Antrenör
Kazım Şengel
Kazım Şengel'ın atları son 12 ayda 580 koşuya çıktı, 48 birincilik ve 141 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (403 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Kazım Şengel antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 533 | 45 | 33 | 51 | %8,4 | %24,2 | −%36,5 |
| Son 12 ay | 580 | 48 | 36 | 57 | %8,3 | %24,3 | −%40,4 |
| 2020'den bu yana | 2063 | 182 | 177 | 230 | %8,8 | %28,6 | −%33,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 533 | 45 | 33 | 51 | %8,4 | %24,2 |
| 2025 | 429 | 46 | 37 | 51 | %10,7 | %31,2 |
| 2024 | 310 | 29 | 29 | 42 | %9,4 | %32,3 |
| 2023 | 223 | 12 | 28 | 20 | %5,4 | %26,9 |
| 2022 | 145 | 15 | 14 | 22 | %10,3 | %35,2 |
| 2021 | 169 | 18 | 18 | 19 | %10,7 | %32,5 |
| 2020 | 254 | 17 | 18 | 25 | %6,7 | %23,6 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 403 | 30 | 24 | 36 | %7,4 | %22,3 |
| Kocaeli | 66 | 8 | 3 | 8 | %12,1 | %28,8 |
| İzmir | 63 | 8 | 4 | 6 | %12,7 | %28,6 |
| İstanbul | 43 | 1 | 3 | 7 | %2,3 | %25,6 |
| Ankara | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 273 | 32 | 17 | 29 | %11,7 | %28,6 |
| Çim · Normal | 168 | 8 | 13 | 13 | %4,8 | %20,2 |
| Kum · Nemli | 42 | 4 | 2 | 6 | %9,5 | %28,6 |
| Kum · Islak | 35 | 1 | 3 | 6 | %2,9 | %28,6 |
| Sentetik · Normal | 17 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %5,9* |
| Kum · Sulu | 15 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %6,7* |
| Çim · Çok Yumuşak | 11 | 2 | 0 | 1 | %18,2* | %27,3* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Çim · Ağır | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Çim · Biraz Ağır | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 106 | 10 | 12 | 12 | %9,4 | %32,1 |
| 1201–1600 m | 272 | 22 | 16 | 26 | %8,1 | %23,5 |
| 1601–2000 m | 174 | 13 | 8 | 16 | %7,5 | %21,3 |
| 2001+ m | 28 | 3 | 0 | 3 | %10,7* | %21,4* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 353 | 27 | 18 | 29 | %7,6 | %21,0 |
| İngiliz | 227 | 21 | 18 | 28 | %9,3 | %29,5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 212 | 18 | 13 | 15 | %8,5 | %21,7 |
| Şartlı | 169 | 16 | 10 | 21 | %9,5 | %27,8 |
| Maiden | 139 | 12 | 8 | 13 | %8,6 | %23,7 |
| KV-6 | 24 | 1 | 2 | 4 | %4,2* | %29,2* |
| Satış | 11 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %9,1* |
| KV-7 | 10 | 1 | 0 | 2 | %10,0* | %30,0* |
| KV-8 | 9 | 0 | 2 | 1 | 0/9 | 3/9 |
| G | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 1497 | 125 | 131 | 152 | %8,4 | %27,3 |
| Kocaeli | 226 | 27 | 24 | 32 | %11,9 | %36,7 |
| İzmir | 157 | 20 | 14 | 21 | %12,7 | %35,0 |
| İstanbul | 148 | 6 | 5 | 25 | %4,1 | %24,3 |
| Ankara | 27 | 3 | 3 | 0 | %11,1* | %22,2* |
| Antalya | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Şanlıurfa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1008 | 108 | 104 | 103 | %10,7 | %31,3 |
| Çim · Normal | 619 | 44 | 46 | 75 | %7,1 | %26,7 |
| Kum · Nemli | 110 | 12 | 10 | 16 | %10,9 | %34,5 |
| Kum · Islak | 83 | 6 | 8 | 13 | %7,2 | %32,5 |
| Sentetik · Normal | 78 | 2 | 2 | 8 | %2,6 | %15,4 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 45 | 2 | 4 | 5 | %4,4 | %24,4 |
| Çim · Çok Yumuşak | 43 | 4 | 0 | 5 | %9,3 | %20,9 |
| Çim · Yumuşak | 32 | 0 | 2 | 3 | %0,0 | %15,6 |
| Çim · Ağır | 16 | 2 | 0 | 0 | %12,5* | %12,5* |
| Kum · Sulu | 16 | 1 | 1 | 0 | %6,3* | %12,5* |
| Çim · Biraz Ağır | 9 | 0 | 0 | 2 | 0/9 | 2/9 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 383 | 37 | 37 | 57 | %9,7 | %34,2 |
| 1201–1600 m | 1014 | 88 | 86 | 108 | %8,7 | %27,8 |
| 1601–2000 m | 546 | 44 | 45 | 51 | %8,1 | %25,6 |
| 2001+ m | 120 | 13 | 9 | 14 | %10,8 | %30,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1178 | 93 | 86 | 127 | %7,9 | %26,0 |
| İngiliz | 885 | 89 | 91 | 103 | %10,1 | %32,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 669 | 55 | 55 | 60 | %8,2 | %25,4 |
| Şartlı | 613 | 61 | 54 | 71 | %10,0 | %30,3 |
| Maiden | 526 | 45 | 47 | 60 | %8,6 | %28,9 |
| KV-6 | 92 | 7 | 8 | 18 | %7,6 | %35,9 |
| Satış | 51 | 6 | 5 | 3 | %11,8 | %27,5 |
| KV-7 | 48 | 4 | 4 | 10 | %8,3 | %37,5 |
| KV-8 | 34 | 2 | 4 | 4 | %5,9 | %29,4 |
| G | 18 | 1 | 0 | 1 | %5,6* | %11,1* |
| A | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| KV-9 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| O. Atmaca | 56 | 4 | 4 | 3 | %7,1 | %19,6 |
| O. Yıldız | 42 | 4 | 2 | 5 | %9,5 | %26,2 |
| E. Kadirler | 39 | 4 | 3 | 6 | %10,3 | %33,3 |
| B. Mırık | 30 | 4 | 3 | 6 | %13,3 | %43,3 |
| H. Gökçe | 27 | 1 | 2 | 2 | %3,7* | %18,5* |
| M. Çiçek | 27 | 4 | 4 | 7 | %14,8* | %55,6* |
| E. Akpınar | 24 | 4 | 1 | 1 | %16,7* | %25,0* |
| M. Bilgin | 23 | 6 | 2 | 3 | %26,1* | %47,8* |
| N. Avci | 22 | 4 | 2 | 6 | %18,2* | %54,5* |
| C. Altun | 21 | 2 | 0 | 0 | %9,5* | %9,5* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sancarlı Bey | 22 | 3 | 3 | 1 | %13,6* | %31,8* |
| Sancar Efesi | 20 | 1 | 1 | 1 | %5,0* | %15,0* |
| Prenses Mehlika | 20 | 2 | 0 | 2 | %10,0* | %20,0* |
| My Life Fire | 17 | 2 | 2 | 1 | %11,8* | %29,4* |
| Ervanur | 16 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %18,8* |
| Miracle Rhythm | 14 | 2 | 2 | 7 | %14,3* | %78,6* |
| Hazbalık | 13 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %15,4* |
| I Love Speed | 13 | 1 | 4 | 0 | %7,7* | %38,5* |
| Madame Scarlet | 12 | 2 | 0 | 1 | %16,7* | %25,0* |
| Balmelda | 12 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1800 Kum | Sancar Efesi | M. Turan | 8/14 | 11,45 |
| 06.11.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Kum | Atak Kız | A. İnci | 1/12 | 7,00 |
| 06.11.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1400 Kum | Tekniktaktik | H. Gökçe | 1/8 | 22,15 |
| 06.11.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Kum | Şadinin Gülü | M. Turan | 2/13 | 2,80 |
| 02.11.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Lavekar | C. Altun | 10/12 | 12,90 |
| 02.11.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1200 Kum | Kolaysa Yakala | C. Altun | 1/12 | 17,25 |
| 02.11.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Mercan Konak | C. Altun | 10/11 | 46,65 |
| 02.11.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1400 Kum | Sugar Storm | O. Atmaca | 4/8 | 14,55 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Diyatome | İ. Dinar | 7/16 | 21,70 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Victory Of Love | O. Atmaca | 8/10 | 57,95 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1500 Sentetik | Hazbalık | A. Kurşun | 13/14 | 7,80 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Şankut Hatun | M. Çiçek | 6/12 | 4,30 |
| 29.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Tam Paket | M. Çiçek | 3/10 | 3,90 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Açakız | E. Akpınar | 15/18 | 27,90 |
| 27.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 2000 Kum | Her Daim | K. Gökçe | –/13 | 20,15 |
| 27.10.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Şadinin Gülü | M. Turan | 3/9 | 16,70 |
| 26.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1700 Çim | Hanenkız | İ. Dinar | 16/17 | 61,25 |
| 26.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Çim | Tekniktaktik | E. Kadirler | 7/7 | 24,25 |
| 26.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1700 Çim | My Life Fire | O. Yıldız | 6/9 | 4,60 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1600 Kum | Sancarlı Bey | K. Yılmaz | 12/16 | 20,50 |
Sık sorulanlar
Kazım Şengel bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 533 koşuda 45 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Kazım Şengel'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, Bursa.
Kazım Şengel en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 403 koşu, 30 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.