Antrenör
Tezcan Taşar
Tezcan Taşar'ın atları son 12 ayda 133 koşuya çıktı, 14 birincilik ve 45 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (126 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Tezcan Taşar antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 120 | 13 | 14 | 14 | %10,8 | %34,2 | −%29,0 |
| Son 12 ay | 133 | 14 | 16 | 15 | %10,5 | %33,8 | −%34,3 |
| 2020'den bu yana | 907 | 122 | 122 | 108 | %13,5 | %38,8 | −%43,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 120 | 13 | 14 | 14 | %10,8 | %34,2 |
| 2025 | 142 | 16 | 16 | 12 | %11,3 | %31,0 |
| 2024 | 158 | 19 | 21 | 22 | %12,0 | %39,2 |
| 2023 | 122 | 20 | 13 | 14 | %16,4 | %38,5 |
| 2022 | 122 | 21 | 27 | 17 | %17,2 | %53,3 |
| 2021 | 116 | 22 | 22 | 14 | %19,0 | %50,0 |
| 2020 | 127 | 11 | 9 | 15 | %8,7 | %27,6 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 126 | 12 | 14 | 14 | %9,5 | %31,7 |
| Kocaeli | 5 | 2 | 2 | 0 | 2/5 | 4/5 |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 78 | 9 | 11 | 10 | %11,5 | %38,5 |
| Çim · Normal | 24 | 2 | 1 | 3 | %8,3* | %25,0* |
| Kum · Normal | 21 | 2 | 4 | 2 | %9,5* | %38,1* |
| Kum · Nemli | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 12 | 1 | 2 | 0 | %8,3* | %25,0* |
| 1201–1600 m | 58 | 3 | 8 | 8 | %5,2 | %32,8 |
| 1601–2000 m | 39 | 7 | 3 | 5 | %17,9 | %38,5 |
| 2001+ m | 24 | 3 | 3 | 2 | %12,5* | %33,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 133 | 14 | 16 | 15 | %10,5 | %33,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 53 | 5 | 5 | 5 | %9,4 | %28,3 |
| Şartlı | 39 | 7 | 8 | 4 | %17,9 | %48,7 |
| Maiden | 21 | 1 | 0 | 5 | %4,8* | %28,6* |
| KV-6 | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Satış | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| KV-7 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G3 Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 839 | 115 | 112 | 100 | %13,7 | %39,0 |
| Kocaeli | 45 | 5 | 8 | 6 | %11,1 | %42,2 |
| Bursa | 20 | 2 | 2 | 2 | %10,0* | %30,0* |
| İzmir | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 558 | 84 | 72 | 67 | %15,1 | %40,0 |
| Çim · Normal | 220 | 29 | 31 | 27 | %13,2 | %39,5 |
| Kum · Normal | 75 | 6 | 10 | 8 | %8,0 | %32,0 |
| Çim · Yumuşak | 17 | 0 | 3 | 3 | %0,0* | %35,3* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 12 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %25,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 12 | 1 | 2 | 1 | %8,3* | %33,3* |
| Kum · Nemli | 8 | 2 | 0 | 1 | 2/8 | 3/8 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 120 | 15 | 25 | 13 | %12,5 | %44,2 |
| 1201–1600 m | 443 | 63 | 60 | 54 | %14,2 | %40,0 |
| 1601–2000 m | 230 | 31 | 21 | 29 | %13,5 | %35,2 |
| 2001+ m | 114 | 13 | 16 | 12 | %11,4 | %36,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 878 | 118 | 118 | 104 | %13,4 | %38,7 |
| Arap | 29 | 4 | 4 | 4 | %13,8* | %41,4* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 272 | 34 | 33 | 31 | %12,5 | %36,0 |
| Şartlı | 271 | 33 | 39 | 39 | %12,2 | %41,0 |
| Maiden | 176 | 23 | 28 | 21 | %13,1 | %40,9 |
| KV-7 | 42 | 8 | 3 | 2 | %19,0 | %31,0 |
| G | 35 | 3 | 3 | 6 | %8,6 | %34,3 |
| KV-6 | 32 | 5 | 3 | 4 | %15,6 | %37,5 |
| Satış | 28 | 4 | 4 | 1 | %14,3* | %32,1* |
| KV-8 | 25 | 5 | 7 | 2 | %20,0* | %56,0* |
| KV-9 | 13 | 3 | 2 | 2 | %23,1* | %53,8* |
| A | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Kısa Vade Handikap | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Maiden/Satış | 3 | 2 | 0 | 0 | 2/3 | 2/3 |
| G3 Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Yıldız | 26 | 2 | 3 | 3 | %7,7* | %30,8* |
| V. Abiş | 14 | 1 | 5 | 2 | %7,1* | %57,1* |
| S. Akbulat | 14 | 1 | 3 | 1 | %7,1* | %35,7* |
| K. Gökçe | 11 | 3 | 1 | 2 | %27,3* | %54,5* |
| Ö. Yıldırım | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| Z. Karabulut | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| G. Özçelik | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| M. Bilgin | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| Y. Gökçe | 5 | 2 | 1 | 0 | 2/5 | 3/5 |
| M. Çelik | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vaynakh | 16 | 3 | 2 | 2 | %18,8* | %43,8* |
| Sarılar Kızı | 14 | 1 | 2 | 1 | %7,1* | %28,6* |
| Social Bee | 13 | 3 | 1 | 4 | %23,1* | %61,5* |
| Crown Jewel | 11 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %18,2* |
| Authority | 10 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %10,0* |
| Valtrox | 8 | 2 | 1 | 1 | 2/8 | 4/8 |
| Scargiver | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| Sun Goddess | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Darkrok | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Let It Burn | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Valtrox | A. Kaçmaz | 1/11 | 2,35 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Darkrok | E. Aktuğ | 3/11 | 2,35 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Sarılar Kızı | Z. Karabulut | 7/10 | 23,10 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Let It Burn | A. Sözen | 3/10 | 9,65 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Mister Ezel | Z. Karabulut | 1/10 | 17,00 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1700 Kum | Vaynakh | Y. Gökçe | 1/8 | 1,85 |
| 01.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 1500 Sentetik | Atomic Age | V. Abiş | 2/7 | 7,65 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1500 Sentetik | Valtrox | A. Kaçmaz | 2/13 | 5,65 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1500 Sentetik | Scargiver | S. Akbulat | 13/13 | 61,20 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 2100 Sentetik | Pitfall | V. Abiş | 5/7 | 8,00 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2100 Sentetik | Sarılar Kızı | S. Akbulat | 7/9 | 28,00 |
| 20.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 4 | 2000 Kum | Vaynakh | Y. Gökçe | 2/9 | 18,85 |
| 18.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Mister Ezel | Z. Karabulut | 9/9 | 23,30 |
| 14.10.2026 | İstanbul | Satış 3 | 2000 Sentetik | Darkrok | A. Yıldız | 5/8 | 9,15 |
| 14.10.2026 | İstanbul | Satış 3 | 2000 Sentetik | Valtrox | A. Kaçmaz | 1/8 | 9,15 |
| 11.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Let It Burn | V. Abiş | 7/10 | 5,50 |
| 09.10.2026 | İstanbul | KV-7 | 1300 Sentetik | Atomic Age | V. Abiş | 6/8 | 4,95 |
| 07.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Çim | La Belva | V. Abiş | 4/8 | 5,05 |
| 04.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 2000 Sentetik | Pitfall | V. Abiş | 4/12 | 12,80 |
| 04.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1900 Çim | Darkrok | A. Kurşun | 4/8 | 2,25 |
Sık sorulanlar
Tezcan Taşar bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 120 koşuda 13 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Tezcan Taşar'ın bugün koşan atları hangileri?
İstanbul 2. koşu 14:30, SARILAR KIZI; İstanbul 9. koşu 18:00, DARKROK; İstanbul 9. koşu 18:00, VALTROX.
Tezcan Taşar en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 126 koşu, 12 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.