Jokey
Özcan Yıldırım
Özcan Yıldırım son 12 ayda 567 koşuya çıktı, 81 birincilik ve 267 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (257 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Özcan Yıldırım jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 479 | 67 | 91 | 60 | %14,0 | %45,5 | −%53,3 |
| Son 12 ay | 567 | 81 | 108 | 78 | %14,3 | %47,1 | −%52,7 |
| 2020'den bu yana | 5171 | 1069 | 936 | 733 | %20,7 | %52,9 | −%35,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 479 | 67 | 91 | 60 | %14,0 | %45,5 |
| 2025 | 769 | 159 | 136 | 118 | %20,7 | %53,7 |
| 2024 | 821 | 176 | 146 | 126 | %21,4 | %54,6 |
| 2023 | 782 | 186 | 150 | 105 | %23,8 | %56,4 |
| 2022 | 766 | 190 | 136 | 107 | %24,8 | %56,5 |
| 2021 | 804 | 153 | 146 | 126 | %19,0 | %52,9 |
| 2020 | 750 | 138 | 131 | 91 | %18,4 | %48,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 257 | 36 | 40 | 36 | %14,0 | %43,6 |
| Ankara | 109 | 11 | 21 | 14 | %10,1 | %42,2 |
| İzmir | 74 | 15 | 19 | 10 | %20,3 | %59,5 |
| Bursa | 48 | 5 | 10 | 8 | %10,4 | %47,9 |
| Antalya | 47 | 10 | 11 | 7 | %21,3 | %59,6 |
| Adana | 23 | 2 | 5 | 2 | %8,7* | %39,1* |
| Kocaeli | 9 | 2 | 2 | 1 | 2/9 | 5/9 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 155 | 26 | 26 | 25 | %16,8 | %49,7 |
| Kum · Normal | 151 | 26 | 27 | 21 | %17,2 | %49,0 |
| Çim · Normal | 142 | 10 | 27 | 13 | %7,0 | %35,2 |
| Kum · Nemli | 33 | 7 | 11 | 6 | %21,2 | %72,7 |
| Çim · Yumuşak | 20 | 2 | 5 | 3 | %10,0* | %50,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 15 | 2 | 3 | 1 | %13,3* | %40,0* |
| Kum · Sulu | 12 | 2 | 3 | 3 | %16,7* | %66,7* |
| Çim · Çok Ağır | 10 | 1 | 0 | 0 | %10,0* | %10,0* |
| Kum · Islak | 10 | 1 | 3 | 2 | %10,0* | %60,0* |
| Sentetik · Islak | 7 | 1 | 1 | 2 | 1/7 | 4/7 |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 2 | 1 | 1 | 2/5 | 4/5 |
| Sentetik · Nemli | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 72 | 8 | 20 | 12 | %11,1 | %55,6 |
| 1201–1600 m | 307 | 41 | 54 | 42 | %13,4 | %44,6 |
| 1601–2000 m | 105 | 20 | 16 | 15 | %19,0 | %48,6 |
| 2001+ m | 83 | 12 | 18 | 9 | %14,5 | %47,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 414 | 60 | 86 | 64 | %14,5 | %50,7 |
| Arap | 153 | 21 | 22 | 14 | %13,7 | %37,3 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 2393 | 458 | 403 | 331 | %19,1 | %49,8 |
| Ankara | 1202 | 218 | 201 | 168 | %18,1 | %48,8 |
| İzmir | 597 | 165 | 135 | 89 | %27,6 | %65,2 |
| Adana | 382 | 80 | 68 | 50 | %20,9 | %51,8 |
| Bursa | 313 | 81 | 59 | 48 | %25,9 | %60,1 |
| Antalya | 174 | 43 | 36 | 33 | %24,7 | %64,4 |
| Kocaeli | 110 | 24 | 34 | 14 | %21,8 | %65,5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1500 | 349 | 305 | 219 | %23,3 | %58,2 |
| Çim · Normal | 1472 | 262 | 255 | 189 | %17,8 | %48,0 |
| Sentetik · Normal | 1428 | 304 | 240 | 219 | %21,3 | %53,4 |
| Kum · Nemli | 166 | 37 | 32 | 27 | %22,3 | %57,8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 123 | 22 | 17 | 16 | %17,9 | %44,7 |
| Çim · Yumuşak | 115 | 23 | 23 | 13 | %20,0 | %51,3 |
| Çim · Çok Yumuşak | 115 | 20 | 18 | 13 | %17,4 | %44,3 |
| Kum · Islak | 101 | 22 | 26 | 14 | %21,8 | %61,4 |
| Kum · Sulu | 48 | 10 | 8 | 10 | %20,8 | %58,3 |
| Çim · Ağır | 37 | 7 | 3 | 6 | %18,9 | %43,2 |
| Çim · Çok Ağır | 36 | 5 | 5 | 0 | %13,9 | %27,8 |
| Sentetik · Nemli | 11 | 3 | 2 | 3 | %27,3* | %72,7* |
| Sentetik · Islak | 8 | 1 | 1 | 2 | 1/8 | 4/8 |
| Çim · Biraz Ağır | 7 | 2 | 1 | 0 | 2/7 | 3/7 |
| Sentetik · Sulu | 4 | 2 | 0 | 2 | 2/4 | 4/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 698 | 138 | 131 | 96 | %19,8 | %52,3 |
| 1201–1600 m | 2621 | 529 | 459 | 356 | %20,2 | %51,3 |
| 1601–2000 m | 1140 | 259 | 213 | 177 | %22,7 | %56,9 |
| 2001+ m | 712 | 143 | 133 | 104 | %20,1 | %53,4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 3526 | 743 | 669 | 506 | %21,1 | %54,4 |
| Arap | 1645 | 326 | 267 | 227 | %19,8 | %49,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| C. Aydoğan | 22 | 3 | 4 | 5 | %13,6* | %54,5* |
| B. Akbulut | 22 | 3 | 5 | 4 | %13,6* | %54,5* |
| U. Bilik | 16 | 1 | 5 | 2 | %6,3* | %50,0* |
| F. Kip | 12 | 0 | 5 | 0 | %0,0* | %41,7* |
| K. Güneş | 11 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %36,4* |
| M. Dolak | 9 | 0 | 5 | 2 | 0/9 | 7/9 |
| A. Polat | 8 | 1 | 3 | 1 | 1/8 | 5/8 |
| Y. Arhım | 8 | 2 | 1 | 0 | 2/8 | 3/8 |
| M. Öz | 8 | 2 | 3 | 1 | 2/8 | 6/8 |
| Ş. Özdeniz | 8 | 3 | 3 | 1 | 3/8 | 7/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Canmete | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Special Man | 7 | 1 | 1 | 2 | 1/7 | 4/7 |
| Al Tan | 7 | 2 | 3 | 1 | 2/7 | 6/7 |
| Klein | 7 | 3 | 3 | 1 | 3/7 | 7/7 |
| Pythagorean Theory | 7 | 2 | 3 | 1 | 2/7 | 6/7 |
| Fış Fış | 7 | 3 | 1 | 0 | 3/7 | 4/7 |
| İlkerhan | 7 | 4 | 1 | 1 | 4/7 | 6/7 |
| Güneren | 6 | 2 | 1 | 1 | 2/6 | 4/6 |
| Lavender | 5 | 1 | 2 | 1 | 1/5 | 4/5 |
| Broarts | 5 | 1 | 3 | 0 | 1/5 | 4/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Finally Its Time | M. Akkılıç | 5/11 | 8,85 |
| 08.11.2026 | İstanbul | KV-7 | 1400 Sentetik | Asil Kraliçe | M. Akkılıç | 2/6 | 5,40 |
| 08.11.2026 | İstanbul | G 2 | 2000 Sentetik | Queen Proteo | Ş. Aydemir | 10/10 | 15,15 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Sentetik | Break My Heart | H. Yüzbaşı | 1/8 | 4,60 |
| 07.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1300 Kum | Kaliki | F. Kip | 5/5 | 5,15 |
| 07.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1300 Kum | Call Me Free | S. Gökdemir | 4/10 | 2,35 |
| 06.11.2026 | İstanbul | KV-9 | 1500 Sentetik | Metal Heart | V. Yıldırım | 6/6 | 14,05 |
| 05.11.2026 | Ankara | Handikap 17 | 1400 Kum | Back To Glory | C. Seriner | 1/6 | 2,25 |
| 05.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1500 Kum | Kocaefe | S. Kan | 2/7 | 2,00 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | My Zeko | C. Turan | 5/9 | 4,90 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Quantum Of Solace | Y. Akkılıç | 5/5 | 7,50 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1500 Sentetik | Biçergiller | Y. Taşkın | 11/15 | 7,35 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Bay Mentor | B. Şabak | 2/10 | 1,55 |
| 01.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 1500 Sentetik | Aristocat | S. Çiftçi | 4/7 | 5,70 |
| 01.11.2026 | İstanbul | G 3 | 1400 Çim | Hardal Çiçeğim | S. Bektaş | 13/14 | 21,05 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Makinist | O. Altuntaş | 5/8 | 2,50 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Dragon Is Father | M. Korkmaz | 1/11 | 9,95 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Sentetik | The Kıng Sıayer | Y. Karakoç | 5/7 | 1,70 |
| 31.10.2026 | Ankara | G 1 | 1600 Çim | Gözpınarı | C. Aydoğan | 10/13 | 37,10 |
| 31.10.2026 | Ankara | G 1 | 2400 Çim | Brando | F. Kip | 4/11 | 7,60 |
Sık sorulanlar
Özcan Yıldırım bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 479 koşuda 67 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Özcan Yıldırım bugün hangi atlara biniyor?
İstanbul 1. koşu 14:00, BREAK MY HEART; İstanbul 6. koşu 16:30, QUEEN PROTEO; İstanbul 8. koşu 17:30, ASİL KRALİÇE; İstanbul 9. koşu 18:00, FINALLY ITS TIME.
Özcan Yıldırım en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 257 koşu, 36 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.