Antrenör
Yılmaz Ari
Yılmaz Ari'ın atları son 12 ayda 63 koşuya çıktı, 12 birincilik ve 24 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (28 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Yılmaz Ari antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 52 | 11 | 3 | 5 | %21,2 | %36,5 | −%24,2 |
| Son 12 ay | 63 | 12 | 5 | 7 | %19,0 | %38,1 | −%31,6 |
| 2020'den bu yana | 132 | 20 | 17 | 15 | %15,2 | %39,4 | −%32,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 31.10.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 52 | 11 | 3 | 5 | %21,2 | %36,5 |
| 2025 | 32 | 3 | 3 | 4 | %9,4 | %31,3 |
| 2024 | 24 | 4 | 7 | 3 | %16,7* | %58,3* |
| 2023 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| 2022 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| 2021 | 14 | 1 | 3 | 1 | %7,1* | %35,7* |
| 2020 | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 28 | 5 | 3 | 2 | %17,9* | %35,7* |
| Ankara | 24 | 2 | 1 | 4 | %8,3* | %29,2* |
| İstanbul | 9 | 4 | 0 | 1 | 4/9 | 5/9 |
| Antalya | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 26 | 4 | 1 | 4 | %15,4* | %34,6* |
| Çim · Normal | 18 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %27,8* |
| Sentetik · Normal | 8 | 4 | 2 | 0 | 4/8 | 6/8 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| 1201–1600 m | 39 | 6 | 5 | 5 | %15,4 | %41,0 |
| 1601–2000 m | 10 | 1 | 0 | 1 | %10,0* | %20,0* |
| 2001+ m | 10 | 4 | 0 | 0 | %40,0* | %40,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 50 | 10 | 3 | 6 | %20,0 | %38,0 |
| Arap | 13 | 2 | 2 | 1 | %15,4* | %38,5* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 17 | 2 | 0 | 4 | %11,8* | %35,3* |
| G | 12 | 4 | 0 | 1 | %33,3* | %41,7* |
| Maiden | 11 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %18,2* |
| Handikap | 9 | 3 | 0 | 1 | 3/9 | 4/9 |
| KV-8 | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| Kısa Vade Handikap | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| KV-7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-6 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 64 | 8 | 7 | 8 | %12,5 | %35,9 |
| Adana | 47 | 5 | 8 | 5 | %10,6 | %38,3 |
| İstanbul | 18 | 6 | 1 | 2 | %33,3* | %50,0* |
| Antalya | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
| Şanlıurfa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 62 | 8 | 9 | 9 | %12,9 | %41,9 |
| Çim · Normal | 43 | 3 | 4 | 5 | %7,0 | %27,9 |
| Sentetik · Normal | 11 | 5 | 3 | 0 | %45,5* | %72,7* |
| Çim · Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 14 | 2 | 1 | 2 | %14,3* | %35,7* |
| 1201–1600 m | 76 | 11 | 13 | 9 | %14,5 | %43,4 |
| 1601–2000 m | 21 | 1 | 3 | 3 | %4,8* | %33,3* |
| 2001+ m | 21 | 6 | 0 | 1 | %28,6* | %33,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 92 | 17 | 9 | 12 | %18,5 | %41,3 |
| Arap | 40 | 3 | 8 | 3 | %7,5 | %35,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 33 | 4 | 4 | 6 | %12,1 | %42,4 |
| Handikap | 29 | 4 | 2 | 3 | %13,8* | %31,0* |
| Maiden | 23 | 1 | 5 | 2 | %4,3* | %34,8* |
| G | 21 | 5 | 1 | 2 | %23,8* | %38,1* |
| KV-8 | 7 | 1 | 2 | 1 | 1/7 | 4/7 |
| KV-7 | 6 | 2 | 0 | 0 | 2/6 | 2/6 |
| KV-6 | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| Kısa Vade Handikap | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| KV-9 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Akyavuz | 6 | 2 | 0 | 1 | 2/6 | 3/6 |
| M. Sunkar | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Ö. Yıldırım | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| M. Arslan | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| A. Kurşun | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| M. Çelik | 4 | 2 | 1 | 0 | 2/4 | 3/4 |
| V. Abiş | 3 | 2 | 0 | 0 | 2/3 | 2/3 |
| A. Sözen | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
| S. Çelik | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| F. Çetinbaş | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Boston Lıght | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Gök Berk | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| Superbella | 4 | 3 | 0 | 0 | 3/4 | 3/4 |
| Mr Nalçakan | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Olgun Vedat | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| Atlantic Black | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Lıttle Gıant | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Unreal Engine | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Beauty Of Darkness | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Güçlü Türk | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.10.2026 | Ankara | G 1 | 1600 Çim | Hürtayfa | V. Abiş | 6/13 | 20,00 |
| 31.10.2026 | Ankara | Handikap 21 | 2200 Kum | Mr Nalçakan | E. Atlamaz | 1/5 | 1,90 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1400 Kum | Lupelyan | M. Çelik | 3/8 | 3,55 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1400 Kum | Boston Lıght | Ö. Yıldırım | 5/8 | 4,45 |
| 24.10.2026 | Ankara | G 1 | 1500 Kum | Gök Berk | Ö. Yıldırım | 8/8 | 19,00 |
| 24.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1900 Çim | Mr Nalçakan | S. Çelik | 4/8 | 7,05 |
| 20.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 2000 Kum | Unreal Engine | İ. Akyavuz | 11/11 | 8,20 |
| 13.10.2026 | Adana | KV-8 | 1300 Sentetik | Gök Berk | Ö. Yıldırım | 2/10 | 2,70 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 2200 Sentetik | Thunder Horse | V. Abiş | 1/12 | 1,70 |
| 11.10.2026 | İstanbul | G 3 | 1600 Çim | Beauty Of Darkness | A. Sözen | 3/5 | 8,40 |
| 10.10.2026 | Ankara | Kısa Vade Handikap 24 | 2100 Kum | Güçlü Türk | S. Çelik | 6/7 | 7,05 |
| 10.10.2026 | Ankara | Kısa Vade Handikap 24 | 2100 Kum | Percy Jackson | V. Abiş | 1/7 | 1,60 |
| 04.10.2026 | İstanbul | G 1 | 1600 Çim | Misilleme | A. Kurşun | 1/13 | 2,60 |
| 03.10.2026 | Ankara | KV-8 | 1500 Kum | Baba Ocağı | G. Kocakaya | 2/5 | 5,65 |
| 03.10.2026 | Ankara | G 1 | 1500 Kum | Kumbey | G. Kocakaya | 8/17 | 14,30 |
| 03.10.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1400 Çim | Beklenen Türk | Ö. Yıldırım | 9/10 | 9,65 |
| 30.09.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 2000 Sentetik | Nalçakan Bey | A. Kurşun | 1/17 | 4,75 |
| 30.09.2026 | İstanbul | KV-7 | 2100 Sentetik | Mr Nalçakan | A. Kurşun | 10/11 | 10,10 |
| 27.09.2026 | Adana | KV-8 | 2400 Sentetik | Unreal Engine | M. Akyavuz | 4/9 | 5,45 |
| 26.09.2026 | Ankara | G 2 | 1000 Çim | Tulumar | E. Çankaya | 8/10 | 12,70 |
Sık sorulanlar
Yılmaz Ari bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 52 koşuda 11 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Yılmaz Ari'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 31.10.2026, Ankara.
Yılmaz Ari en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 28 koşu, 5 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.