Antrenör
Yakup Akkılıç
Yakup Akkılıç'ın atları son 12 ayda 157 koşuya çıktı, 14 birincilik ve 55 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (124 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Yakup Akkılıç antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 128 | 12 | 12 | 24 | %9,4 | %37,5 | −%66,1 |
| Son 12 ay | 157 | 14 | 14 | 27 | %8,9 | %35,0 | −%67,4 |
| 2020'den bu yana | 511 | 75 | 73 | 68 | %14,7 | %42,3 | −%41,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 128 | 12 | 12 | 24 | %9,4 | %37,5 |
| 2025 | 165 | 23 | 29 | 19 | %13,9 | %43,0 |
| 2024 | 182 | 38 | 27 | 22 | %20,9 | %47,8 |
| 2023 | 36 | 2 | 5 | 3 | %5,6 | %27,8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 124 | 12 | 11 | 21 | %9,7 | %35,5 |
| Bursa | 15 | 1 | 0 | 2 | %6,7* | %20,0* |
| İstanbul | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Antalya | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Kocaeli | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| Ankara | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 91 | 11 | 6 | 17 | %12,1 | %37,4 |
| Kum · Nemli | 23 | 0 | 2 | 5 | %0,0* | %30,4* |
| Çim · Normal | 22 | 1 | 2 | 2 | %4,5* | %22,7* |
| Kum · Islak | 8 | 0 | 2 | 1 | 0/8 | 3/8 |
| Sentetik · Normal | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Kum · Sulu | 3 | 2 | 0 | 0 | 2/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 35 | 5 | 3 | 8 | %14,3 | %45,7 |
| 1201–1600 m | 83 | 3 | 10 | 15 | %3,6 | %33,7 |
| 1601–2000 m | 31 | 6 | 1 | 3 | %19,4 | %32,3 |
| 2001+ m | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 113 | 12 | 10 | 26 | %10,6 | %42,5 |
| Arap | 44 | 2 | 4 | 1 | %4,5 | %15,9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 51 | 8 | 4 | 10 | %15,7 | %43,1 |
| Handikap | 41 | 2 | 8 | 3 | %4,9 | %31,7 |
| Maiden | 23 | 1 | 0 | 4 | %4,3* | %21,7* |
| KV-8 | 9 | 0 | 0 | 4 | 0/9 | 4/9 |
| KV-6 | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| G | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| KV-7 | 6 | 2 | 0 | 2 | 2/6 | 4/6 |
| KV-9 | 6 | 0 | 1 | 3 | 0/6 | 4/6 |
| Kısa Vade Handikap | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 386 | 57 | 54 | 51 | %14,8 | %42,0 |
| Bursa | 48 | 5 | 6 | 6 | %10,4 | %35,4 |
| Antalya | 44 | 8 | 9 | 6 | %18,2 | %52,3 |
| Kocaeli | 15 | 5 | 2 | 2 | %33,3* | %60,0* |
| İstanbul | 13 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %30,8* |
| Ankara | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 286 | 43 | 40 | 41 | %15,0 | %43,4 |
| Çim · Normal | 105 | 16 | 14 | 11 | %15,2 | %39,0 |
| Kum · Nemli | 53 | 3 | 8 | 8 | %5,7 | %35,8 |
| Sentetik · Normal | 19 | 4 | 4 | 2 | %21,1* | %52,6* |
| Kum · Islak | 16 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %31,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 11 | 2 | 2 | 1 | %18,2* | %45,5* |
| Çim · Yumuşak | 7 | 3 | 2 | 0 | 3/7 | 5/7 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| Kum · Sulu | 4 | 3 | 0 | 0 | 3/4 | 3/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 123 | 23 | 19 | 17 | %18,7 | %48,0 |
| 1201–1600 m | 241 | 33 | 36 | 33 | %13,7 | %42,3 |
| 1601–2000 m | 116 | 19 | 15 | 15 | %16,4 | %42,2 |
| 2001+ m | 31 | 0 | 3 | 3 | %0,0 | %19,4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 341 | 47 | 52 | 55 | %13,8 | %45,2 |
| Arap | 170 | 28 | 21 | 13 | %16,5 | %36,5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 154 | 27 | 27 | 22 | %17,5 | %49,4 |
| Handikap | 152 | 18 | 22 | 13 | %11,8 | %34,9 |
| Maiden | 67 | 12 | 8 | 8 | %17,9 | %41,8 |
| KV-8 | 35 | 7 | 4 | 6 | %20,0 | %48,6 |
| KV-6 | 34 | 4 | 4 | 5 | %11,8 | %38,2 |
| KV-7 | 31 | 6 | 4 | 7 | %19,4 | %54,8 |
| G | 13 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %23,1* |
| KV-9 | 13 | 1 | 2 | 4 | %7,7* | %53,8* |
| Kısa Vade Handikap | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Satış | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Keçeci | 33 | 7 | 3 | 7 | %21,2 | %51,5 |
| B. Mırık | 25 | 3 | 4 | 3 | %12,0* | %40,0* |
| M. Çiçek | 17 | 2 | 3 | 3 | %11,8* | %47,1* |
| M. Bilgin | 9 | 0 | 3 | 1 | 0/9 | 4/9 |
| Ö. Özen | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| A. Altın | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| N. Avci | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| Y. Gökçe | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| B. Bülbül | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| A. İnci | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| No Brakes | 18 | 3 | 4 | 2 | %16,7* | %50,0* |
| Thunder Jest | 18 | 1 | 1 | 6 | %5,6* | %44,4* |
| Bendeme | 17 | 1 | 2 | 0 | %5,9* | %17,6* |
| Tiz A Bella | 16 | 4 | 2 | 5 | %25,0* | %68,8* |
| Can Efe | 15 | 3 | 2 | 5 | %20,0* | %66,7* |
| Yemen Rüzgarı | 10 | 1 | 2 | 1 | %10,0* | %40,0* |
| Ultra Fast | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| Nıce Colt | 8 | 0 | 0 | 3 | 0/8 | 3/8 |
| Quantum Of Solace | 7 | 0 | 0 | 2 | 0/7 | 2/7 |
| İtaatsiz | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Bendeme | K. Yılmaz | 6/12 | 5,25 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Red White Black | M. Öncel | 5/5 | 51,05 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Quantum Of Solace | Ö. Yıldırım | 5/5 | 7,50 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1200 Kum | No Brakes | B. Mırık | 2/11 | 4,45 |
| 30.10.2026 | İstanbul | G 3 | 2400 Çim | Yemen Rüzgarı | M. Kaya | 8/12 | 31,15 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Thunder Jest | Y. Gökçe | 6/10 | 4,50 |
| 29.10.2026 | İzmir | KV-7 | 1400 Kum | Ultra Fast | B. Mırık | 3/9 | 23,15 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Bendeme | B. Mırık | 4/12 | 7,55 |
| 24.10.2026 | İzmir | KV-8 | 1900 Kum | Can Efe | B. Mırık | 5/9 | 10,50 |
| 24.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Red White Black | M. Öncel | 9/10 | 45,50 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1200 Kum | No Brakes | B. Mırık | 2/13 | 4,15 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1500 Sentetik | Quantum Of Solace | E. Aktuğ | 3/9 | 16,15 |
| 17.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2200 Kum | Yemen Rüzgarı | M. Çiçek | 3/11 | 9,55 |
| 17.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Pistachio | M. Çelik | 8/9 | 29,50 |
| 15.10.2026 | İzmir | KV-8 | 1400 Kum | Tiz A Bella | B. Mırık | 8/10 | 16,00 |
| 15.10.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1400 Kum | Red White Black | C. Yılmaz | 7/7 | 55,90 |
| 12.10.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 2400 Çim | Ultra Fast | B. Mırık | 7/8 | 5,50 |
| 10.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Bendeme | B. Mırık | 2/14 | 9,95 |
| 10.10.2026 | İzmir | Handikap 17 | 1200 Kum | No Brakes | B. Mırık | 3/12 | 3,50 |
| 08.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Pistachio | Ö. Özen | 11/13 | 33,00 |
Sık sorulanlar
Yakup Akkılıç bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 128 koşuda 12 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Yakup Akkılıç'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Yakup Akkılıç en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 124 koşu, 12 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.