Antrenör
Mahmut Baykara
Mahmut Baykara'ın atları son 12 ayda 236 koşuya çıktı, 9 birincilik ve 39 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (171 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mahmut Baykara antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 219 | 7 | 11 | 15 | %3,2 | %15,1 | −%58,7 |
| Son 12 ay | 236 | 9 | 15 | 15 | %3,8 | %16,5 | −%57,5 |
| 2020'den bu yana | 1081 | 91 | 113 | 119 | %8,4 | %29,9 | −%40,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 219 | 7 | 11 | 15 | %3,2 | %15,1 |
| 2025 | 123 | 12 | 11 | 9 | %9,8 | %26,0 |
| 2024 | 200 | 18 | 23 | 21 | %9,0 | %31,0 |
| 2023 | 160 | 20 | 17 | 19 | %12,5 | %35,0 |
| 2022 | 128 | 12 | 16 | 16 | %9,4 | %34,4 |
| 2021 | 131 | 12 | 19 | 18 | %9,2 | %37,4 |
| 2020 | 120 | 10 | 16 | 21 | %8,3 | %39,2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 171 | 6 | 10 | 8 | %3,5 | %14,0 |
| Kocaeli | 43 | 1 | 2 | 3 | %2,3 | %14,0 |
| Bursa | 12 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %33,3* |
| İzmir | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Adana | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| Ankara | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 77 | 2 | 5 | 6 | %2,6 | %16,9 |
| Kum · Normal | 69 | 6 | 5 | 7 | %8,7 | %26,1 |
| Çim · Normal | 58 | 1 | 2 | 2 | %1,7 | %8,6 |
| Kum · Nemli | 14 | 0 | 3 | 0 | %0,0* | %21,4* |
| Çim · Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Ağır | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 45 | 3 | 3 | 4 | %6,7 | %22,2 |
| 1201–1600 m | 124 | 3 | 7 | 9 | %2,4 | %15,3 |
| 1601–2000 m | 45 | 3 | 3 | 2 | %6,7 | %17,8 |
| 2001+ m | 22 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %9,1* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 119 | 5 | 8 | 7 | %4,2 | %16,8 |
| Arap | 117 | 4 | 7 | 8 | %3,4 | %16,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 77 | 4 | 4 | 5 | %5,2 | %16,9 |
| Maiden | 67 | 2 | 4 | 7 | %3,0 | %19,4 |
| Şartlı | 61 | 1 | 4 | 2 | %1,6 | %11,5 |
| Satış | 19 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %15,8* |
| G | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-6 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| KV-8 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 789 | 49 | 78 | 88 | %6,2 | %27,2 |
| Kocaeli | 161 | 19 | 18 | 13 | %11,8 | %31,1 |
| Bursa | 98 | 16 | 14 | 10 | %16,3 | %40,8 |
| İzmir | 16 | 4 | 2 | 6 | %25,0* | %75,0* |
| Ankara | 13 | 1 | 1 | 2 | %7,7* | %30,8* |
| Adana | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 472 | 28 | 50 | 56 | %5,9 | %28,4 |
| Çim · Normal | 266 | 19 | 28 | 29 | %7,1 | %28,6 |
| Kum · Normal | 218 | 30 | 21 | 24 | %13,8 | %34,4 |
| Kum · Nemli | 45 | 7 | 8 | 3 | %15,6 | %40,0 |
| Çim · Çok Yumuşak | 27 | 3 | 2 | 3 | %11,1* | %29,6* |
| Çim · Yumuşak | 22 | 0 | 0 | 3 | %0,0* | %13,6* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 12 | 2 | 1 | 1 | %16,7* | %33,3* |
| Çim · Ağır | 11 | 1 | 0 | 0 | %9,1* | %9,1* |
| Kum · Islak | 5 | 0 | 3 | 0 | 0/5 | 3/5 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 156 | 8 | 11 | 16 | %5,1 | %22,4 |
| 1201–1600 m | 561 | 53 | 53 | 64 | %9,4 | %30,3 |
| 1601–2000 m | 261 | 24 | 31 | 27 | %9,2 | %31,4 |
| 2001+ m | 103 | 6 | 18 | 12 | %5,8 | %35,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 712 | 62 | 82 | 79 | %8,7 | %31,3 |
| Arap | 369 | 29 | 31 | 40 | %7,9 | %27,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 357 | 19 | 32 | 32 | %5,3 | %23,2 |
| Şartlı | 344 | 33 | 40 | 46 | %9,6 | %34,6 |
| Maiden | 194 | 17 | 14 | 19 | %8,8 | %25,8 |
| Satış | 65 | 4 | 14 | 6 | %6,2 | %36,9 |
| KV-7 | 25 | 2 | 3 | 2 | %8,0* | %28,0* |
| KV-6 | 25 | 5 | 3 | 5 | %20,0* | %52,0* |
| G | 24 | 3 | 2 | 3 | %12,5* | %33,3* |
| KV-8 | 21 | 4 | 3 | 2 | %19,0* | %42,9* |
| KV-9 | 10 | 3 | 1 | 3 | %30,0* | %70,0* |
| Kısa Vade Handikap | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Maiden/Satış | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Kadın Binici | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Kadın Amatör Binici | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Z. Karabulut | 31 | 2 | 4 | 2 | %6,5 | %25,8 |
| R. Kurt | 15 | 1 | 0 | 0 | %6,7* | %6,7* |
| M. Keçeci | 12 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %16,7* |
| H. Çizik | 12 | 3 | 0 | 0 | %25,0* | %25,0* |
| G. Bektaş | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| A. Sözen | 10 | 1 | 2 | 1 | %10,0* | %40,0* |
| G. Özçelik | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| A. Kaçmaz | 8 | 1 | 3 | 1 | 1/8 | 5/8 |
| B. Çığla | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| B. Çetin | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Özgünden | 15 | 0 | 1 | 4 | %0,0* | %33,3* |
| Belli Bey | 11 | 1 | 1 | 1 | %9,1* | %27,3* |
| Tumbul Nadide | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Nox Atra | 9 | 1 | 1 | 0 | 1/9 | 2/9 |
| Bold Star | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Berançe | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| Parezkar | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Gökdoğan | 9 | 1 | 2 | 0 | 1/9 | 3/9 |
| Acem Kızım | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Reywu | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Özgünden | Ç. Taşcı | 3/14 | 4,25 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2200 Sentetik | Nox Atra | Z. Karabulut | 6/9 | 29,65 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1300 Sentetik | Shimmer | A. Sözen | 3/5 | 9,50 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Malğun Hatun | Ç. Taşcı | 16/16 | 29,45 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Sentetik | Polpoo | B. Bülbül | 7/7 | 26,20 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Tosbey | A. Kaçmaz | 1/11 | 1,80 |
| 27.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1400 Kum | Shimmer | N. Avci | 5/8 | 9,45 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1500 Sentetik | Polpoo | Z. Aydoğdi | 7/9 | 9,35 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Özgünden | Ç. Taşcı | 2/9 | 30,35 |
| 20.10.2026 | Kocaeli | Handikap 14 | 1400 Kum | Heaven Light | M. Bilgin | 3/10 | 4,10 |
| 16.10.2026 | İstanbul | Satış 2 | 1400 Sentetik | Miss Kübra | F. Sansar | 4/14 | 22,75 |
| 16.10.2026 | İstanbul | Handikap 14 | 1200 Sentetik | Shimmer | A. Sözen | 5/5 | 9,10 |
| 14.10.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1400 Sentetik | White Castle | A. Sözen | 2/8 | 5,35 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 19 | 1400 Kum | Bold Star | G. Bektaş | 12/16 | 46,20 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1500 Kum | Acem Kızım | C. Yıldırım | 11/14 | 95,35 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1500 Kum | Elegie | U. Levent | 11/13 | 32,80 |
| 05.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Özgünden | M. Keçeci | 11/12 | 34,30 |
| 02.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | Karyeli | M. Kaya | 11/14 | 4,85 |
| 02.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | Tosbey | A. Kaçmaz | 3/15 | 14,75 |
| 02.10.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Belli Bey | H. Avcı | 10/12 | 58,50 |
Sık sorulanlar
Mahmut Baykara bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 219 koşuda 7 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mahmut Baykara'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, İstanbul.
Mahmut Baykara en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 171 koşu, 6 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.