Antrenör
Atakan Şıvgın
Atakan Şıvgın'ın atları son 12 ayda 82 koşuya çıktı, 3 birincilik ve 13 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (73 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Atakan Şıvgın antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 76 | 3 | 4 | 6 | %3,9 | %17,1 | −%79,5 |
| Son 12 ay | 82 | 3 | 4 | 6 | %3,7 | %15,9 | −%81,0 |
| 2020'den bu yana | 327 | 32 | 33 | 34 | %9,8 | %30,3 | −%25,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 76 | 3 | 4 | 6 | %3,9 | %17,1 |
| 2025 | 22 | 1 | 1 | 1 | %4,5* | %13,6* |
| 2024 | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| 2023 | 8 | 2 | 1 | 0 | 2/8 | 3/8 |
| 2022 | 60 | 3 | 9 | 10 | %5,0 | %36,7 |
| 2021 | 74 | 10 | 9 | 6 | %13,5 | %33,8 |
| 2020 | 83 | 12 | 9 | 10 | %14,5 | %37,3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 73 | 3 | 4 | 6 | %4,1 | %17,8 |
| Kocaeli | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 34 | 2 | 2 | 2 | %5,9 | %17,6 |
| Çim · Normal | 23 | 1 | 1 | 1 | %4,3* | %13,0* |
| Kum · Normal | 12 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %16,7* |
| Kum · Nemli | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| 1201–1600 m | 40 | 1 | 2 | 3 | %2,5 | %15,0 |
| 1601–2000 m | 25 | 1 | 1 | 1 | %4,0* | %12,0* |
| 2001+ m | 10 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %30,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 82 | 3 | 4 | 6 | %3,7 | %15,9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 28 | 2 | 0 | 2 | %7,1* | %14,3* |
| Maiden | 28 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %14,3* |
| Handikap | 18 | 1 | 2 | 1 | %5,6* | %22,2* |
| Satış | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 273 | 25 | 30 | 27 | %9,2 | %30,0 |
| Kocaeli | 33 | 2 | 2 | 4 | %6,1 | %24,2 |
| Bursa | 18 | 4 | 1 | 2 | %22,2* | %38,9* |
| Ankara | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 143 | 16 | 17 | 12 | %11,2 | %31,5 |
| Çim · Normal | 102 | 10 | 6 | 11 | %9,8 | %26,5 |
| Kum · Normal | 40 | 3 | 3 | 6 | %7,5 | %30,0 |
| Çim · Yumuşak | 12 | 1 | 3 | 3 | %8,3* | %58,3* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 9 | 0 | 3 | 0 | 0/9 | 3/9 |
| Kum · Nemli | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Çim · Çok Yumuşak | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Kum · Islak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 26 | 4 | 0 | 1 | %15,4* | %19,2* |
| 1201–1600 m | 172 | 14 | 25 | 19 | %8,1 | %33,7 |
| 1601–2000 m | 96 | 9 | 6 | 11 | %9,4 | %27,1 |
| 2001+ m | 33 | 5 | 2 | 3 | %15,2 | %30,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 314 | 30 | 30 | 33 | %9,6 | %29,6 |
| Arap | 13 | 2 | 3 | 1 | %15,4* | %46,2* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 106 | 12 | 10 | 10 | %11,3 | %30,2 |
| Handikap | 82 | 9 | 8 | 6 | %11,0 | %28,0 |
| Maiden | 65 | 4 | 10 | 6 | %6,2 | %30,8 |
| G | 20 | 4 | 0 | 1 | %20,0* | %25,0* |
| KV-7 | 14 | 1 | 1 | 2 | %7,1* | %28,6* |
| KV-8 | 14 | 1 | 2 | 6 | %7,1* | %64,3* |
| KV-6 | 10 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %30,0* |
| Satış | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| KV-9 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| A | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Kaçmaz | 14 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %14,3* |
| E. Bozdağ | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| B. Akçay | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| G. Özçelik | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| H. Çizik | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| E. Aktuğ | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| V. Abiş | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| A. Sözen | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| Y. Gökçe | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Y. Yalvan | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| General El Cid | 15 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %13,3* |
| Phantom Ruler | 12 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %8,3* |
| Hexagon | 10 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %30,0* |
| Pink Flower | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Cry Of Victory | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Mr Dodo | 5 | 2 | 1 | 0 | 2/5 | 3/5 |
| Aldana | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Queen Mihri | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Little Boss | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Dehlin | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2000 Sentetik | General El Cid | E. Bozdağ | 7/11 | 20,30 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Mr Dodo | V. Abiş | 8/8 | 2,30 |
| 27.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1400 Kum | Queen Mihri | E. Aktuğ | 4/8 | 10,55 |
| 27.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 19 | 1700 Kum | Cry Of Victory | E. Aktuğ | 9/10 | 16,50 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2200 Çim | General El Cid | G. Özçelik | 5/7 | 9,55 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1500 Sentetik | Phantom Ruler | E. Avşar | –/17 | 63,15 |
| 12.10.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 2000 Çim | General El Cid | H. Çizik | 6/19 | 3,05 |
| 11.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Queen Mihri | A. Sözen | 2/10 | 8,35 |
| 11.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Duru Girl | E. Bozdağ | 10/10 | 8,35 |
| 09.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Çim | Pink Flower | A. Kaçmaz | 12/16 | 8,50 |
| 09.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1500 Sentetik | Cry Of Victory | B. Akçay | 8/9 | 76,30 |
| 09.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1500 Sentetik | Mr Dodo | V. Abiş | 5/9 | 4,30 |
| 07.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Çim | Aldana | Y. Gökçe | 5/10 | 19,85 |
| 30.09.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 2000 Sentetik | Phantom Ruler | E. Avşar | 11/17 | 39,35 |
| 25.09.2026 | İstanbul | Satış 2 | 2100 Çim | General El Cid | H. Çizik | 3/10 | 5,80 |
| 23.09.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1400 Sentetik | Pink Flower | A. Kaçmaz | 4/16 | 9,90 |
| 23.09.2026 | İstanbul | Satış 2 | 1500 Sentetik | Little Boss | K. Gökçe | 11/11 | 59,90 |
| 16.09.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 2100 Sentetik | General El Cid | H. Çizik | 8/13 | 12,35 |
| 13.09.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1500 Sentetik | Phantom Ruler | Y. Yalvan | –/17 | 87,15 |
| 13.09.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Çim | Aldana | Y. Gökçe | 12/13 | 98,75 |
Sık sorulanlar
Atakan Şıvgın bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 76 koşuda 3 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Atakan Şıvgın'ın bugün koşan atları hangileri?
İstanbul 9. koşu 18:00, GENERAL EL CID.
Atakan Şıvgın en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 73 koşu, 3 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.