Antrenör
Osman Girişkin
Osman Girişkin'ın atları son 12 ayda 60 koşuya çıktı, 10 birincilik ve 23 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (26 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Osman Girişkin antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 56 | 9 | 7 | 5 | %16,1 | %37,5 | −%12,4 |
| Son 12 ay | 60 | 10 | 7 | 6 | %16,7 | %38,3 | −%14,0 |
| 2020'den bu yana | 549 | 66 | 68 | 63 | %12,0 | %35,9 | −%24,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 56 | 9 | 7 | 5 | %16,1 | %37,5 |
| 2025 | 62 | 10 | 13 | 6 | %16,1 | %46,8 |
| 2024 | 94 | 14 | 18 | 13 | %14,9 | %47,9 |
| 2023 | 125 | 14 | 13 | 15 | %11,2 | %33,6 |
| 2022 | 117 | 12 | 6 | 17 | %10,3 | %29,9 |
| 2021 | 85 | 7 | 9 | 4 | %8,2 | %23,5 |
| 2020 | 10 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %50,0* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 26 | 4 | 3 | 3 | %15,4* | %38,5* |
| Adana | 25 | 4 | 3 | 2 | %16,0* | %36,0* |
| İstanbul | 9 | 2 | 1 | 1 | 2/9 | 4/9 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 20 | 4 | 2 | 2 | %20,0* | %40,0* |
| Kum · Normal | 19 | 1 | 3 | 2 | %5,3* | %31,6* |
| Sentetik · Normal | 9 | 2 | 1 | 1 | 2/9 | 4/9 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 10 | 3 | 2 | 0 | %30,0* | %50,0* |
| 1201–1600 m | 35 | 6 | 4 | 2 | %17,1 | %34,3 |
| 1601–2000 m | 11 | 1 | 1 | 4 | %9,1* | %54,5* |
| 2001+ m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 48 | 6 | 5 | 6 | %12,5 | %35,4 |
| Arap | 12 | 4 | 2 | 0 | %33,3* | %50,0* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 19 | 6 | 1 | 0 | %31,6* | %36,8* |
| Maiden | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| G | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Kısa Vade Handikap | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| Handikap | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| KV-6 | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| KV-7 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| KV-8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Satış | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 387 | 46 | 38 | 40 | %11,9 | %32,0 |
| Ankara | 113 | 17 | 25 | 15 | %15,0 | %50,4 |
| İstanbul | 20 | 2 | 2 | 1 | %10,0* | %25,0* |
| İzmir | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| Bursa | 8 | 0 | 2 | 3 | 0/8 | 5/8 |
| Antalya | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Kocaeli | 5 | 0 | 1 | 2 | 0/5 | 3/5 |
| Şanlıurfa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 247 | 28 | 38 | 36 | %11,3 | %41,3 |
| Çim · Normal | 171 | 21 | 18 | 16 | %12,3 | %32,2 |
| Kum · Nemli | 39 | 7 | 3 | 4 | %17,9 | %35,9 |
| Kum · Sulu | 17 | 4 | 1 | 0 | %23,5* | %29,4* |
| Sentetik · Normal | 16 | 3 | 1 | 1 | %18,8* | %31,3* |
| Çim · Yumuşak | 16 | 3 | 1 | 1 | %18,8* | %31,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 13 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %7,7* |
| Kum · Islak | 11 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %27,3* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 11 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %36,4* |
| Çim · Ağır | 8 | 0 | 2 | 1 | 0/8 | 3/8 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 102 | 8 | 15 | 13 | %7,8 | %35,3 |
| 1201–1600 m | 285 | 38 | 34 | 27 | %13,3 | %34,7 |
| 1601–2000 m | 127 | 13 | 15 | 23 | %10,2 | %40,2 |
| 2001+ m | 35 | 7 | 4 | 0 | %20,0 | %31,4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 400 | 52 | 50 | 46 | %13,0 | %37,0 |
| Arap | 149 | 14 | 18 | 17 | %9,4 | %32,9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 160 | 19 | 12 | 25 | %11,9 | %35,0 |
| Şartlı | 152 | 24 | 19 | 14 | %15,8 | %37,5 |
| Maiden | 134 | 10 | 18 | 10 | %7,5 | %28,4 |
| KV-6 | 26 | 3 | 3 | 2 | %11,5* | %30,8* |
| KV-7 | 20 | 2 | 3 | 6 | %10,0* | %55,0* |
| G | 15 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %26,7* |
| Satış | 13 | 5 | 4 | 0 | %38,5* | %69,2* |
| KV-8 | 11 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %27,3* |
| Kısa Vade Handikap | 7 | 1 | 1 | 2 | 1/7 | 4/7 |
| KV-9 | 5 | 2 | 2 | 1 | 2/5 | 5/5 |
| Maiden/Satış | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| A | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| V. Abiş | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| A. Kurşun | 7 | 2 | 1 | 2 | 2/7 | 5/7 |
| H. Çizik | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| A. Çelik | 6 | 3 | 0 | 0 | 3/6 | 3/6 |
| M. Çelik | 5 | 2 | 1 | 1 | 2/5 | 4/5 |
| H. Karataş | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| M. Çelik | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| B. Kılınç | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| S. Çelik | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| M. Akdağ | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Black Pablo | 15 | 3 | 3 | 1 | %20,0* | %46,7* |
| Mahall | 12 | 3 | 1 | 2 | %25,0* | %50,0* |
| Zambur Aga | 9 | 0 | 1 | 3 | 0/9 | 4/9 |
| Gökayhan | 7 | 3 | 1 | 0 | 3/7 | 4/7 |
| Berrywing | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Kanindo | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Baba Selah | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Avdancı | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| I Got Thıs | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Voozülukkal | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.10.2026 | Ankara | KV-8 | 1600 Kum | Gökayhan | V. Abiş | 8/11 | 4,85 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Baba Selah | T. Bali | 9/18 | 42,10 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Çim | Gökayhan | V. Abiş | 1/8 | 1,55 |
| 13.10.2026 | Adana | KV-8 | 1300 Sentetik | Black Pablo | E. Çankaya | 9/10 | 22,50 |
| 03.10.2026 | Ankara | KV-7 | 1600 Çim | Gökayhan | H. Çizik | 4/15 | 4,85 |
| 25.09.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 1400 Sentetik | Mahall | A. Kurşun | 5/6 | 5,70 |
| 24.09.2026 | Ankara | Kısa Vade Handikap 24 | 1400 Kum | Black Pablo | H. Çizik | 5/9 | 11,30 |
| 23.09.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Sentetik | Gökayhan | H. Karataş | 10/13 | 3,80 |
| 12.09.2026 | Ankara | KV-6 | 1900 Çim | Mahall | A. Kurşun | 3/8 | 3,90 |
| 08.09.2026 | Ankara | KV-7 | 1500 Kum | Black Pablo | H. Karataş | 3/7 | 3,20 |
| 06.09.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1200 Sentetik | Gökayhan | M. Çelik | 1/9 | 1,30 |
| 27.08.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1200 Çim | Gökayhan | M. Çelik | 2/6 | 2,20 |
| 25.08.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1000 Çim | Mahall | A. Kurşun | 1/4 | 3,15 |
| 15.08.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Berrywing | E. Aktuğ | 6/10 | 6,45 |
| 08.08.2026 | Ankara | Satış 4 | 1400 Çim | Mahall | A. Kurşun | 2/7 | 2,15 |
| 04.08.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1300 Çim | Gökayhan | M. Çelik | 1/10 | 1,65 |
| 01.08.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1900 Çim | Mahall | A. Kurşun | 1/11 | 17,55 |
| 30.07.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1400 Çim | Berrywing | M. Uyar | 11/16 | 106,85 |
| 18.07.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1200 Kum | Avdancı | H. Çizik | 6/9 | 6,70 |
| 15.07.2026 | İstanbul | KV-7 | 2000 Sentetik | Black Pablo | B. Kılınç | 5/7 | 13,25 |
Sık sorulanlar
Osman Girişkin bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 56 koşuda 9 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Osman Girişkin'ın bugün koşan atları hangileri?
Adana 4. koşu 19:00, BABA SELAH.
Osman Girişkin en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 26 koşu, 4 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.