Antrenör
Abdulkadir Akıl
Abdulkadir Akıl'ın atları son 12 ayda 77 koşuya çıktı, 8 birincilik ve 25 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (57 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Abdulkadir Akıl antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 67 | 5 | 12 | 3 | %7,5 | %29,9 | −%38,1 |
| Son 12 ay | 77 | 8 | 13 | 4 | %10,4 | %32,5 | −%23,6 |
| 2020'den bu yana | 502 | 61 | 57 | 55 | %12,2 | %34,5 | −%24,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, Diyarbakır.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 67 | 5 | 12 | 3 | %7,5 | %29,9 |
| 2025 | 85 | 13 | 13 | 7 | %15,3 | %38,8 |
| 2024 | 189 | 21 | 19 | 27 | %11,1 | %35,4 |
| 2023 | 63 | 10 | 4 | 8 | %15,9 | %34,9 |
| 2022 | 80 | 10 | 6 | 7 | %12,5 | %28,7 |
| 2021 | 18 | 2 | 3 | 3 | %11,1* | %44,4* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 57 | 5 | 8 | 2 | %8,8 | %26,3 |
| Diyarbakır | 10 | 1 | 2 | 2 | %10,0* | %50,0* |
| Adana | 7 | 2 | 1 | 0 | 2/7 | 3/7 |
| Elazığ | 2 | 0 | 2 | 0 | 0/2 | 2/2 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 63 | 7 | 10 | 4 | %11,1 | %33,3 |
| Kum · Islak | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Kum · Sulu | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 18 | 3 | 1 | 1 | %16,7* | %27,8* |
| 1201–1600 m | 27 | 3 | 6 | 0 | %11,1* | %33,3* |
| 1601–2000 m | 29 | 2 | 6 | 2 | %6,9* | %34,5* |
| 2001+ m | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 42 | 5 | 10 | 4 | %11,9 | %45,2 |
| Arap | 35 | 3 | 3 | 0 | %8,6 | %17,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 28 | 3 | 3 | 0 | %10,7* | %21,4* |
| Handikap | 26 | 3 | 6 | 4 | %11,5* | %50,0* |
| Şartlı | 20 | 2 | 3 | 0 | %10,0* | %25,0* |
| KV-6 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 231 | 27 | 27 | 19 | %11,7 | %31,6 |
| Elazığ | 138 | 18 | 13 | 19 | %13,0 | %36,2 |
| Diyarbakır | 74 | 9 | 8 | 12 | %12,2 | %39,2 |
| Adana | 53 | 6 | 9 | 5 | %11,3 | %37,7 |
| Ankara | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 434 | 54 | 49 | 50 | %12,4 | %35,3 |
| Kum · Sulu | 18 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %16,7* |
| Çim · Normal | 18 | 1 | 3 | 2 | %5,6* | %33,3* |
| Kum · Nemli | 16 | 2 | 2 | 2 | %12,5* | %37,5* |
| Kum · Islak | 9 | 2 | 1 | 0 | 2/9 | 3/9 |
| Sentetik · Normal | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 201 | 26 | 22 | 24 | %12,9 | %35,8 |
| 1201–1600 m | 150 | 20 | 23 | 17 | %13,3 | %40,0 |
| 1601–2000 m | 141 | 15 | 11 | 13 | %10,6 | %27,7 |
| 2001+ m | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 366 | 42 | 40 | 31 | %11,5 | %30,9 |
| İngiliz | 136 | 19 | 17 | 24 | %14,0 | %44,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 188 | 25 | 20 | 24 | %13,3 | %36,7 |
| Handikap | 160 | 21 | 23 | 18 | %13,1 | %38,8 |
| Maiden | 118 | 15 | 10 | 10 | %12,7 | %29,7 |
| KV-6 | 19 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %21,1* |
| KV-7 | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| KV-8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-9 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Işık | 12 | 1 | 3 | 1 | %8,3* | %41,7* |
| İ. Akyavuz | 8 | 1 | 3 | 1 | 1/8 | 5/8 |
| Ç. Canpolat | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Y. Çelikbaş | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| İ. Katar | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| B. Sarıdal | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| M. Akgöbek | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| S. Kaplan | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| S. Çelik | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| H. Altundağ | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| King Ancestor | 23 | 2 | 8 | 3 | %8,7* | %56,5* |
| Şirinmişirin | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| Trap Zone | 8 | 2 | 2 | 1 | 2/8 | 5/8 |
| Mir Sılası | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Uslu Tay | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Çilek Sultan | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Harşena | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Ferhat Kardeş | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Lotus Girl | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Oğlum Caymazer | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Diyarbakır | KV-6 | 1200 Kum | Umudum Deniz | R. Doğan | 5/8 | 12,40 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Handikap 16 | 2000 Kum | King Ancestor | Y. Çelikbaş | 2/9 | 10,30 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1900 Kum | Göze Çarpan | İ. Katar | 5/14 | 12,05 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Çilek Sultan | M. Işık | 13/15 | 85,95 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Harşena | İ. Yıldırım | 11/16 | 75,25 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1800 Kum | Göze Çarpan | A. Bayar | 6/17 | 5,85 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 2100 Kum | King Ancestor | Ç. Canpolat | 3/14 | 12,50 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1300 Kum | Çilek Sultan | Ç. Canpolat | 12/15 | 47,95 |
| 05.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Uslu Tay | A. Akdemir | 1/9 | 2,55 |
| 29.09.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | Adanalı Demir | S. Çelik | 1/15 | 8,75 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1800 Kum | Hayallerim | E. Akkılıç | 13/18 | 17,15 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1400 Kum | Şirinmişirin | Ç. Canpolat | 7/16 | 30,75 |
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Çilek Sultan | Y. Çelikbaş | 6/14 | 48,65 |
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Harşena | S. Kaplan | 8/14 | 24,05 |
| 14.09.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Uslu Tay | Y. Çelikbaş | 4/13 | 7,85 |
| 12.09.2026 | Diyarbakır | Handikap 15 | 2000 Kum | King Ancestor | Ç. Canpolat | 1/14 | 23,10 |
| 22.08.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Harşena | S. Kaplan | 8/11 | 24,60 |
| 15.08.2026 | Diyarbakır | Şartlı 2 | 1200 Kum | Trap Zone | N. Altın | 2/11 | 7,90 |
| 01.08.2026 | Diyarbakır | Handikap 14 | 1700 Kum | King Ancestor | İ. Akyavuz | 8/11 | 3,20 |
| 01.08.2026 | Diyarbakır | Şartlı 5 | 1200 Kum | Trap Zone | Ç. Canpolat | 14/15 | 24,35 |
Sık sorulanlar
Abdulkadir Akıl bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 67 koşuda 5 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Abdulkadir Akıl'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, Diyarbakır.
Abdulkadir Akıl en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 57 koşu, 5 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.