Antrenör
İbrahim Çak
İbrahim Çak'ın atları son 12 ayda 56 koşuya çıktı, 7 birincilik ve 19 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (42 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
İbrahim Çak antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 48 | 7 | 5 | 6 | %14,6 | %37,5 | – |
| Son 12 ay | 56 | 7 | 5 | 7 | %12,5 | %33,9 | −%20,5 |
| 2020'den bu yana | 342 | 46 | 44 | 46 | %13,5 | %39,8 | −%17,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 21.09.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 48 | 7 | 5 | 6 | %14,6 | %37,5 |
| 2025 | 62 | 7 | 9 | 9 | %11,3 | %40,3 |
| 2024 | 59 | 10 | 7 | 7 | %16,9 | %40,7 |
| 2023 | 16 | 1 | 0 | 2 | %6,3* | %18,8* |
| 2022 | 26 | 2 | 2 | 6 | %7,7* | %38,5* |
| 2021 | 48 | 5 | 6 | 2 | %10,4 | %27,1 |
| 2020 | 83 | 14 | 15 | 14 | %16,9 | %51,8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 42 | 7 | 4 | 5 | %16,7 | %38,1 |
| İstanbul | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| İzmir | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 22 | 3 | 3 | 3 | %13,6* | %40,9* |
| Kum · Normal | 12 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %33,3* |
| Sentetik · Normal | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Kum · Nemli | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Kum · Islak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| 1201–1600 m | 23 | 1 | 2 | 2 | %4,3* | %21,7* |
| 1601–2000 m | 20 | 3 | 2 | 3 | %15,0* | %40,0* |
| 2001+ m | 4 | 2 | 0 | 1 | 2/4 | 3/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 56 | 7 | 5 | 7 | %12,5 | %33,9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 23 | 2 | 1 | 3 | %8,7* | %26,1* |
| Handikap | 15 | 3 | 2 | 2 | %20,0* | %46,7* |
| Şartlı | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| KV-8 | 4 | 2 | 1 | 1 | 2/4 | 4/4 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Satış | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| KV-7 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 197 | 27 | 29 | 26 | %13,7 | %41,6 |
| Kocaeli | 59 | 10 | 8 | 9 | %16,9 | %45,8 |
| İstanbul | 53 | 4 | 3 | 5 | %7,5 | %22,6 |
| Antalya | 19 | 5 | 2 | 2 | %26,3* | %47,4* |
| İzmir | 12 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %41,7* |
| Ankara | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 134 | 25 | 19 | 17 | %18,7 | %45,5 |
| Kum · Normal | 95 | 8 | 13 | 15 | %8,4 | %37,9 |
| Sentetik · Normal | 40 | 5 | 3 | 3 | %12,5 | %27,5 |
| Kum · Nemli | 18 | 2 | 1 | 3 | %11,1* | %33,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 13 | 1 | 3 | 1 | %7,7* | %38,5* |
| Kum · Islak | 13 | 3 | 1 | 1 | %23,1* | %38,5* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 10 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %40,0* |
| Çim · Yumuşak | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Çim · Ağır | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 41 | 3 | 6 | 7 | %7,3 | %39,0 |
| 1201–1600 m | 141 | 18 | 13 | 19 | %12,8 | %35,5 |
| 1601–2000 m | 137 | 20 | 23 | 17 | %14,6 | %43,8 |
| 2001+ m | 23 | 5 | 2 | 3 | %21,7* | %43,5* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 328 | 44 | 43 | 46 | %13,4 | %40,5 |
| Arap | 14 | 2 | 1 | 0 | %14,3* | %21,4* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 119 | 19 | 20 | 16 | %16,0 | %46,2 |
| Şartlı | 91 | 13 | 7 | 14 | %14,3 | %37,4 |
| Handikap | 79 | 8 | 7 | 10 | %10,1 | %31,6 |
| Satış | 14 | 1 | 3 | 1 | %7,1* | %35,7* |
| KV-7 | 12 | 2 | 4 | 2 | %16,7* | %66,7* |
| KV-8 | 10 | 3 | 1 | 1 | %30,0* | %50,0* |
| G | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| KV-6 | 8 | 0 | 2 | 1 | 0/8 | 3/8 |
| A | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Akpınar | 15 | 1 | 2 | 2 | %6,7* | %33,3* |
| M. Bilgin | 7 | 3 | 1 | 1 | 3/7 | 5/7 |
| N. Şen | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| E. Yavuz | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| A. Kurşun | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| G. Özçelik | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| E. Akkaya | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Ö. Özen | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| B. Mırık | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| E. Kadirler | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Prandello | 14 | 5 | 2 | 2 | %35,7* | %64,3* |
| Best And Fast | 8 | 0 | 1 | 2 | 0/8 | 3/8 |
| Dragon Blue | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Estocade | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| Calamity Jane | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Caledonie | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Pharaon | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Espırıto | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
| Luna De Fuego | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.09.2026 | Bursa | Handikap 17 | 1300 Çim | Estocade | E. Kadirler | 8/14 | 22,80 |
| 18.09.2026 | Bursa | KV-8 | 2200 Çim | Prandello | N. Avci | 1/6 | 1,25 |
| 04.09.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1200 Çim | Estocade | E. Akkaya | 2/14 | 5,90 |
| 01.09.2026 | Ankara | KV-8 | 2400 Çim | Prandello | A. Çelik | 3/5 | 4,75 |
| 23.08.2026 | İstanbul | KV-7 | 1900 Çim | Prandello | A. Kurşun | 2/8 | 5,05 |
| 10.08.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Çim | Estocade | E. Akkaya | 4/10 | 3,25 |
| 09.08.2026 | İstanbul | G 3 | 2200 Çim | Prandello | A. Kurşun | 5/9 | 13,40 |
| 20.07.2026 | Bursa | KV-8 | 1800 Çim | Prandello | M. Bilgin | 2/5 | 1,95 |
| 17.07.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1300 Çim | Estocade | M. Turan | 5/9 | 6,15 |
| 10.07.2026 | Bursa | Maiden | 1700 Çim | Calamity Jane | Y. Yüksel | 7/15 | 7,20 |
| 10.07.2026 | Bursa | Maiden | 1700 Çim | Best And Fast | Y. Gökçe | 3/15 | 7,20 |
| 28.06.2026 | İstanbul | G 2 | 2000 Sentetik | Prandello | M. Bilgin | 4/18 | 16,05 |
| 22.06.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Best And Fast | M. Bilgin | 3/17 | 6,55 |
| 22.06.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Calamity Jane | E. Akpınar | 8/16 | 28,55 |
| 22.06.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Estocade | E. Akpınar | 1/17 | 29,65 |
| 19.06.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 2000 Çim | Caledonie | S. Altay | 11/12 | 12,90 |
| 11.06.2026 | Kocaeli | Handikap 17 | 1500 Kum | Dragon Blue | G. Özçelik | 6/8 | 15,35 |
| 08.06.2026 | Bursa | KV-8 | 2000 Çim | Prandello | M. Bilgin | 1/9 | 2,05 |
| 05.06.2026 | Bursa | Maiden | 1800 Çim | Best And Fast | Ö. Özen | 6/14 | 7,00 |
| 05.06.2026 | Bursa | Maiden | 1800 Çim | Estocade | N. Şen | 9/14 | 19,90 |
Sık sorulanlar
İbrahim Çak bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 48 koşuda 7 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
İbrahim Çak'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 21.09.2026, Bursa.
İbrahim Çak en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 42 koşu, 7 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.