Antrenör
Mehmet Yaparoğlu
Mehmet Yaparoğlu'ın atları son 12 ayda 27 koşuya çıktı, 4 birincilik ve 6 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (26 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Yaparoğlu antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 27 | 4 | 1 | 1 | %14,8* | %22,2* | – |
| Son 12 ay | 27 | 4 | 1 | 1 | %14,8* | %22,2* | – |
| 2020'den bu yana | 1084 | 90 | 130 | 97 | %8,3 | %29,2 | −%60,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 05.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 27 | 4 | 1 | 1 | %14,8* | %22,2* |
| 2025 | 38 | 4 | 2 | 5 | %10,5 | %28,9 |
| 2024 | 55 | 2 | 8 | 6 | %3,6 | %29,1 |
| 2023 | 122 | 8 | 16 | 10 | %6,6 | %27,9 |
| 2022 | 344 | 32 | 40 | 38 | %9,3 | %32,0 |
| 2021 | 294 | 28 | 39 | 26 | %9,5 | %31,6 |
| 2020 | 204 | 12 | 24 | 11 | %5,9 | %23,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 26 | 4 | 1 | 1 | %15,4* | %23,1* |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 23 | 3 | 1 | 1 | %13,0* | %21,7* |
| Kum · Nemli | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 11 | 3 | 1 | 1 | %27,3* | %45,5* |
| 1201–1600 m | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| 1601–2000 m | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 17 | 4 | 1 | 1 | %23,5* | %35,3* |
| İngiliz | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 12 | 1 | 1 | 0 | %8,3* | %16,7* |
| Maiden | 7 | 2 | 0 | 1 | 2/7 | 3/7 |
| Handikap | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 1062 | 88 | 123 | 93 | %8,3 | %28,6 |
| Bursa | 13 | 1 | 5 | 3 | %7,7* | %69,2* |
| Kocaeli | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| Ankara | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 557 | 55 | 73 | 48 | %9,9 | %31,6 |
| Çim · Normal | 348 | 16 | 37 | 32 | %4,6 | %24,4 |
| Kum · Nemli | 52 | 9 | 6 | 7 | %17,3 | %42,3 |
| Kum · Islak | 48 | 5 | 5 | 2 | %10,4 | %25,0 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 26 | 1 | 4 | 1 | %3,8* | %23,1* |
| Kum · Sulu | 24 | 2 | 4 | 3 | %8,3* | %37,5* |
| Çim · Yumuşak | 13 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %15,4* |
| Çim · Çok Yumuşak | 11 | 1 | 1 | 2 | %9,1* | %36,4* |
| Çim · Ağır | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 328 | 22 | 34 | 32 | %6,7 | %26,8 |
| 1201–1600 m | 460 | 39 | 62 | 45 | %8,5 | %31,7 |
| 1601–2000 m | 250 | 27 | 27 | 14 | %10,8 | %27,2 |
| 2001+ m | 46 | 2 | 7 | 6 | %4,3 | %32,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 606 | 37 | 58 | 56 | %6,1 | %24,9 |
| İngiliz | 478 | 53 | 72 | 41 | %11,1 | %34,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 356 | 19 | 31 | 37 | %5,3 | %24,4 |
| Handikap | 312 | 29 | 40 | 25 | %9,3 | %30,1 |
| Şartlı | 309 | 29 | 42 | 25 | %9,4 | %31,1 |
| Satış | 20 | 3 | 4 | 1 | %15,0* | %40,0* |
| KV-6 | 20 | 3 | 5 | 1 | %15,0* | %45,0* |
| Maiden/Satış | 19 | 1 | 1 | 2 | %5,3* | %21,1* |
| KV-8 | 17 | 2 | 2 | 3 | %11,8* | %41,2* |
| KV-7 | 15 | 1 | 4 | 1 | %6,7* | %40,0* |
| G | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| A | 4 | 2 | 0 | 1 | 2/4 | 3/4 |
| KV-9 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Göl | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| M. Öncel | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| H. Yolaçıcı | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Y. Gökçe | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| A. Yıldız | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| A. Küründük | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| V. Abiş | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| K. Tokaçoğlu | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| S. Akşın | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A. Altın | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Zafer Yıldızı | 10 | 3 | 1 | 1 | %30,0* | %50,0* |
| True Reflection | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Hızlı Terminatör | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Medgidia | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Sufle | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Hasköy Fırtınası | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Alagezgin | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Es Bana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Altın Küpeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Alagezgin | M. Göl | 11/13 | 44,75 |
| 01.11.2026 | İstanbul | G 3 | 1400 Çim | Zafer Yıldızı | V. Abiş | 5/14 | 10,05 |
| 29.10.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Hızlı Terminatör | Y. Gökçe | 7/11 | 11,80 |
| 22.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1200 Kum | Zafer Yıldızı | Y. Gökçe | 1/9 | 4,05 |
| 17.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Hızlı Terminatör | K. Tokaçoğlu | 1/10 | 10,30 |
| 10.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Hızlı Terminatör | S. Akşın | 4/10 | 14,50 |
| 08.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1900 Kum | Sufle | A. Altın | 4/10 | 27,35 |
| 01.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Zafer Yıldızı | M. Çelik | 2/6 | 4,25 |
| 01.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1200 Kum | Hasköy Fırtınası | M. Göl | 13/14 | 43,60 |
| 24.09.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1900 Kum | Sufle | M. Göl | 8/12 | 17,75 |
| 19.09.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Zafer Yıldızı | A. Yıldız | 4/10 | 3,05 |
| 17.09.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1200 Kum | Hasköy Fırtınası | M. Öncel | 14/15 | 43,80 |
| 04.09.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1200 Kum | Zafer Yıldızı | A. Yıldız | 1/8 | 4,95 |
| 04.09.2026 | İzmir | Şartlı 1 | 1200 Kum | Es Bana | Ö. Yıldırım | 4/8 | 5,35 |
| 29.08.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2100 Kum | True Reflection | A. Küründük | 7/8 | 45,05 |
| 16.08.2026 | İzmir | Şartlı 2 | 1900 Kum | True Reflection | A. Küründük | 5/10 | 15,50 |
| 15.08.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Zafer Yıldızı | Ö. Özen | 1/10 | 5,75 |
| 15.08.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Altın Küpeli | R. Ketme | 9/10 | 51,10 |
| 09.08.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | True Reflection | H. Yolaçıcı | 15/16 | 33,05 |
| 25.07.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1400 Kum | Zafer Yıldızı | H. Yolaçıcı | 5/12 | 10,55 |
Sık sorulanlar
Mehmet Yaparoğlu bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 27 koşuda 4 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Yaparoğlu'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 05.11.2026, İzmir.
Mehmet Yaparoğlu en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 26 koşu, 4 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.