Antrenör
Berk Görmez
Berk Görmez'ın atları son 12 ayda 45 koşuya çıktı, 2 birincilik ve 12 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (24 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Berk Görmez antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 41 | 2 | 5 | 4 | %4,9 | %26,8 | – |
| Son 12 ay | 45 | 2 | 5 | 5 | %4,4 | %26,7 | – |
| 2020'den bu yana | 129 | 7 | 11 | 14 | %5,4 | %24,8 | −%30,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 41 | 2 | 5 | 4 | %4,9 | %26,8 |
| 2025 | 15 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %26,7* |
| 2024 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| 2022 | 27 | 1 | 4 | 3 | %3,7* | %29,6* |
| 2021 | 28 | 4 | 1 | 3 | %14,3* | %28,6* |
| 2020 | 12 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %8,3* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 24 | 0 | 3 | 4 | %0,0* | %29,2* |
| Bursa | 12 | 1 | 2 | 0 | %8,3* | %25,0* |
| Kocaeli | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 27 | 2 | 4 | 3 | %7,4* | %33,3* |
| Sentetik · Normal | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Çim · Normal | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 10 | 1 | 0 | 1 | %10,0* | %20,0* |
| 1201–1600 m | 13 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| 1601–2000 m | 19 | 0 | 4 | 4 | %0,0* | %42,1* |
| 2001+ m | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 28 | 1 | 5 | 4 | %3,6* | %35,7* |
| Arap | 17 | 1 | 0 | 1 | %5,9* | %11,8* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 18 | 1 | 2 | 2 | %5,6* | %27,8* |
| Şartlı | 14 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %14,3* |
| Handikap | 11 | 1 | 3 | 1 | %9,1* | %45,5* |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 62 | 1 | 4 | 7 | %1,6 | %19,4 |
| Bursa | 43 | 4 | 6 | 5 | %9,3 | %34,9 |
| Kocaeli | 9 | 1 | 0 | 1 | 1/9 | 2/9 |
| İzmir | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| İstanbul | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 82 | 6 | 9 | 10 | %7,3 | %30,5 |
| Çim · Normal | 21 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %4,8* |
| Sentetik · Normal | 13 | 1 | 1 | 0 | %7,7* | %15,4* |
| Kum · Nemli | 7 | 0 | 0 | 2 | 0/7 | 2/7 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 25 | 1 | 1 | 3 | %4,0* | %20,0* |
| 1201–1600 m | 47 | 3 | 1 | 2 | %6,4 | %12,8 |
| 1601–2000 m | 52 | 2 | 7 | 9 | %3,8 | %34,6 |
| 2001+ m | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 75 | 6 | 10 | 10 | %8,0 | %34,7 |
| Arap | 54 | 1 | 1 | 4 | %1,9 | %11,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 43 | 2 | 5 | 2 | %4,7 | %20,9 |
| Şartlı | 43 | 2 | 3 | 6 | %4,7 | %25,6 |
| Maiden | 25 | 2 | 2 | 3 | %8,0* | %28,0* |
| KV-6 | 6 | 1 | 0 | 2 | 1/6 | 3/6 |
| KV-7 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Satış | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| KV-8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| A | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Akgöbek | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| A. İnci | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| H. Çizik | 4 | 0 | 2 | 1 | 0/4 | 3/4 |
| E. Çankaya | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| M. Solmaz | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| M. Çelik | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| N. Demir | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Ö. Özen | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| M. Turan | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| T. Yıldız | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Aslan Saim | 23 | 1 | 5 | 4 | %4,3* | %43,5* |
| Aurora By | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| North Shine | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Nefesimol | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Aslanın Rüzgarı | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Umudun Aslanı | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | Adana | Handikap 16 | 2000 Kum | Aslan Saim | M. Solmaz | 4/7 | 3,55 |
| 01.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1800 Kum | Aslan Saim | İ. Yıldırım | 4/7 | 1,80 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | North Shine | M. Coşkun | 12/18 | 105,35 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Aslanın Rüzgarı | M. Çelik | 6/16 | 17,95 |
| 25.10.2026 | Adana | Satış 1 | 1500 Sentetik | Aurora By | N. Demir | 11/13 | 13,80 |
| 20.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 2000 Kum | Aslan Saim | M. Solmaz | 2/11 | 4,45 |
| 20.10.2026 | Adana | Maiden | 1200 Kum | North Shine | E. Atlamaz | 7/10 | 40,15 |
| 13.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Aslanın Rüzgarı | E. Çankaya | 7/14 | 7,55 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 2200 Sentetik | Aslan Saim | E. Çankaya | 5/12 | 5,70 |
| 11.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Sentetik | Aurora By | N. Demir | 5/8 | 29,15 |
| 04.10.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | North Shine | V. Demir | 8/11 | 30,40 |
| 27.09.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | North Shine | M. Akgöbek | 9/12 | 45,15 |
| 28.08.2026 | Bursa | Handikap 15 | 2100 Kum | Aslan Saim | A. İnci | 2/5 | 1,25 |
| 07.08.2026 | Bursa | Handikap 16 | 2000 Kum | Aslan Saim | O. Atmaca | 2/8 | 11,55 |
| 03.08.2026 | Bursa | Şartlı 1 | 1200 Çim | North Shine | C. Paso | 6/8 | 24,00 |
| 31.07.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Çim | Umudun Aslanı | D. Budak | 11/14 | 72,40 |
| 30.07.2026 | Kocaeli | Şartlı 2 | 1400 Kum | Aurora By | Ö. Özen | 6/10 | 2,80 |
| 30.07.2026 | Kocaeli | Handikap 14 | 2000 Kum | Aslan Saim | Ö. Özen | 3/11 | 4,40 |
| 23.07.2026 | Kocaeli | Şartlı 4 | 1200 Kum | Aurora By | M. Turan | 6/10 | 13,85 |
| 18.07.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1900 Kum | Aslan Saim | A. İnci | 4/6 | 11,20 |
Sık sorulanlar
Berk Görmez bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 41 koşuda 2 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Berk Görmez'ın bugün koşan atları hangileri?
Adana 3. koşu 18:30, ASLAN SAİM; Adana 7. koşu 20:30, NORTH SHINE.
Berk Görmez en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 24 koşu, 0 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.