Antrenör
Şefik Özdeniz
Şefik Özdeniz'ın atları son 12 ayda 148 koşuya çıktı, 18 birincilik ve 61 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (142 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Şefik Özdeniz antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 131 | 17 | 19 | 19 | %13,0 | %42,0 | −%35,4 |
| Son 12 ay | 148 | 18 | 21 | 22 | %12,2 | %41,2 | −%38,5 |
| 2020'den bu yana | 991 | 138 | 130 | 128 | %13,9 | %40,0 | −%32,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 131 | 17 | 19 | 19 | %13,0 | %42,0 |
| 2025 | 178 | 28 | 24 | 19 | %15,7 | %39,9 |
| 2024 | 166 | 31 | 17 | 22 | %18,7 | %42,2 |
| 2023 | 249 | 30 | 32 | 35 | %12,0 | %39,0 |
| 2022 | 224 | 28 | 32 | 28 | %12,5 | %39,3 |
| 2021 | 43 | 4 | 6 | 5 | %9,3 | %34,9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 142 | 16 | 20 | 21 | %11,3 | %40,1 |
| Bursa | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Antalya | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| Adana | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 98 | 11 | 14 | 13 | %11,2 | %38,8 |
| Kum · Nemli | 22 | 3 | 4 | 3 | %13,6* | %45,5* |
| Kum · Sulu | 11 | 3 | 2 | 2 | %27,3* | %63,6* |
| Kum · Islak | 9 | 0 | 1 | 3 | 0/9 | 4/9 |
| Çim · Normal | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 24 | 3 | 1 | 6 | %12,5* | %41,7* |
| 1201–1600 m | 74 | 11 | 9 | 6 | %14,9 | %35,1 |
| 1601–2000 m | 34 | 4 | 7 | 6 | %11,8 | %50,0 |
| 2001+ m | 16 | 0 | 4 | 4 | %0,0* | %50,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 87 | 10 | 17 | 15 | %11,5 | %48,3 |
| Arap | 61 | 8 | 4 | 7 | %13,1 | %31,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 54 | 5 | 1 | 6 | %9,3 | %22,2 |
| Şartlı | 53 | 5 | 14 | 9 | %9,4 | %52,8 |
| Maiden | 16 | 3 | 3 | 1 | %18,8* | %43,8* |
| KV-6 | 6 | 0 | 0 | 3 | 0/6 | 3/6 |
| G | 6 | 0 | 3 | 1 | 0/6 | 4/6 |
| KV-8 | 5 | 3 | 0 | 1 | 3/5 | 4/5 |
| Kısa Vade Handikap | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| KV-9 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Satış | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 954 | 135 | 122 | 123 | %14,2 | %39,8 |
| Antalya | 12 | 1 | 3 | 2 | %8,3* | %50,0* |
| Bursa | 8 | 2 | 1 | 1 | 2/8 | 4/8 |
| Ankara | 7 | 0 | 1 | 2 | 0/7 | 3/7 |
| İstanbul | 7 | 0 | 2 | 0 | 0/7 | 2/7 |
| Kocaeli | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Adana | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 528 | 80 | 69 | 67 | %15,2 | %40,9 |
| Çim · Normal | 257 | 29 | 27 | 30 | %11,3 | %33,5 |
| Kum · Nemli | 80 | 11 | 11 | 13 | %13,8 | %43,8 |
| Kum · Islak | 41 | 5 | 8 | 5 | %12,2 | %43,9 |
| Kum · Sulu | 20 | 5 | 2 | 5 | %25,0* | %60,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 20 | 3 | 2 | 2 | %15,0* | %35,0* |
| Çim · Yumuşak | 18 | 2 | 4 | 5 | %11,1* | %61,1* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 10 | 1 | 0 | 1 | %10,0* | %20,0* |
| Sentetik · Normal | 8 | 1 | 3 | 0 | 1/8 | 4/8 |
| Çim · Ağır | 7 | 1 | 4 | 0 | 1/7 | 5/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 177 | 22 | 22 | 21 | %12,4 | %36,7 |
| 1201–1600 m | 434 | 66 | 51 | 58 | %15,2 | %40,3 |
| 1601–2000 m | 307 | 42 | 47 | 35 | %13,7 | %40,4 |
| 2001+ m | 73 | 8 | 10 | 14 | %11,0 | %43,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 818 | 106 | 107 | 110 | %13,0 | %39,5 |
| Arap | 173 | 32 | 23 | 18 | %18,5 | %42,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 357 | 53 | 46 | 62 | %14,8 | %45,1 |
| Handikap | 282 | 26 | 33 | 28 | %9,2 | %30,9 |
| Maiden | 167 | 25 | 26 | 12 | %15,0 | %37,7 |
| KV-6 | 55 | 6 | 6 | 11 | %10,9 | %41,8 |
| KV-8 | 36 | 9 | 4 | 8 | %25,0 | %58,3 |
| KV-7 | 36 | 7 | 3 | 3 | %19,4 | %36,1 |
| G | 21 | 3 | 9 | 1 | %14,3* | %61,9* |
| Satış | 18 | 3 | 0 | 1 | %16,7* | %22,2* |
| KV-9 | 8 | 4 | 1 | 0 | 4/8 | 5/8 |
| Kısa Vade Handikap | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| A | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Altın | 30 | 4 | 5 | 4 | %13,3 | %43,3 |
| N. Avci | 14 | 5 | 1 | 3 | %35,7* | %64,3* |
| İ. Söğüt | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| M. Göl | 9 | 1 | 1 | 2 | 1/9 | 4/9 |
| M. Çiçek | 8 | 1 | 0 | 2 | 1/8 | 3/8 |
| Ö. Yıldırım | 8 | 3 | 3 | 1 | 3/8 | 7/8 |
| M. Bilgin | 8 | 0 | 2 | 2 | 0/8 | 4/8 |
| A. İnci | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Ö. Özen | 7 | 1 | 3 | 2 | 1/7 | 6/7 |
| B. Mırık | 6 | 0 | 3 | 0 | 0/6 | 3/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Canencan | 17 | 0 | 6 | 3 | %0,0* | %52,9* |
| Muchacho | 16 | 0 | 4 | 3 | %0,0* | %43,8* |
| Lodato | 15 | 2 | 0 | 3 | %13,3* | %33,3* |
| Şaibesiz | 11 | 3 | 1 | 0 | %27,3* | %36,4* |
| Çeşme Kalesi | 11 | 1 | 0 | 2 | %9,1* | %27,3* |
| Tam Yol | 10 | 1 | 1 | 0 | %10,0* | %20,0* |
| Arlin Su | 10 | 1 | 2 | 2 | %10,0* | %50,0* |
| İtaatsiz | 8 | 2 | 0 | 2 | 2/8 | 4/8 |
| Klein | 7 | 3 | 3 | 1 | 3/7 | 7/7 |
| Holy | 6 | 1 | 2 | 2 | 1/6 | 5/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Bandiera Rossa | İ. Söğüt | 9/13 | 40,85 |
| 07.11.2026 | İzmir | KV-6 | 1600 Kum | Canencan | A. İnci | 4/11 | 11,90 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Ege Sultanı | A. Yıldız | 7/13 | 3,15 |
| 31.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Clemson | A. Altın | 4/10 | 29,00 |
| 31.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Bandiera Rossa | İ. Söğüt | 10/10 | 37,85 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Holy | A. Altın | 3/10 | 5,55 |
| 24.10.2026 | İzmir | KV-8 | 1900 Kum | Treasure Island | M. Çiçek | 3/9 | 2,70 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1200 Kum | Lodato | M. Göl | 3/13 | 7,25 |
| 15.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1900 Kum | Canencan | M. Göl | 3/10 | 17,95 |
| 15.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Şaibesiz | M. Çiçek | 4/7 | 6,05 |
| 10.10.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1900 Kum | Rumbita | E. Ökten | 15/16 | 58,05 |
| 03.10.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1400 Kum | Holy | M. Göl | 2/15 | 7,95 |
| 03.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Çeşme Kalesi | B. Mırık | 11/12 | 28,30 |
| 03.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Most Wanted | M. Çiçek | 10/11 | 13,20 |
| 26.09.2026 | Ankara | G 1 | 2200 Kum | Klein | Ö. Yıldırım | 3/10 | 1,95 |
| 19.09.2026 | İzmir | Kısa Vade Handikap 22 | 2100 Kum | Canencan | Y. Gökçe | 11/12 | 17,50 |
| 17.09.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1200 Kum | Lodato | M. Göl | 1/15 | 24,75 |
| 17.09.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Şaibesiz | B. Bülbül | 13/16 | 7,90 |
| 17.09.2026 | İzmir | Handikap 21 | 1400 Kum | Muchacho | Y. Gökçe | 10/10 | 10,80 |
| 12.09.2026 | İzmir | KV-6 | 1200 Kum | Belmondo | M. Çiçek | 5/5 | 6,35 |
Sık sorulanlar
Şefik Özdeniz bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 131 koşuda 17 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Şefik Özdeniz'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Şefik Özdeniz en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 142 koşu, 16 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.