Antrenör
Osman Altuntaş
Osman Altuntaş'ın atları son 12 ayda 87 koşuya çıktı, 15 birincilik ve 28 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (60 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Osman Altuntaş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 84 | 13 | 7 | 6 | %15,5 | %31,0 | −%37,1 |
| Son 12 ay | 87 | 15 | 7 | 6 | %17,2 | %32,2 | −%21,8 |
| 2020'den bu yana | 152 | 22 | 14 | 12 | %14,5 | %31,6 | −%13,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 84 | 13 | 7 | 6 | %15,5 | %31,0 |
| 2025 | 52 | 8 | 5 | 4 | %15,4 | %32,7 |
| 2024 | 16 | 1 | 2 | 2 | %6,3* | %31,3* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 60 | 9 | 5 | 3 | %15,0 | %28,3 |
| Ankara | 10 | 2 | 1 | 1 | %20,0* | %40,0* |
| Kocaeli | 10 | 2 | 1 | 2 | %20,0* | %50,0* |
| Bursa | 7 | 2 | 0 | 0 | 2/7 | 2/7 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 30 | 3 | 5 | 1 | %10,0 | %30,0 |
| Çim · Normal | 26 | 3 | 1 | 2 | %11,5* | %23,1* |
| Kum · Normal | 20 | 6 | 1 | 2 | %30,0* | %45,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 4 | 2 | 0 | 1 | 2/4 | 3/4 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 12 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %8,3* |
| 1201–1600 m | 43 | 9 | 3 | 3 | %20,9 | %34,9 |
| 1601–2000 m | 16 | 2 | 3 | 0 | %12,5* | %31,3* |
| 2001+ m | 16 | 4 | 1 | 2 | %25,0* | %43,8* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 51 | 10 | 3 | 4 | %19,6 | %33,3 |
| Arap | 36 | 5 | 4 | 2 | %13,9 | %30,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 34 | 6 | 2 | 2 | %17,6 | %29,4 |
| Handikap | 33 | 7 | 3 | 4 | %21,2 | %42,4 |
| Maiden | 13 | 1 | 1 | 0 | %7,7* | %15,4* |
| Satış | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| KV-6 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 88 | 14 | 9 | 5 | %15,9 | %31,8 |
| Adana | 29 | 1 | 3 | 1 | %3,4* | %17,2* |
| Ankara | 15 | 2 | 1 | 3 | %13,3* | %40,0* |
| Kocaeli | 11 | 2 | 1 | 3 | %18,2* | %54,5* |
| Bursa | 8 | 2 | 0 | 0 | 2/8 | 2/8 |
| Antalya | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 51 | 4 | 6 | 5 | %7,8 | %29,4 |
| Sentetik · Normal | 45 | 8 | 6 | 2 | %17,8 | %35,6 |
| Kum · Normal | 38 | 7 | 2 | 4 | %18,4 | %34,2 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 4 | 2 | 0 | 1 | 2/4 | 3/4 |
| Çim · Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 22 | 0 | 0 | 3 | %0,0* | %13,6* |
| 1201–1600 m | 76 | 15 | 7 | 6 | %19,7 | %36,8 |
| 1601–2000 m | 29 | 3 | 5 | 0 | %10,3* | %27,6* |
| 2001+ m | 25 | 4 | 2 | 3 | %16,0* | %36,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 89 | 16 | 7 | 8 | %18,0 | %34,8 |
| Arap | 63 | 6 | 7 | 4 | %9,5 | %27,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 58 | 9 | 7 | 7 | %15,5 | %39,7 |
| Şartlı | 53 | 11 | 2 | 2 | %20,8 | %28,3 |
| Maiden | 15 | 1 | 2 | 0 | %6,7* | %20,0* |
| Satış | 9 | 0 | 2 | 0 | 0/9 | 2/9 |
| KV-6 | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Kısa Vade Handikap | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| KV-7 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Aktuğ | 11 | 4 | 0 | 0 | %36,4* | %36,4* |
| E. Cankılıç | 10 | 4 | 1 | 1 | %40,0* | %60,0* |
| K. Gökçe | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| B. Gökçe | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| H. Karataş | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| V. Abiş | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| E. Çizik | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| H. Çizik | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| A. Sözen | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Ö. Yıldırım | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cucurella | 15 | 4 | 1 | 1 | %26,7* | %40,0* |
| Dinamit | 10 | 3 | 1 | 1 | %30,0* | %50,0* |
| Mercier | 9 | 3 | 1 | 1 | 3/9 | 5/9 |
| Efe Mete Bey | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| Thoth | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Yörükçem | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Makinist | 6 | 2 | 0 | 1 | 2/6 | 3/6 |
| Chef Curry | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Cimiringo | 4 | 2 | 2 | 0 | 2/4 | 4/4 |
| Cabirekızım | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Ankara | KV-6 | 2200 Çim | Dinamit | E. Aktuğ | 1/7 | 3,10 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Makinist | Ö. Yıldırım | 5/8 | 2,50 |
| 29.10.2026 | Ankara | Handikap 21 | 1600 Çim | Dinamit | E. Atlamaz | 10/10 | 5,90 |
| 22.10.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1900 Çim | Dinamit | E. Aktuğ | 1/13 | 10,45 |
| 20.10.2026 | Kocaeli | Handikap 17 | 1500 Kum | Mercier | E. Aktuğ | 1/10 | 5,35 |
| 16.10.2026 | İstanbul | Satış 2 | 1400 Sentetik | Efe Mete Bey | B. Gökçe | 10/14 | 14,75 |
| 09.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1900 Çim | Dinamit | M. Kaya | 8/9 | 2,90 |
| 09.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1500 Sentetik | Makinist | H. Karataş | 4/9 | 1,85 |
| 01.10.2026 | Kocaeli | Handikap 21 | 1400 Kum | Mercier | E. Bozdağ | 5/11 | 5,55 |
| 01.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 2000 Kum | Şamar | B. Gökçe | 9/9 | 4,20 |
| 30.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Efe Mete Bey | K. Gökçe | 13/17 | 19,35 |
| 25.09.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Makinist | H. Karataş | 1/11 | 2,20 |
| 23.09.2026 | İstanbul | Satış 2 | 1500 Sentetik | Cucurella | E. Cankılıç | 2/11 | 6,20 |
| 20.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Efe Mete Bey | K. Gökçe | 8/17 | 33,95 |
| 16.09.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 2100 Sentetik | Yörükçem | E. Cankılıç | 12/13 | 49,60 |
| 16.09.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 2000 Sentetik | Cucurella | E. Cankılıç | 7/8 | 13,70 |
| 15.09.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1400 Kum | Mercier | E. Cankılıç | 1/12 | 2,00 |
| 15.09.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1400 Kum | Şamar | M. Bilgin | 3/12 | 2,00 |
| 13.09.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1600 Çim | Efe Mete Bey | E. Cankılıç | 8/12 | 42,65 |
| 13.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2100 Çim | Veragorn | İ. Yıldırım | 4/11 | 11,95 |
Sık sorulanlar
Osman Altuntaş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 84 koşuda 13 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Osman Altuntaş'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, Ankara.
Osman Altuntaş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 60 koşu, 9 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.