Antrenör
Ahmet Olcar
Ahmet Olcar'ın atları son 12 ayda 45 koşuya çıktı, 2 birincilik ve 14 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (27 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ahmet Olcar antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 40 | 2 | 6 | 5 | %5,0 | %32,5 | – |
| Son 12 ay | 45 | 2 | 7 | 5 | %4,4 | %31,1 | – |
| 2020'den bu yana | 326 | 38 | 50 | 39 | %11,7 | %39,0 | −%35,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 40 | 2 | 6 | 5 | %5,0 | %32,5 |
| 2025 | 27 | 2 | 6 | 3 | %7,4* | %40,7* |
| 2024 | 58 | 10 | 9 | 5 | %17,2 | %41,4 |
| 2023 | 94 | 12 | 11 | 11 | %12,8 | %36,2 |
| 2020 | 107 | 12 | 18 | 15 | %11,2 | %42,1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 27 | 1 | 7 | 4 | %3,7* | %44,4* |
| İzmir | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| Kocaeli | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| İstanbul | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 20 | 2 | 2 | 0 | %10,0* | %20,0* |
| Çim · Normal | 8 | 0 | 2 | 1 | 0/8 | 3/8 |
| Çim · Çok Yumuşak | 7 | 0 | 2 | 1 | 0/7 | 3/7 |
| Kum · Nemli | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| 1201–1600 m | 18 | 0 | 4 | 1 | %0,0* | %27,8* |
| 1601–2000 m | 18 | 2 | 1 | 2 | %11,1* | %27,8* |
| 2001+ m | 6 | 0 | 2 | 1 | 0/6 | 3/6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 34 | 1 | 6 | 4 | %2,9 | %32,4 |
| Arap | 11 | 1 | 1 | 1 | %9,1* | %27,3* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 17 | 0 | 3 | 0 | %0,0* | %17,6* |
| Handikap | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| Maiden | 6 | 0 | 3 | 2 | 0/6 | 5/6 |
| KV-7 | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-8 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 224 | 28 | 36 | 26 | %12,5 | %40,2 |
| Kocaeli | 47 | 5 | 11 | 7 | %10,6 | %48,9 |
| İzmir | 28 | 4 | 2 | 4 | %14,3* | %35,7* |
| İstanbul | 20 | 1 | 0 | 1 | %5,0* | %10,0* |
| Ankara | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 173 | 24 | 22 | 23 | %13,9 | %39,9 |
| Çim · Normal | 80 | 9 | 14 | 6 | %11,3 | %36,3 |
| Kum · Nemli | 26 | 2 | 7 | 4 | %7,7* | %50,0* |
| Sentetik · Normal | 14 | 1 | 0 | 1 | %7,1* | %14,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 10 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %40,0* |
| Kum · Islak | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 6 | 0 | 1 | 2 | 0/6 | 3/6 |
| Çim · Yumuşak | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 40 | 3 | 8 | 7 | %7,5 | %45,0 |
| 1201–1600 m | 136 | 16 | 17 | 15 | %11,8 | %35,3 |
| 1601–2000 m | 130 | 17 | 20 | 15 | %13,1 | %40,0 |
| 2001+ m | 20 | 2 | 5 | 2 | %10,0* | %45,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 200 | 28 | 35 | 24 | %14,0 | %43,5 |
| Arap | 126 | 10 | 15 | 15 | %7,9 | %31,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 112 | 17 | 15 | 13 | %15,2 | %40,2 |
| Şartlı | 105 | 12 | 23 | 10 | %11,4 | %42,9 |
| Maiden | 57 | 5 | 6 | 6 | %8,8 | %29,8 |
| KV-7 | 18 | 3 | 0 | 3 | %16,7* | %33,3* |
| KV-6 | 10 | 1 | 2 | 2 | %10,0* | %50,0* |
| KV-8 | 9 | 0 | 4 | 3 | 0/9 | 7/9 |
| Satış | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| G | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| A | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Bilgin | 11 | 1 | 1 | 1 | %9,1* | %27,3* |
| O. Atmaca | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| M. Çiçek | 5 | 0 | 2 | 1 | 0/5 | 3/5 |
| N. Avci | 5 | 0 | 2 | 2 | 0/5 | 4/5 |
| K. Tokaçoğlu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| E. Akpınar | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| R. Ketme | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| F. Karakurt | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| O. Yıldız | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| E. Akkaya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Canasilim | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Boreal | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| Life And Light | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Sharp Storm | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Mr Monk | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Marıon | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
| Lady Gala | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Sheep Stealer | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Hot Warrior | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kuruşun Gücü | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1800 Kum | Kuruşun Gücü | O. Yıldız | 1/14 | 2,90 |
| 06.11.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Canasilim | E. Akpınar | 7/9 | 7,00 |
| 06.11.2026 | Bursa | Handikap 15 | 2000 Kum | Boreal | M. Çiçek | 2/8 | 6,40 |
| 02.11.2026 | Bursa | Satış 1 | 1400 Kum | Life And Light | E. Akkaya | 7/18 | 58,85 |
| 02.11.2026 | Bursa | Handikap 17 | 1300 Kum | Sharp Storm | K. Tokaçoğlu | 5/9 | 4,85 |
| 02.11.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Kaptan İrfan | N. Avci | 2/12 | 1,85 |
| 31.10.2026 | İzmir | KV-7 | 2000 Kum | Mr Monk | M. Bilgin | 7/10 | 4,05 |
| 30.10.2026 | Bursa | KV-7 | 1400 Kum | Marıon | M. Çiçek | 6/6 | 7,70 |
| 30.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Lady Gala | O. Atmaca | 8/12 | 9,90 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Işınbike | M. Bilgin | –/12 | 7,15 |
| 27.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 2000 Kum | Canasilim | N. Avci | 6/13 | 8,20 |
| 26.10.2026 | Bursa | KV-7 | 1700 Çim | Sheep Stealer | N. Avci | 3/7 | 4,75 |
| 23.10.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1400 Çim | Life And Light | R. Ketme | 6/9 | 32,65 |
| 22.10.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1500 Çim | Big Honey | R. Ketme | 2/8 | 5,75 |
| 22.10.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 2200 Çim | Boreal | M. Çiçek | 2/8 | 22,50 |
| 21.10.2026 | Bursa | G 3 | 2000 Çim | Marıon | M. Çiçek | 3/7 | 8,40 |
| 20.10.2026 | Kocaeli | Handikap 17 | 1500 Kum | Sharp Storm | K. Tokaçoğlu | 5/10 | 18,45 |
| 18.10.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 1400 Sentetik | İsen Buga | M. Bilgin | 5/10 | 17,85 |
| 17.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2200 Kum | Canasilim | M. Bilgin | 6/11 | 9,15 |
| 17.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Kaptan İrfan | N. Avci | 3/10 | 5,75 |
Sık sorulanlar
Ahmet Olcar bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 40 koşuda 2 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ahmet Olcar'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, Bursa.
Ahmet Olcar en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 27 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.