Apranti (AP)AP nedir?
İsmail Yıldırım
İsmail Yıldırım son 12 ayda 309 koşuya çıktı, 23 birincilik ve 90 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (157 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
İsmail Yıldırım jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 306 | 23 | 39 | 27 | %7,5 | %29,1 | −%48,3 |
| Son 12 ay | 309 | 23 | 39 | 28 | %7,4 | %29,1 | −%48,9 |
| 2020'den bu yana | 1399 | 129 | 179 | 159 | %9,2 | %33,4 | −%49,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 306 | 23 | 39 | 27 | %7,5 | %29,1 |
| 2025 | 238 | 18 | 21 | 28 | %7,6 | %28,2 |
| 2024 | 405 | 42 | 61 | 55 | %10,4 | %39,0 |
| 2023 | 310 | 40 | 44 | 40 | %12,9 | %40,0 |
| 2022 | 91 | 3 | 9 | 5 | %3,3 | %18,7 |
| 2021 | 49 | 3 | 5 | 4 | %6,1 | %24,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 157 | 13 | 22 | 9 | %8,3 | %28,0 |
| Adana | 103 | 5 | 13 | 11 | %4,9 | %28,2 |
| İstanbul | 40 | 5 | 3 | 6 | %12,5 | %35,0 |
| Antalya | 8 | 0 | 1 | 2 | 0/8 | 3/8 |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 106 | 8 | 18 | 8 | %7,5 | %32,1 |
| Kum · Normal | 104 | 8 | 10 | 12 | %7,7 | %28,8 |
| Sentetik · Normal | 34 | 2 | 2 | 4 | %5,9 | %23,5 |
| Kum · Islak | 13 | 2 | 1 | 0 | %15,4* | %23,1* |
| Kum · Sulu | 13 | 0 | 3 | 0 | %0,0* | %23,1* |
| Çim · Çok Yumuşak | 10 | 1 | 1 | 0 | %10,0* | %20,0* |
| Çim · Yumuşak | 10 | 1 | 1 | 2 | %10,0* | %40,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 10 | 1 | 2 | 0 | %10,0* | %30,0* |
| Kum · Nemli | 9 | 0 | 1 | 2 | 0/9 | 3/9 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 46 | 4 | 8 | 1 | %8,7 | %28,3 |
| 1201–1600 m | 132 | 10 | 16 | 15 | %7,6 | %31,1 |
| 1601–2000 m | 76 | 5 | 13 | 7 | %6,6 | %32,9 |
| 2001+ m | 55 | 4 | 2 | 5 | %7,3 | %20,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 173 | 14 | 23 | 16 | %8,1 | %30,6 |
| İngiliz | 136 | 9 | 16 | 12 | %6,6 | %27,2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 650 | 68 | 77 | 71 | %10,5 | %33,2 |
| Adana | 345 | 23 | 41 | 37 | %6,7 | %29,3 |
| Antalya | 268 | 25 | 40 | 35 | %9,3 | %37,3 |
| İstanbul | 110 | 11 | 17 | 12 | %10,0 | %36,4 |
| Kocaeli | 12 | 1 | 3 | 0 | %8,3* | %33,3* |
| Bursa | 10 | 1 | 1 | 2 | %10,0* | %40,0* |
| İzmir | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 556 | 59 | 71 | 65 | %10,6 | %35,1 |
| Çim · Normal | 434 | 34 | 54 | 51 | %7,8 | %32,0 |
| Sentetik · Normal | 220 | 20 | 30 | 26 | %9,1 | %34,5 |
| Kum · Nemli | 41 | 2 | 5 | 7 | %4,9 | %34,1 |
| Çim · Çok Yumuşak | 28 | 3 | 3 | 2 | %10,7* | %28,6* |
| Kum · Islak | 26 | 5 | 1 | 2 | %19,2* | %30,8* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 26 | 2 | 3 | 1 | %7,7* | %23,1* |
| Çim · Yumuşak | 20 | 1 | 3 | 3 | %5,0* | %35,0* |
| Kum · Sulu | 19 | 0 | 4 | 1 | %0,0* | %26,3* |
| Sentetik · Nemli | 13 | 2 | 3 | 1 | %15,4* | %46,2* |
| Çim · Ağır | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| Çim · Biraz Ağır | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 154 | 5 | 22 | 11 | %3,2 | %24,7 |
| 1201–1600 m | 656 | 67 | 73 | 77 | %10,2 | %33,1 |
| 1601–2000 m | 352 | 37 | 52 | 44 | %10,5 | %37,8 |
| 2001+ m | 237 | 20 | 32 | 27 | %8,4 | %33,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 791 | 83 | 102 | 77 | %10,5 | %33,1 |
| İngiliz | 608 | 46 | 77 | 82 | %7,6 | %33,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Kılınç | 22 | 3 | 1 | 6 | %13,6* | %45,5* |
| S. Akyavuz | 18 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %27,8* |
| Y. Tuncay | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| E. Acer | 11 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %27,3* |
| C. Katı | 10 | 3 | 1 | 1 | %30,0* | %50,0* |
| M. Canpolatlı | 10 | 2 | 1 | 1 | %20,0* | %40,0* |
| M. Demirol | 10 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %10,0* |
| İ. Bekiroğulları | 10 | 5 | 1 | 1 | %50,0* | %70,0* |
| M. Korkmaz | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| Y. Uçar | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tumbulkaraüzüm | 14 | 1 | 1 | 3 | %7,1* | %35,7* |
| Thrace Fever | 10 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %40,0* |
| Fennan | 5 | 2 | 1 | 1 | 2/5 | 4/5 |
| Irmak Su | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| El Lord | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Best Alya | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| Smart Chıldren | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Küçük Naime | 4 | 1 | 0 | 2 | 1/4 | 3/4 |
| Shınıng Force | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Diraxter | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1600 Çim | Smart Chıldren | A. Kılıç | 12/12 | 4,25 |
| 07.11.2026 | Ankara | KV-6 | 2200 Çim | Atabeyli | Ü. Arslan | 5/7 | 10,00 |
| 07.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1200 Çim | Küçük Naime | M. Kılınç | –/8 | 9,20 |
| 07.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1300 Kum | Atomic Force | A. Polat | 8/10 | 21,00 |
| 07.11.2026 | Ankara | Handikap 16 | 2100 Kum | Fennan | C. Katı | 1/7 | 4,20 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Belalı Cibek | B. Cengiz | 9/17 | 6,20 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Ardanuçdan | C. Karataş | 3/10 | 2,65 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 2000 Kum | Touch Of Heaven | S. Polat | 5/8 | 4,45 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2100 Kum | Sarper | M. Canpolatlı | 5/12 | 8,15 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 14 | 1300 Kum | Prıncess Bala | M. Özyiğit | 8/13 | 3,20 |
| 01.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1800 Kum | Aslan Saim | B. Görmez | 4/7 | 1,80 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | My Fearless | C. Karataş | 4/18 | 4,00 |
| 31.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Hızlı Kral | K. Yılmaz | 1/9 | 1,15 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1400 Çim | Tumbulkaraüzüm | M. Kılınç | 4/12 | 3,60 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Belalı Cibek | B. Cengiz | 4/18 | 15,55 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Harşena | A. Akıl | 11/16 | 75,25 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1900 Sentetik | Akın Beyli | C. Karataş | 5/18 | 7,80 |
| 27.10.2026 | Adana | Satış 1 | 1500 Sentetik | Sosan | K. Taşdemir | 6/15 | 26,65 |
| 25.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1800 Kum | Dark Reıgn | E. Karatoprak | 8/17 | 19,30 |
| 25.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 2000 Kum | Majestic Holiday | A. Çıkman | 5/8 | 1,95 |
Sık sorulanlar
İsmail Yıldırım bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 306 koşuda 23 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
İsmail Yıldırım bugün hangi atlara biniyor?
Adana 5. koşu 19:30, VERAGORN; Adana 8. koşu 21:00, LUPELYAN.
İsmail Yıldırım en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 157 koşu, 13 birincilik.
İsmail Yıldırım apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.