Antrenör
Bünyamin Cengiz
Bünyamin Cengiz'ın atları son 12 ayda 49 koşuya çıktı, 4 birincilik ve 13 ilk üç derece aldı. En çok Elazığ'da koştu (30 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Bünyamin Cengiz antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 49 | 4 | 3 | 6 | %8,2 | %26,5 | – |
| Son 12 ay | 49 | 4 | 3 | 6 | %8,2 | %26,5 | – |
| 2020'den bu yana | 49 | 4 | 3 | 6 | %8,2 | %26,5 | – |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, Diyarbakır.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 49 | 4 | 3 | 6 | %8,2 | %26,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 30 | 3 | 2 | 6 | %10,0 | %36,7 |
| Şanlıurfa | 12 | 1 | 1 | 0 | %8,3* | %16,7* |
| Adana | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Diyarbakır | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 32 | 3 | 1 | 6 | %9,4 | %31,3 |
| Kum · Sulu | 9 | 0 | 2 | 0 | 0/9 | 2/9 |
| Sentetik · Normal | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 22 | 2 | 1 | 2 | %9,1* | %22,7* |
| 1201–1600 m | 15 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %26,7* |
| 1601–2000 m | 11 | 2 | 1 | 1 | %18,2* | %36,4* |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 32 | 1 | 1 | 4 | %3,1 | %18,8 |
| İngiliz | 17 | 3 | 2 | 2 | %17,6* | %41,2* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 25 | 2 | 2 | 4 | %8,0* | %32,0* |
| Şartlı | 16 | 1 | 1 | 1 | %6,3* | %18,8* |
| Maiden | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 30 | 3 | 2 | 6 | %10,0 | %36,7 |
| Şanlıurfa | 12 | 1 | 1 | 0 | %8,3* | %16,7* |
| Adana | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Diyarbakır | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 32 | 3 | 1 | 6 | %9,4 | %31,3 |
| Kum · Sulu | 9 | 0 | 2 | 0 | 0/9 | 2/9 |
| Sentetik · Normal | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 22 | 2 | 1 | 2 | %9,1* | %22,7* |
| 1201–1600 m | 15 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %26,7* |
| 1601–2000 m | 11 | 2 | 1 | 1 | %18,2* | %36,4* |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 32 | 1 | 1 | 4 | %3,1 | %18,8 |
| İngiliz | 17 | 3 | 2 | 2 | %17,6* | %41,2* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 25 | 2 | 2 | 4 | %8,0* | %32,0* |
| Şartlı | 16 | 1 | 1 | 1 | %6,3* | %18,8* |
| Maiden | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Y. Cengiz | 15 | 2 | 1 | 3 | %13,3* | %40,0* |
| N. Altın | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| İ. Akyavuz | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| M. Şakir | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| A. Bayar | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| İ. Yıldırım | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| İ. Katar | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| F. Yardımcı | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Aktürk | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| A. Akdemir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lion Robero | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| Dedebedo | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| Belalı Cibek | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Prenses Fadile | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| Doktor Miray | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Rüzgar Delen | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Canu Ciger | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Bermedee | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Çukurova Pehlivanı | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Çeçan Bey | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Çeçan Bey | Y. Cengiz | 6/10 | 11,80 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 2000 Kum | Princess Allianoi | Y. Cengiz | 1/6 | 1,70 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Belalı Cibek | İ. Yıldırım | 9/17 | 6,20 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Doktor Miray | Y. Cengiz | 6/12 | 24,35 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Dilek Abla | A. Akdemir | 10/15 | 9,50 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Prenses Fadile | Y. Cengiz | 14/15 | 11,70 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | King İhsan | İ. Katar | 2/12 | 4,65 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | Çukurova Pehlivanı | R. Doğan | 4/12 | 16,45 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1700 Kum | Centuries Victory | Y. Cengiz | 5/8 | 5,35 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Rüzgar Delen | M. Akgöbek | 12/18 | 15,55 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Belalı Cibek | İ. Yıldırım | 4/18 | 15,55 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 1400 Kum | Lion Robero | Y. Cengiz | 2/16 | 12,55 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 1400 Kum | Dedebedo | E. Akkılıç | 8/12 | 16,55 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1900 Kum | Rüzgar Delen | M. Şakir | 11/14 | 31,30 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 13 | 1200 Kum | Dedebedo | N. Altın | 4/10 | 9,25 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Prenses Fadile | N. Altın | –/14 | 9,00 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Kirazlı | A. Bayar | 6/9 | 17,80 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Belalı Cibek | F. Yardımcı | 4/9 | 11,10 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Handikap 15 | 1900 Kum | King Gökçe | İ. Akyavuz | 2/10 | 5,30 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1200 Kum | Doktor Miray | S. Çelik | 13/13 | 26,55 |
Sık sorulanlar
Bünyamin Cengiz bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 49 koşuda 4 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Bünyamin Cengiz'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, Diyarbakır.
Bünyamin Cengiz en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Elazığ'da: 30 koşu, 3 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.