Antrenör
Şükrü Çelik
Şükrü Çelik'ın atları son 12 ayda 64 koşuya çıktı, 5 birincilik ve 18 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (62 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Şükrü Çelik antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 51 | 5 | 5 | 6 | %9,8 | %31,4 | −%61,4 |
| Son 12 ay | 64 | 5 | 6 | 7 | %7,8 | %28,1 | −%69,2 |
| 2020'den bu yana | 854 | 88 | 76 | 73 | %10,3 | %27,8 | −%46,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 51 | 5 | 5 | 6 | %9,8 | %31,4 |
| 2025 | 101 | 8 | 6 | 10 | %7,9 | %23,8 |
| 2024 | 130 | 14 | 14 | 12 | %10,8 | %30,8 |
| 2023 | 86 | 14 | 14 | 8 | %16,3 | %41,9 |
| 2022 | 144 | 17 | 15 | 10 | %11,8 | %29,2 |
| 2021 | 168 | 14 | 9 | 15 | %8,3 | %22,6 |
| 2020 | 174 | 16 | 13 | 12 | %9,2 | %23,6 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 62 | 5 | 6 | 7 | %8,1 | %29,0 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 35 | 3 | 3 | 4 | %8,6 | %28,6 |
| Çim · Normal | 11 | 2 | 1 | 2 | %18,2* | %45,5* |
| Kum · Normal | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 11 | 1 | 1 | 2 | %9,1* | %36,4* |
| 1201–1600 m | 40 | 4 | 5 | 3 | %10,0 | %30,0 |
| 1601–2000 m | 7 | 0 | 0 | 2 | 0/7 | 2/7 |
| 2001+ m | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 53 | 4 | 5 | 6 | %7,5 | %28,3 |
| Arap | 11 | 1 | 1 | 1 | %9,1* | %27,3* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 19 | 1 | 2 | 2 | %5,3* | %26,3* |
| Handikap | 18 | 1 | 1 | 4 | %5,6* | %33,3* |
| Kısa Vade Handikap | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Maiden | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| KV-6 | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-7 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G3 Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 786 | 82 | 66 | 71 | %10,4 | %27,9 |
| Kocaeli | 51 | 3 | 7 | 1 | %5,9 | %21,6 |
| Bursa | 13 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %30,8* |
| Ankara | 4 | 3 | 0 | 0 | 3/4 | 3/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 546 | 64 | 50 | 52 | %11,7 | %30,4 |
| Çim · Normal | 181 | 17 | 13 | 15 | %9,4 | %24,9 |
| Kum · Normal | 57 | 2 | 9 | 0 | %3,5 | %19,3 |
| Çim · Yumuşak | 20 | 3 | 1 | 0 | %15,0* | %20,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 18 | 1 | 1 | 1 | %5,6* | %16,7* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 13 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %23,1* |
| Kum · Nemli | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| Kum · Islak | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 131 | 17 | 11 | 13 | %13,0 | %31,3 |
| 1201–1600 m | 515 | 48 | 50 | 46 | %9,3 | %28,0 |
| 1601–2000 m | 137 | 17 | 11 | 8 | %12,4 | %26,3 |
| 2001+ m | 71 | 6 | 4 | 6 | %8,5 | %22,5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 536 | 42 | 38 | 37 | %7,8 | %21,8 |
| İngiliz | 318 | 46 | 38 | 36 | %14,5 | %37,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 268 | 23 | 26 | 23 | %8,6 | %26,9 |
| Şartlı | 253 | 19 | 16 | 18 | %7,5 | %20,9 |
| Maiden | 174 | 16 | 15 | 13 | %9,2 | %25,3 |
| Satış | 36 | 5 | 1 | 4 | %13,9 | %27,8 |
| G | 33 | 7 | 3 | 2 | %21,2 | %36,4 |
| KV-8 | 19 | 3 | 4 | 4 | %15,8* | %57,9* |
| KV-6 | 18 | 3 | 1 | 3 | %16,7* | %38,9* |
| KV-7 | 14 | 3 | 3 | 0 | %21,4* | %42,9* |
| A | 13 | 7 | 3 | 0 | %53,8* | %76,9* |
| Kısa Vade Handikap | 10 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %50,0* |
| Maiden/Satış | 8 | 2 | 0 | 0 | 2/8 | 2/8 |
| KV-9 | 6 | 0 | 1 | 3 | 0/6 | 4/6 |
| G3 Handikap | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| G. Kocakaya | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| M. Kaya | 6 | 2 | 0 | 0 | 2/6 | 2/6 |
| E. Bozdağ | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| A. Sözen | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| E. Cankılıç | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| V. Abiş | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| Y. Gökçe | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Ö. Yıldırım | 4 | 0 | 2 | 1 | 0/4 | 3/4 |
| K. Gökçe | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| A. Kaçmaz | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Make A Fire | 17 | 2 | 3 | 2 | %11,8* | %41,2* |
| Yargıç | 13 | 1 | 1 | 2 | %7,7* | %30,8* |
| Ayyıldızlar Beyi | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Lost Treasure | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Anadolu Prensesi | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Mer De Fire | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Fatih Başkan | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Bulmaca | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Run For Hope | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Mercier | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | İstanbul | KV-9 | 1500 Sentetik | Make A Fire | A. Sözen | 4/6 | 13,15 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 14 | 1200 Sentetik | Ayyıldızlar Beyi | K. Gökçe | 8/8 | 30,95 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 22 | 1500 Sentetik | Yargıç | A. Kaçmaz | 6/10 | 24,70 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Çim | Fatih Başkan | V. Abiş | 2/11 | 8,90 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Satış 4 | 1600 Çim | Ayyıldızlar Beyi | K. Gökçe | 13/14 | 23,00 |
| 18.10.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 1400 Sentetik | Make A Fire | A. Sözen | 3/10 | 6,75 |
| 02.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | Fatih Başkan | G. Kocakaya | 9/15 | 6,25 |
| 30.09.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1400 Sentetik | Lost Treasure | E. Cankılıç | 7/7 | 19,70 |
| 23.09.2026 | İstanbul | KV-6 | 1400 Sentetik | Make A Fire | M. Kaya | 4/9 | 3,00 |
| 23.09.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Sentetik | Ayyıldızlar Beyi | B. Akçay | 13/13 | 59,20 |
| 18.09.2026 | İstanbul | KV-6 | 2200 Sentetik | Lost Treasure | M. Kaya | 7/8 | 21,65 |
| 11.09.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Ayyıldızlar Beyi | M. Kaya | 10/11 | 29,00 |
| 26.08.2026 | İstanbul | Maiden/Satış | 1300 Çim | Ayyıldızlar Beyi | M. Kaya | 1/13 | 4,45 |
| 23.08.2026 | İstanbul | KV-6 | 1500 Sentetik | Make A Fire | M. Kaya | 1/8 | 3,90 |
| 19.08.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1900 Çim | Yargıç | V. Abiş | 10/11 | 5,35 |
| 16.08.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Ayyıldızlar Beyi | A. Aslan | 5/13 | 43,40 |
| 14.08.2026 | İstanbul | KV-6 | 1200 Çim | Make A Fire | M. Kaya | 5/9 | 9,75 |
| 07.08.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1600 Çim | Yargıç | V. Abiş | 2/8 | 4,20 |
| 02.08.2026 | İstanbul | G 3 | 1200 Sentetik | Make A Fire | G. Kocakaya | 5/9 | 4,05 |
| 02.08.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1300 Sentetik | Ayyıldızlar Beyi | K. Gökçe | 7/11 | 48,10 |
Sık sorulanlar
Şükrü Çelik bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 51 koşuda 5 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Şükrü Çelik'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, İstanbul.
Şükrü Çelik en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 62 koşu, 5 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.