14,3 | %57,1 |
| M. İpek | 29 | 3 | 4 | 3 | %10,3* | %34,5* |
| A. Küçükaksoy | 26 | 3 | 2 | 5 | %11,5* | %38,5* |
| C. Turan | 24 | 2 | 2 | 1 | %8,3* | %20,8* |
| S. Bektaş | 21 | 2 | 3 | 3 | %9,5* | %38,1* |
| Y. Arhım | 20 | 5 | 6 | 2 | %25,0* | %65,0* |
| Y. Demirkıran | 20 | 6 | 3 | 2 | %30,0* | %55,0* |
| H. Sunkar | 18 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %27,8* |
| H. Boyraz | 18 | 3 | 3 | 2 | %16,7* | %44,4* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dragon Kingdom | 9 | 2 | 2 | 1 | 2/9 | 5/9 |
| Jazz Runner | 8 | 3 | 0 | 0 | 3/8 | 3/8 |
| Winner Gets It All | 8 | 1 | 0 | 2 | 1/8 | 3/8 |
| Boğaz Çocuğu | 7 | 1 | 0 | 2 | 1/7 | 3/7 |
| Acar Tay | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Atillabey | 7 | 2 | 1 | 0 | 2/7 | 3/7 |
| Queen Proteo | 6 | 2 | 1 | 0 | 2/6 | 3/6 |
| Kocavezir | 6 | 0 | 0 | 3 | 0/6 | 3/6 |
| Doğuyurt | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| Kozmos | 6 | 2 | 2 | 1 | 2/6 | 5/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 2000 Sentetik | Bikati | S. Bektaş | 3/6 | 6,95 |
| 08.11.2026 | İstanbul | G 2 | 2000 Sentetik | Beauty Of Darkness | U. Kulak | 1/10 | 12,15 |
| 08.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 2000 Sentetik | Sancakalan | T. Yıldız | 2/8 | 10,80 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Sentetik | Rising Warrior | S. Günaydın | 2/8 | 7,70 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Sentetik | Crescent Raiders | A. Gökçe | 8/8 | 8,55 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Sancar | G. Gökçe | 1/15 | 9,65 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Altıngöz | T. Yılmaz | 4/13 | 15,25 |
| 06.11.2026 | İstanbul | KV-9 | 1500 Sentetik | Make A Fire | Ş. Çelik | 4/6 | 13,15 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2000 Sentetik | Gül Ayalı | T. Yılmaz | 1/13 | 19,55 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Hama Destination | Y. Arhım | 9/11 | 8,65 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Aller Yıldızı | S. Bektaş | 7/14 | 3,90 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1300 Sentetik | Dancing King | C. Turan | 4/18 | 14,65 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Playmaker | D. Ergin | 1/5 | 1,40 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Satış 3 | 2100 Sentetik | Azeri Damat | M. Akkılıç | 7/10 | 3,20 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1300 Sentetik | Shimmer | M. Baykara | 3/5 | 9,50 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Mariscal | İ. Kural | 4/9 | 3,95 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Let It Burn | T. Taşar | 3/10 | 9,65 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Onur Beyim | N. Gençer | 8/11 | 5,15 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | KV-7 | 1200 Kum | Mayback | Y. Öztaş | 4/6 | 8,30 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1900 Kum | Miss California | S. Bektaş | 6/8 | 6,10 |
Sık sorulanlar
Akın Sözen bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 697 koşuda 77 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Akın Sözen bugün hangi atlara biniyor?
İstanbul 1. koşu 14:00, CRESCENT RAIDERS; İstanbul 4. koşu 15:30, RISING WARRIOR; İstanbul 5. koşu 16:00, SANCAKALAN; İstanbul 6. koşu 16:30, BEAUTY OF DARKNESS; İstanbul 7. koşu 17:00, BİKATİ.
Akın Sözen en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 585 koşu, 68 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.