Jokey
Vedat Abiş
Vedat Abiş son 12 ayda 1196 koşuya çıktı, 263 birincilik ve 673 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (588 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Vedat Abiş jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 1165 | 257 | 209 | 189 | %22,1 | %56,2 | −%25,0 |
| Son 12 ay | 1196 | 263 | 217 | 193 | %22,0 | %56,3 | −%25,1 |
| 2020'den bu yana | 6911 | 1417 | 1154 | 974 | %20,5 | %51,3 | −%25,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 01.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 1165 | 257 | 209 | 189 | %22,1 | %56,2 |
| 2025 | 976 | 197 | 175 | 132 | %20,2 | %51,6 |
| 2024 | 1165 | 259 | 202 | 160 | %22,2 | %53,3 |
| 2023 | 1240 | 278 | 231 | 170 | %22,4 | %54,8 |
| 2022 | 1236 | 245 | 185 | 174 | %19,8 | %48,9 |
| 2021 | 882 | 162 | 133 | 118 | %18,4 | %46,8 |
| 2020 | 247 | 19 | 19 | 31 | %7,7 | %27,9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 588 | 115 | 106 | 109 | %19,6 | %56,1 |
| Ankara | 331 | 74 | 70 | 45 | %22,4 | %57,1 |
| Adana | 157 | 46 | 24 | 26 | %29,3 | %61,1 |
| Antalya | 56 | 14 | 7 | 5 | %25,0 | %46,4 |
| Bursa | 36 | 4 | 4 | 4 | %11,1 | %33,3 |
| İzmir | 25 | 9 | 5 | 3 | %36,0* | %68,0* |
| Kocaeli | 3 | 1 | 1 | 1 | 1/3 | 3/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 338 | 69 | 62 | 55 | %20,4 | %55,0 |
| Sentetik · Normal | 315 | 59 | 54 | 57 | %18,7 | %54,0 |
| Kum · Normal | 283 | 70 | 59 | 44 | %24,7 | %61,1 |
| Kum · Nemli | 61 | 25 | 7 | 10 | %41,0 | %68,9 |
| Çim · Yumuşak | 50 | 9 | 9 | 5 | %18,0 | %46,0 |
| Kum · Sulu | 31 | 11 | 2 | 4 | %35,5 | %54,8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 24 | 4 | 4 | 2 | %16,7* | %41,7* |
| Kum · Islak | 23 | 5 | 5 | 2 | %21,7* | %52,2* |
| Çim · Ağır | 16 | 2 | 6 | 3 | %12,5* | %68,8* |
| Çim · Çok Yumuşak | 15 | 3 | 5 | 3 | %20,0* | %73,3* |
| Sentetik · Nemli | 14 | 2 | 2 | 2 | %14,3* | %42,9* |
| Çim · Çok Ağır | 13 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %30,8* |
| Sentetik · Islak | 8 | 3 | 1 | 1 | 3/8 | 5/8 |
| Sentetik · Sulu | 5 | 1 | 0 | 2 | 1/5 | 3/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 203 | 38 | 44 | 36 | %18,7 | %58,1 |
| 1201–1600 m | 600 | 139 | 100 | 99 | %23,2 | %56,3 |
| 1601–2000 m | 237 | 49 | 41 | 32 | %20,7 | %51,5 |
| 2001+ m | 156 | 37 | 32 | 26 | %23,7 | %60,9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 732 | 159 | 140 | 130 | %21,7 | %58,6 |
| Arap | 464 | 104 | 77 | 63 | %22,4 | %52,6 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 3343 | 636 | 531 | 495 | %19,0 | %49,7 |
| Ankara | 1857 | 353 | 330 | 242 | %19,0 | %49,8 |
| Adana | 921 | 213 | 138 | 122 | %23,1 | %51,4 |
| Antalya | 292 | 81 | 61 | 39 | %27,7 | %62,0 |
| Bursa | 235 | 59 | 45 | 41 | %25,1 | %61,7 |
| İzmir | 145 | 46 | 29 | 16 | %31,7 | %62,8 |
| Kocaeli | 115 | 28 | 19 | 19 | %24,3 | %57,4 |
| Şanlıurfa | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 2217 | 430 | 364 | 306 | %19,4 | %49,6 |
| Sentetik · Normal | 2000 | 399 | 338 | 294 | %20,0 | %51,6 |
| Kum · Normal | 1718 | 385 | 287 | 235 | %22,4 | %52,8 |
| Kum · Nemli | 194 | 49 | 38 | 25 | %25,3 | %57,7 |
| Çim · Yumuşak | 159 | 28 | 20 | 19 | %17,6 | %42,1 |
| Çim · Çok Yumuşak | 155 | 21 | 35 | 30 | %13,5 | %55,5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 130 | 28 | 21 | 18 | %21,5 | %51,5 |
| Kum · Islak | 98 | 25 | 23 | 15 | %25,5 | %64,3 |
| Kum · Sulu | 65 | 20 | 5 | 8 | %30,8 | %50,8 |
| Çim · Ağır | 59 | 9 | 13 | 8 | %15,3 | %50,8 |
| Çim · Çok Ağır | 36 | 3 | 2 | 4 | %8,3 | %25,0 |
| Sentetik · Nemli | 29 | 8 | 3 | 5 | %27,6* | %55,2* |
| Çim · Biraz Ağır | 21 | 4 | 1 | 1 | %19,0* | %28,6* |
| Sentetik · Islak | 17 | 5 | 3 | 3 | %29,4* | %64,7* |
| Sentetik · Sulu | 13 | 3 | 1 | 3 | %23,1* | %53,8* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 993 | 198 | 175 | 124 | %19,9 | %50,1 |
| 1201–1600 m | 3696 | 787 | 617 | 525 | %21,3 | %52,2 |
| 1601–2000 m | 1352 | 270 | 217 | 176 | %20,0 | %49,0 |
| 2001+ m | 870 | 162 | 145 | 149 | %18,6 | %52,4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 4080 | 847 | 688 | 618 | %20,8 | %52,8 |
| Arap | 2831 | 570 | 466 | 356 | %20,1 | %49,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| U. Kulak | 54 | 19 | 10 | 6 | %35,2 | %64,8 |
| İ. Bekiroğulları | 49 | 15 | 13 | 10 | %30,6 | %77,6 |
| M. İpek | 36 | 8 | 3 | 4 | %22,2 | %41,7 |
| Ü. Arslan | 31 | 10 | 6 | 4 | %32,3 | %64,5 |
| A. Tepebaşı | 26 | 9 | 6 | 5 | %34,6* | %76,9* |
| C. Turan | 26 | 3 | 7 | 6 | %11,5* | %61,5* |
| S. Süslü | 24 | 5 | 6 | 3 | %20,8* | %58,3* |
| S. Yıldız | 22 | 4 | 4 | 4 | %18,2* | %54,5* |
| M. Akkılıç | 22 | 6 | 3 | 5 | %27,3* | %63,6* |
| E. Uslu | 22 | 5 | 4 | 4 | %22,7* | %59,1* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Endorfin | 9 | 3 | 2 | 1 | 3/9 | 6/9 |
| Whitewalkers | 8 | 2 | 4 | 2 | 2/8 | 8/8 |
| Wolf Brothers | 8 | 2 | 2 | 2 | 2/8 | 6/8 |
| Bayır Efe | 8 | 3 | 2 | 0 | 3/8 | 5/8 |
| Atabeyli | 8 | 3 | 3 | 0 | 3/8 | 6/8 |
| Loco Sugar | 7 | 5 | 1 | 1 | 5/7 | 7/7 |
| Korkuteli Beyi | 7 | 2 | 2 | 0 | 2/7 | 4/7 |
| Giralamo | 7 | 1 | 1 | 2 | 1/7 | 4/7 |
| Fire Of Tygar | 7 | 3 | 1 | 3 | 3/7 | 7/7 |
| Arslan Oğlu | 7 | 2 | 2 | 1 | 2/7 | 5/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 1500 Sentetik | Atomic Age | T. Taşar | 2/7 | 7,65 |
| 01.11.2026 | İstanbul | KV-8 | 1500 Sentetik | Asil Oğlan | A. Tepebaşı | 2/9 | 2,40 |
| 01.11.2026 | İstanbul | G 3 | 1400 Çim | Zafer Yıldızı | M. Yaparoğlu | 5/14 | 10,05 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Mr Dodo | A. Şıvgın | 8/8 | 2,30 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Sentetik | Grey Ghost | C. Filiksaç | 6/7 | 10,10 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 14 | 1200 Sentetik | Balkıbey | S. Çiftçi | 1/8 | 3,45 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Titaness | G. Sütcü | 3/10 | 6,60 |
| 31.10.2026 | Ankara | KV-8 | 1600 Kum | Gökayhan | O. Girişkin | 8/11 | 4,85 |
| 31.10.2026 | Ankara | G 1 | 1600 Çim | Hürtayfa | Y. Ari | 6/13 | 20,00 |
| 31.10.2026 | Ankara | G 1 | 2400 Çim | Caboose | K. Baltacı | 7/11 | 5,25 |
| 30.10.2026 | İstanbul | KV-6 | 1400 Sentetik | Dejavu | H. Boyraz | 3/8 | 2,45 |
| 30.10.2026 | İstanbul | KV-8 | 1200 Sentetik | Cose Della Vıta | H. Sunkar | 4/7 | 5,30 |
| 30.10.2026 | İstanbul | G 3 | 2400 Çim | Sıkıdost | H. Demir | 6/12 | 4,20 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 22 | 1500 Sentetik | Laureate | C. Filiksaç | 8/10 | 4,35 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1500 Sentetik | Shining Life | Ö. Demir | 4/13 | 9,90 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Büyük Destan | S. Yıldız | 2/9 | 1,05 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Besni | S. Yıldız | 7/11 | 5,30 |
| 29.10.2026 | Ankara | KV-7 | 2200 Çim | Golden Promıse | Y. Yıldız | 2/6 | 4,00 |
| 29.10.2026 | Ankara | KV-6 | 1300 Çim | Mangudai | İ. Bekiroğulları | 1/7 | 3,40 |
| 29.10.2026 | Ankara | Handikap 21 | 1600 Çim | Keşhanlı | M. Demirol | 2/10 | 3,25 |
Sık sorulanlar
Vedat Abiş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 1165 koşuda 257 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Vedat Abiş bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 01.11.2026, İstanbul.
Vedat Abiş en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 588 koşu, 115 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.