Antrenör
Murat Akkılıç
Murat Akkılıç'ın atları son 12 ayda 196 koşuya çıktı, 33 birincilik ve 66 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (157 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Murat Akkılıç antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 184 | 31 | 15 | 16 | %16,8 | %33,7 | −%21,7 |
| Son 12 ay | 196 | 33 | 15 | 18 | %16,8 | %33,7 | −%16,6 |
| 2020'den bu yana | 744 | 112 | 92 | 71 | %15,1 | %37,0 | −%8,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 184 | 31 | 15 | 16 | %16,8 | %33,7 |
| 2025 | 150 | 18 | 19 | 13 | %12,0 | %33,3 |
| 2024 | 130 | 29 | 16 | 14 | %22,3 | %45,4 |
| 2023 | 128 | 16 | 22 | 15 | %12,5 | %41,4 |
| 2022 | 51 | 4 | 10 | 4 | %7,8 | %35,3 |
| 2021 | 11 | 2 | 2 | 0 | %18,2* | %36,4* |
| 2020 | 90 | 12 | 8 | 9 | %13,3 | %32,2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 157 | 22 | 11 | 13 | %14,0 | %29,3 |
| Kocaeli | 24 | 7 | 2 | 5 | %29,2* | %58,3* |
| Bursa | 12 | 3 | 2 | 0 | %25,0* | %41,7* |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İzmir | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 83 | 11 | 5 | 8 | %13,3 | %28,9 |
| Çim · Normal | 50 | 8 | 4 | 4 | %16,0 | %32,0 |
| Kum · Normal | 40 | 9 | 3 | 4 | %22,5 | %40,0 |
| Kum · Nemli | 11 | 4 | 1 | 1 | %36,4* | %54,5* |
| Çim · Yumuşak | 7 | 0 | 2 | 1 | 0/7 | 3/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 39 | 6 | 2 | 6 | %15,4 | %35,9 |
| 1201–1600 m | 101 | 17 | 7 | 6 | %16,8 | %29,7 |
| 1601–2000 m | 46 | 8 | 6 | 5 | %17,4 | %41,3 |
| 2001+ m | 10 | 2 | 0 | 1 | %20,0* | %30,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 117 | 18 | 6 | 11 | %15,4 | %29,9 |
| İngiliz | 79 | 15 | 9 | 7 | %19,0 | %39,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 57 | 7 | 3 | 9 | %12,3 | %33,3 |
| Şartlı | 56 | 8 | 4 | 5 | %14,3 | %30,4 |
| Maiden | 46 | 5 | 3 | 3 | %10,9 | %23,9 |
| G | 10 | 4 | 2 | 0 | %40,0* | %60,0* |
| Satış | 9 | 2 | 1 | 0 | 2/9 | 3/9 |
| KV-6 | 9 | 4 | 1 | 1 | 4/9 | 6/9 |
| KV-8 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| KV-7 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-9 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 546 | 72 | 62 | 48 | %13,2 | %33,3 |
| Kocaeli | 132 | 31 | 21 | 16 | %23,5 | %51,5 |
| Bursa | 59 | 8 | 9 | 6 | %13,6 | %39,0 |
| Ankara | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Antalya | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| İzmir | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 349 | 39 | 40 | 35 | %11,2 | %32,7 |
| Kum · Normal | 174 | 33 | 26 | 17 | %19,0 | %43,7 |
| Çim · Normal | 162 | 27 | 19 | 13 | %16,7 | %36,4 |
| Kum · Nemli | 24 | 9 | 3 | 3 | %37,5* | %62,5* |
| Çim · Yumuşak | 14 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %28,6* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 8 | 2 | 1 | 0 | 2/8 | 3/8 |
| Çim · Çok Yumuşak | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 122 | 13 | 18 | 17 | %10,7 | %39,3 |
| 1201–1600 m | 417 | 67 | 50 | 31 | %16,1 | %35,5 |
| 1601–2000 m | 156 | 24 | 20 | 18 | %15,4 | %39,7 |
| 2001+ m | 49 | 8 | 4 | 5 | %16,3 | %34,7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 449 | 62 | 54 | 35 | %13,8 | %33,6 |
| İngiliz | 295 | 50 | 38 | 36 | %16,9 | %42,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 233 | 36 | 30 | 24 | %15,5 | %38,6 |
| Handikap | 213 | 30 | 22 | 25 | %14,1 | %36,2 |
| Maiden | 165 | 20 | 17 | 11 | %12,1 | %29,1 |
| Satış | 31 | 5 | 7 | 0 | %16,1 | %38,7 |
| KV-6 | 28 | 6 | 4 | 4 | %21,4* | %50,0* |
| G | 21 | 6 | 2 | 1 | %28,6* | %42,9* |
| KV-7 | 19 | 4 | 4 | 3 | %21,1* | %57,9* |
| KV-8 | 16 | 3 | 5 | 1 | %18,8* | %56,3* |
| Maiden/Satış | 11 | 1 | 1 | 2 | %9,1* | %36,4* |
| KV-9 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Bilgin | 34 | 11 | 3 | 1 | %32,4 | %44,1 |
| V. Abiş | 22 | 6 | 3 | 5 | %27,3* | %63,6* |
| A. Aslan | 20 | 2 | 1 | 1 | %10,0* | %20,0* |
| A. Kurşun | 18 | 7 | 1 | 1 | %38,9* | %50,0* |
| A. Sözen | 16 | 1 | 1 | 1 | %6,3* | %18,8* |
| A. Kaçmaz | 15 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %26,7* |
| G. Özçelik | 15 | 3 | 2 | 1 | %20,0* | %40,0* |
| A. Yıldız | 10 | 1 | 0 | 4 | %10,0* | %50,0* |
| E. Aktuğ | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| M. Kaya | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tutmaç | 17 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %17,6* |
| Gürceyhun | 17 | 3 | 1 | 3 | %17,6* | %41,2* |
| Asra İnat | 13 | 2 | 2 | 1 | %15,4* | %38,5* |
| Azeri Damat | 11 | 3 | 1 | 1 | %27,3* | %45,5* |
| Bigasi | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| Taner Abi | 9 | 4 | 2 | 0 | 4/9 | 6/9 |
| By Türkoğlu | 8 | 6 | 0 | 0 | 6/8 | 6/8 |
| Naifseda | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Charabanc | 7 | 4 | 2 | 0 | 4/7 | 6/7 |
| Cihanerk | 7 | 2 | 1 | 2 | 2/7 | 5/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Naifseda | A. Aslan | 11/14 | 62,40 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Satış 3 | 2100 Sentetik | Azeri Damat | A. Sözen | 7/10 | 3,20 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1300 Sentetik | Rapid Shot | A. Kurşun | 4/5 | 1,45 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Tutmaç | A. Aslan | 12/16 | 23,70 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Imperatore | M. Kaya | 8/11 | 10,90 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Bigasi | A. Aslan | 5/11 | 12,25 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Sentetik | Mio Zio | E. Cankılıç | 6/7 | 8,15 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Konaklı | A. Aslan | 1/14 | 7,45 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Sentetik | Marmaralı | A. Kurşun | 2/8 | 10,40 |
| 27.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 19 | 1700 Kum | Grande Tempesta | M. Bilgin | 1/10 | 4,30 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1400 Çim | Gürceyhun | M. Bilgin | 5/12 | 8,60 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Çim | Royal Splendor | M. Bilgin | 5/8 | 2,65 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Çim | Battle Queen | V. Abiş | 4/8 | 2,65 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Çim | Bigasi | A. Aslan | 6/11 | 9,85 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Çim | By Reis | M. Kaya | 2/11 | 2,45 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Naifseda | E. Bozdağ | 8/10 | 33,15 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Sentetik | Azeri Damat | Z. Karabulut | 4/7 | 12,70 |
| 18.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Imperatore | A. Sözen | 4/9 | 18,00 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1400 Kum | Rapid Shot | A. Yıldız | 3/5 | 2,15 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 19 | 1200 Kum | Ace Queen | A. Aslan | 7/13 | 57,30 |
Sık sorulanlar
Murat Akkılıç bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 184 koşuda 31 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Murat Akkılıç'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, İstanbul.
Murat Akkılıç en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 157 koşu, 22 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.