Apranti (AP)AP nedir?
Erhan Akkaya
Erhan Akkaya son 12 ayda 70 koşuya çıktı, 4 birincilik ve 12 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (48 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Erhan Akkaya jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 62 | 4 | 6 | 0 | %6,5 | %16,1 | −%50,8 |
| Son 12 ay | 70 | 4 | 6 | 2 | %5,7 | %17,1 | −%56,4 |
| 2020'den bu yana | 499 | 19 | 22 | 23 | %3,8 | %12,8 | −%59,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 02.11.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 62 | 4 | 6 | 0 | %6,5 | %16,1 |
| 2025 | 87 | 0 | 0 | 4 | %0,0 | %4,6 |
| 2024 | 199 | 8 | 11 | 13 | %4,0 | %16,1 |
| 2023 | 142 | 7 | 5 | 6 | %4,9 | %12,7 |
| 2022 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 48 | 3 | 4 | 0 | %6,3 | %14,6 |
| Kocaeli | 11 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %18,2* |
| İzmir | 7 | 1 | 0 | 2 | 1/7 | 3/7 |
| İstanbul | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 28 | 3 | 2 | 2 | %10,7* | %25,0* |
| Çim · Normal | 20 | 1 | 1 | 0 | %5,0* | %10,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kum · Nemli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| 1201–1600 m | 36 | 1 | 1 | 1 | %2,8 | %8,3 |
| 1601–2000 m | 24 | 2 | 3 | 0 | %8,3* | %20,8* |
| 2001+ m | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 38 | 3 | 2 | 2 | %7,9 | %18,4 |
| İngiliz | 32 | 1 | 4 | 0 | %3,1 | %15,6 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 364 | 11 | 14 | 17 | %3,0 | %11,5 |
| Kocaeli | 73 | 5 | 5 | 3 | %6,8 | %17,8 |
| İzmir | 33 | 3 | 0 | 3 | %9,1 | %18,2 |
| İstanbul | 18 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %11,1* |
| Antalya | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Ankara | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 258 | 10 | 12 | 17 | %3,9 | %15,1 |
| Çim · Normal | 110 | 1 | 2 | 4 | %0,9 | %6,4 |
| Kum · Nemli | 39 | 4 | 2 | 0 | %10,3 | %15,4 |
| Kum · Islak | 24 | 3 | 1 | 0 | %12,5* | %16,7* |
| Sentetik · Normal | 18 | 0 | 3 | 0 | %0,0* | %16,7* |
| Çim · Çok Yumuşak | 15 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,7* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 14 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %21,4* |
| Çim · Ağır | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Çim · Biraz Ağır | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Çim · Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 88 | 7 | 3 | 6 | %8,0 | %18,2 |
| 1201–1600 m | 244 | 5 | 10 | 7 | %2,0 | %9,0 |
| 1601–2000 m | 140 | 6 | 5 | 6 | %4,3 | %12,1 |
| 2001+ m | 27 | 1 | 4 | 4 | %3,7* | %33,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 321 | 13 | 12 | 18 | %4,0 | %13,4 |
| İngiliz | 178 | 6 | 10 | 5 | %3,4 | %11,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Özgül | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| S. Önder | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| T. Ateş | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Y. Taşkın | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| H. Karabulut | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| A. Öcal | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
| U. Gökçe | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| R. Tekeli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| F. Tosun | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Ş. Baykal | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Life And Light | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Rigel | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
| Hükümdar Kılıcı | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Ağustos Ahmet | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Sheldon | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Estocade | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Sinsinateşi | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Aydınefesi | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| İlkbey | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Bahriyeli Çikok | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.11.2026 | Bursa | Satış 1 | 1400 Kum | Life And Light | A. Olcar | 7/18 | 58,85 |
| 23.10.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1400 Çim | Sinoplu Merve | M. Özgül | 6/11 | 6,85 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1500 Kum | Budabeşte Gülü | Y. Çankaya | 6/14 | 56,15 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 4 | 1900 Kum | Rigel | A. Öcal | 6/7 | 6,30 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1500 Kum | Super Chiron | T. Çekici | –/10 | 37,40 |
| 05.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Prenses Sude | R. Coşkun | 13/13 | 69,45 |
| 03.10.2026 | İzmir | Şartlı 2 | 1400 Kum | Hükümdar Kılıcı | Y. Taşkın | 6/9 | 3,25 |
| 02.10.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Sözü Geçer | Ö. Güneli | 4/12 | 8,85 |
| 01.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Bediz De Faust | N. Turan | 15/15 | 35,60 |
| 25.09.2026 | Bursa | Handikap 14 | 2000 Çim | Lake Eagle | F. Kıran | 7/10 | 16,20 |
| 25.09.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1800 Çim | İhtimal | E. Turan | 12/19 | 13,90 |
| 22.09.2026 | Kocaeli | Maiden | 1400 Kum | Kurt Bey | K. Şengel | 11/12 | 53,80 |
| 22.09.2026 | Kocaeli | Şartlı 3 | 2000 Kum | Rigel | A. Öcal | 2/10 | 7,40 |
| 21.09.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Hükümdar Kılıcı | Y. Taşkın | 1/12 | 13,60 |
| 18.09.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1200 Çim | İmren Hanım | T. Yıldız | 10/19 | 57,40 |
| 11.09.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Çim | Cüda | M. Özgül | 15/19 | 35,95 |
| 11.09.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1300 Çim | Sheldon | M. Demir | 6/12 | 34,05 |
| 08.09.2026 | Kocaeli | Şartlı 4 | 1900 Kum | Ağustos Ahmet | S. Önder | 7/8 | 3,60 |
| 04.09.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1200 Çim | Estocade | İ. Çak | 2/14 | 5,90 |
| 04.09.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Mushu | M. Özgül | 6/6 | 35,00 |
Sık sorulanlar
Erhan Akkaya bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 62 koşuda 4 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Erhan Akkaya bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 02.11.2026, Bursa.
Erhan Akkaya en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 48 koşu, 3 birincilik.
Erhan Akkaya apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.