Antrenör
Fatih Tosun
Fatih Tosun'ın atları son 12 ayda 173 koşuya çıktı, 22 birincilik ve 64 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (142 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Fatih Tosun antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 146 | 20 | 16 | 22 | %13,7 | %39,7 | −%15,0 |
| Son 12 ay | 173 | 22 | 17 | 25 | %12,7 | %37,0 | −%25,1 |
| 2020'den bu yana | 240 | 25 | 17 | 31 | %10,4 | %30,4 | −%37,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 146 | 20 | 16 | 22 | %13,7 | %39,7 |
| 2025 | 78 | 5 | 1 | 8 | %6,4 | %17,9 |
| 2024 | 16 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,3* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 142 | 20 | 15 | 21 | %14,1 | %39,4 |
| İstanbul | 15 | 1 | 1 | 3 | %6,7* | %33,3* |
| İzmir | 9 | 1 | 1 | 0 | 1/9 | 2/9 |
| Kocaeli | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Antalya | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 62 | 3 | 8 | 10 | %4,8 | %33,9 |
| Çim · Normal | 41 | 10 | 4 | 6 | %24,4 | %48,8 |
| Kum · Nemli | 18 | 3 | 1 | 3 | %16,7* | %38,9* |
| Kum · Islak | 16 | 6 | 0 | 1 | %37,5* | %43,8* |
| Sentetik · Normal | 11 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %18,2* |
| Kum · Sulu | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Çim · Biraz Ağır | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 34 | 4 | 2 | 4 | %11,8 | %29,4 |
| 1201–1600 m | 93 | 11 | 8 | 13 | %11,8 | %34,4 |
| 1601–2000 m | 44 | 6 | 7 | 8 | %13,6 | %47,7 |
| 2001+ m | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 108 | 19 | 14 | 17 | %17,6 | %46,3 |
| Arap | 65 | 3 | 3 | 8 | %4,6 | %21,5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 72 | 6 | 4 | 9 | %8,3 | %26,4 |
| Şartlı | 40 | 8 | 4 | 13 | %20,0 | %62,5 |
| Handikap | 38 | 4 | 3 | 2 | %10,5 | %23,7 |
| KV-6 | 10 | 2 | 1 | 0 | %20,0* | %30,0* |
| KV-8 | 7 | 1 | 3 | 0 | 1/7 | 4/7 |
| Satış | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| KV-7 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 192 | 22 | 15 | 26 | %11,5 | %32,8 |
| İstanbul | 23 | 2 | 1 | 3 | %8,7* | %26,1* |
| İzmir | 14 | 1 | 1 | 1 | %7,1* | %21,4* |
| Kocaeli | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Antalya | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 87 | 3 | 8 | 12 | %3,4 | %26,4 |
| Çim · Normal | 69 | 12 | 4 | 9 | %17,4 | %36,2 |
| Kum · Nemli | 20 | 3 | 1 | 3 | %15,0* | %35,0* |
| Kum · Islak | 17 | 6 | 0 | 1 | %35,3* | %41,2* |
| Sentetik · Normal | 14 | 1 | 1 | 1 | %7,1* | %21,4* |
| Kum · Sulu | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Çim · Biraz Ağır | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| Çim · Çok Yumuşak | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Yumuşak | 5 | 0 | 1 | 2 | 0/5 | 3/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 47 | 4 | 2 | 6 | %8,5 | %25,5 |
| 1201–1600 m | 127 | 14 | 8 | 17 | %11,0 | %30,7 |
| 1601–2000 m | 58 | 6 | 7 | 8 | %10,3 | %36,2 |
| 2001+ m | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 131 | 19 | 14 | 20 | %14,5 | %40,5 |
| Arap | 109 | 6 | 3 | 11 | %5,5 | %18,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 79 | 7 | 4 | 11 | %8,9 | %27,8 |
| Şartlı | 68 | 10 | 4 | 16 | %14,7 | %44,1 |
| Handikap | 64 | 4 | 3 | 3 | %6,3 | %15,6 |
| KV-6 | 13 | 2 | 1 | 0 | %15,4* | %23,1* |
| KV-8 | 7 | 1 | 3 | 0 | 1/7 | 4/7 |
| Satış | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| KV-7 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Yıldız | 20 | 5 | 4 | 1 | %25,0* | %50,0* |
| C. Altun | 19 | 4 | 0 | 2 | %21,1* | %31,6* |
| A. İnci | 12 | 2 | 2 | 1 | %16,7* | %41,7* |
| M. Bilgin | 12 | 4 | 4 | 3 | %33,3* | %91,7* |
| M. Çiçek | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| O. Gökçe | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| T. Yıldız | 7 | 1 | 1 | 2 | 1/7 | 4/7 |
| C. Paso | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Ç. Ok | 6 | 0 | 0 | 3 | 0/6 | 3/6 |
| H. Altın | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Güçbatur | 19 | 2 | 1 | 1 | %10,5* | %21,1* |
| Yılmakenan | 14 | 0 | 0 | 5 | %0,0* | %35,7* |
| Aksoylucan | 13 | 0 | 1 | 5 | %0,0* | %46,2* |
| İlkbey | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| Fearless Dragon | 10 | 3 | 1 | 2 | %30,0* | %60,0* |
| Selly Son | 9 | 3 | 4 | 0 | 3/9 | 7/9 |
| Cool Island | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| Şiru Şerbet | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Bay Cavallo | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| Işıls A Melina | 6 | 2 | 2 | 0 | 2/6 | 4/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1300 Kum | Aksoylucan | M. Tekpetek | 6/13 | 9,15 |
| 26.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1700 Çim | Cavidancan | C. Altun | 8/17 | 38,40 |
| 23.10.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1400 Çim | Aksoylucan | R. Yıldız | 3/11 | 36,25 |
| 22.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Ketra | O. Eren | 11/14 | 36,00 |
| 16.10.2026 | İstanbul | KV-6 | 1400 Sentetik | Aksoylucan | Z. Karabulut | 7/9 | 51,25 |
| 05.10.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1400 Çim | Aksoylucan | M. Keçeci | 11/19 | 73,15 |
| 07.09.2026 | Bursa | Maiden | 1500 Çim | Başkatay | C. Paso | 15/15 | 37,75 |
| 04.09.2026 | Bursa | Satış 1 | 1200 Çim | Mamba Forever | K. Gökçe | 1/11 | 5,00 |
| 14.08.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Başkatay | A. İnci | 10/14 | 38,85 |
| 14.08.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Ketra | O. Eren | 12/15 | 53,15 |
| 12.08.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Çim | Bay Cavallo | V. Abiş | 1/14 | 2,35 |
| 11.08.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1200 Kum | Güçbatur | C. Paso | 15/15 | 21,60 |
| 11.08.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1200 Kum | Aksoylucan | S. Altay | 14/15 | 49,35 |
| 31.07.2026 | Bursa | Satış 1 | 1500 Çim | Aksoylucan | K. Yılmaz | 8/20 | 59,05 |
| 17.07.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Başkatay | E. Akkaya | 7/13 | 27,60 |
| 10.07.2026 | İstanbul | Satış 3 | 2000 Sentetik | Severus Snape | V. Demir | 3/8 | 4,10 |
| 04.07.2026 | İzmir | KV-8 | 1600 Kum | Selly Son | M. Bilgin | 2/5 | 9,85 |
| 28.06.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1200 Kum | Güçbatur | M. Turan | 11/16 | 14,75 |
| 25.06.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1800 Çim | Yılmakenan | O. Atmaca | 6/8 | 17,25 |
| 22.06.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1400 Çim | İlkbey | E. Akkaya | 12/20 | 14,15 |
Sık sorulanlar
Fatih Tosun bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 146 koşuda 20 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Fatih Tosun'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, Bursa.
Fatih Tosun en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 142 koşu, 20 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.