Antrenör
Derya Ergin
Derya Ergin'ın atları son 12 ayda 79 koşuya çıktı, 14 birincilik ve 31 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (63 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Derya Ergin antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 75 | 14 | 7 | 8 | %18,7 | %38,7 | +%30,7 |
| Son 12 ay | 79 | 14 | 8 | 9 | %17,7 | %39,2 | +%24,1 |
| 2020'den bu yana | 584 | 62 | 64 | 59 | %10,6 | %31,7 | −%37,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 75 | 14 | 7 | 8 | %18,7 | %38,7 |
| 2025 | 37 | 6 | 3 | 3 | %16,2 | %32,4 |
| 2024 | 64 | 2 | 7 | 7 | %3,1 | %25,0 |
| 2023 | 91 | 11 | 13 | 9 | %12,1 | %36,3 |
| 2022 | 109 | 10 | 11 | 11 | %9,2 | %29,4 |
| 2021 | 89 | 10 | 10 | 12 | %11,2 | %36,0 |
| 2020 | 119 | 9 | 13 | 9 | %7,6 | %26,1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 63 | 11 | 4 | 7 | %17,5 | %34,9 |
| Kocaeli | 11 | 2 | 3 | 2 | %18,2* | %63,6* |
| Bursa | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 42 | 10 | 3 | 4 | %23,8 | %40,5 |
| Kum · Normal | 25 | 4 | 5 | 3 | %16,0* | %48,0* |
| Çim · Normal | 9 | 0 | 0 | 2 | 0/9 | 2/9 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| 1201–1600 m | 37 | 6 | 4 | 5 | %16,2 | %40,5 |
| 1601–2000 m | 28 | 5 | 3 | 4 | %17,9* | %42,9* |
| 2001+ m | 10 | 1 | 1 | 0 | %10,0* | %20,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 77 | 14 | 8 | 9 | %18,2 | %40,3 |
| Arap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 31 | 7 | 3 | 3 | %22,6 | %41,9 |
| Şartlı | 25 | 5 | 2 | 1 | %20,0* | %32,0* |
| Maiden | 13 | 2 | 2 | 3 | %15,4* | %53,8* |
| Satış | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| KV-6 | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 498 | 48 | 54 | 48 | %9,6 | %30,1 |
| Kocaeli | 54 | 7 | 6 | 8 | %13,0 | %38,9 |
| Bursa | 22 | 4 | 3 | 2 | %18,2* | %40,9* |
| Ankara | 9 | 3 | 1 | 1 | 3/9 | 5/9 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 293 | 30 | 34 | 34 | %10,2 | %33,4 |
| Çim · Normal | 158 | 12 | 14 | 11 | %7,6 | %23,4 |
| Kum · Normal | 72 | 10 | 8 | 8 | %13,9 | %36,1 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 16 | 1 | 2 | 1 | %6,3* | %25,0* |
| Çim · Yumuşak | 16 | 3 | 1 | 3 | %18,8* | %43,8* |
| Çim · Çok Yumuşak | 11 | 3 | 3 | 1 | %27,3* | %63,6* |
| Kum · Nemli | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Kum · Islak | 5 | 2 | 1 | 0 | 2/5 | 3/5 |
| Çim · Ağır | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 76 | 10 | 9 | 6 | %13,2 | %32,9 |
| 1201–1600 m | 288 | 28 | 31 | 32 | %9,7 | %31,6 |
| 1601–2000 m | 141 | 14 | 17 | 13 | %9,9 | %31,2 |
| 2001+ m | 79 | 10 | 7 | 8 | %12,7 | %31,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 393 | 46 | 48 | 40 | %11,7 | %34,1 |
| Arap | 191 | 16 | 16 | 19 | %8,4 | %26,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 231 | 28 | 22 | 24 | %12,1 | %32,0 |
| Şartlı | 152 | 16 | 18 | 12 | %10,5 | %30,3 |
| Maiden | 100 | 11 | 14 | 11 | %11,0 | %36,0 |
| Satış | 27 | 2 | 1 | 2 | %7,4* | %18,5* |
| KV-8 | 18 | 2 | 0 | 2 | %11,1* | %22,2* |
| KV-6 | 17 | 0 | 4 | 3 | %0,0* | %41,2* |
| KV-7 | 13 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %30,8* |
| G | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| KV-9 | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| A | 6 | 2 | 1 | 1 | 2/6 | 4/6 |
| Kısa Vade Handikap | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| Maiden/Satış | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Kaçmaz | 9 | 2 | 0 | 0 | 2/9 | 2/9 |
| N. Avci | 9 | 1 | 2 | 0 | 1/9 | 3/9 |
| E. Aktuğ | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| E. Çizik | 6 | 2 | 1 | 0 | 2/6 | 3/6 |
| A. Sözen | 4 | 1 | 2 | 0 | 1/4 | 3/4 |
| Z. Karabulut | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| M. Bilgin | 3 | 1 | 1 | 1 | 1/3 | 3/3 |
| Ö. Yıldırım | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| G. Kocakaya | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| A. Yıldız | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| The Chosen | 15 | 2 | 2 | 0 | %13,3* | %26,7* |
| The Butcher | 10 | 4 | 1 | 2 | %40,0* | %70,0* |
| Crown Jewel | 7 | 2 | 1 | 1 | 2/7 | 4/7 |
| İnşirah | 7 | 0 | 1 | 4 | 0/7 | 5/7 |
| Suicide King | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Playmaker | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| Little Florentina | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| La Mano De Dios | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kartal | 3 | 2 | 0 | 0 | 2/3 | 2/3 |
| Emery | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Sentetik | Brise Dor | A. Kaçmaz | 7/8 | 19,45 |
| 06.11.2026 | Bursa | Handikap 15 | 2000 Kum | Crown Jewel | K. Tokaçoğlu | 1/8 | 2,05 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Playmaker | A. Sözen | 1/5 | 1,40 |
| 02.11.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1400 Kum | Little Florentina | N. Avci | 2/8 | 7,85 |
| 20.10.2026 | Kocaeli | Handikap 14 | 1400 Kum | Crown Jewel | A. Sözen | 2/10 | 2,25 |
| 12.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Little Florentina | N. Avci | 5/11 | 2,20 |
| 06.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1400 Kum | Crown Jewel | N. Avci | 4/14 | 3,75 |
| 04.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 2000 Sentetik | Playmaker | A. Sözen | 2/12 | 15,55 |
| 02.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1500 Sentetik | Kartal | S. Kaya | 4/5 | 1,45 |
| 20.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2100 Sentetik | The Chosen | E. Aktuğ | 5/8 | 4,15 |
| 18.09.2026 | İstanbul | KV-6 | 2200 Sentetik | The Butcher | E. Çizik | 2/8 | 2,60 |
| 16.09.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 2100 Sentetik | Crown Jewel | N. Avci | 5/13 | 9,65 |
| 13.09.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Çim | Little Florentina | H. Karataş | 3/12 | 3,80 |
| 09.09.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1900 Çim | Playmaker | K. Gökçe | 3/5 | 25,40 |
| 09.09.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1200 Sentetik | Kartal | S. Kaya | 1/7 | 1,45 |
| 08.09.2026 | Kocaeli | Şartlı 3 | 1400 Kum | Emery | N. Avci | 11/13 | 22,95 |
| 02.09.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2000 Sentetik | Playmaker | A. Kaçmaz | 9/10 | 24,35 |
| 02.09.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2000 Sentetik | The Butcher | E. Çizik | 1/10 | 8,90 |
| 01.09.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1500 Kum | The Chosen | N. Avci | 2/8 | 13,60 |
| 25.08.2026 | Kocaeli | Handikap 14 | 1400 Kum | Crown Jewel | M. Çiçek | 3/16 | 4,00 |
Sık sorulanlar
Derya Ergin bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 75 koşuda 14 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Derya Ergin'ın bugün koşan atları hangileri?
İstanbul 4. koşu 15:30, BRISE DOR.
Derya Ergin en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 63 koşu, 11 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.