Antrenör
Yusuf Çankaya
Yusuf Çankaya'ın atları son 12 ayda 43 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 13 ilk üç derece aldı. En çok Kocaeli'da koştu (19 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Yusuf Çankaya antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 37 | 1 | 6 | 6 | %2,7 | %35,1 | – |
| Son 12 ay | 43 | 1 | 6 | 6 | %2,3 | %30,2 | – |
| 2020'den bu yana | 568 | 32 | 62 | 56 | %5,6 | %26,4 | −%62,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 13.10.2026, Kocaeli.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 37 | 1 | 6 | 6 | %2,7 | %35,1 |
| 2025 | 41 | 2 | 5 | 3 | %4,9 | %24,4 |
| 2024 | 73 | 2 | 5 | 11 | %2,7 | %24,7 |
| 2023 | 303 | 18 | 37 | 28 | %5,9 | %27,4 |
| 2022 | 114 | 9 | 9 | 8 | %7,9 | %22,8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kocaeli | 19 | 0 | 3 | 4 | %0,0* | %36,8* |
| Adana | 15 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,7* |
| İstanbul | 7 | 1 | 2 | 1 | 1/7 | 4/7 |
| Bursa | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 24 | 0 | 3 | 4 | %0,0* | %29,2* |
| Çim · Normal | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| Sentetik · Normal | 5 | 0 | 2 | 1 | 0/5 | 3/5 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 16 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %31,3* |
| 1201–1600 m | 20 | 1 | 3 | 4 | %5,0* | %40,0* |
| 1601–2000 m | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 23 | 0 | 3 | 5 | %0,0* | %34,8* |
| Arap | 20 | 1 | 3 | 1 | %5,0* | %25,0* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 21 | 0 | 3 | 3 | %0,0* | %28,6* |
| Maiden | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| Şartlı | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| Satış | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 336 | 19 | 34 | 25 | %5,7 | %23,2 |
| Ankara | 87 | 3 | 7 | 10 | %3,4 | %23,0 |
| Kocaeli | 59 | 2 | 7 | 8 | %3,4 | %28,8 |
| Antalya | 50 | 4 | 8 | 7 | %8,0 | %38,0 |
| İstanbul | 17 | 2 | 3 | 2 | %11,8* | %41,2* |
| Bursa | 17 | 2 | 2 | 3 | %11,8* | %41,2* |
| İzmir | 2 | 0 | 1 | 1 | 0/2 | 2/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 317 | 21 | 37 | 30 | %6,6 | %27,8 |
| Çim · Normal | 134 | 8 | 12 | 10 | %6,0 | %22,4 |
| Kum · Nemli | 32 | 0 | 5 | 5 | %0,0 | %31,3 |
| Çim · Çok Yumuşak | 23 | 0 | 2 | 5 | %0,0* | %30,4* |
| Sentetik · Normal | 21 | 1 | 3 | 2 | %4,8* | %28,6* |
| Kum · Islak | 18 | 1 | 2 | 0 | %5,6* | %16,7* |
| Çim · Ağır | 16 | 1 | 1 | 2 | %6,3* | %25,0* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 122 | 5 | 14 | 16 | %4,1 | %28,7 |
| 1201–1600 m | 292 | 18 | 33 | 26 | %6,2 | %26,4 |
| 1601–2000 m | 117 | 7 | 11 | 11 | %6,0 | %24,8 |
| 2001+ m | 37 | 2 | 4 | 3 | %5,4 | %24,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 345 | 22 | 38 | 31 | %6,4 | %26,4 |
| İngiliz | 223 | 10 | 24 | 25 | %4,5 | %26,5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 185 | 10 | 22 | 19 | %5,4 | %27,6 |
| Maiden | 163 | 8 | 14 | 17 | %4,9 | %23,9 |
| Şartlı | 149 | 8 | 16 | 10 | %5,4 | %22,8 |
| Satış | 35 | 3 | 6 | 3 | %8,6 | %34,3 |
| KV-6 | 14 | 1 | 2 | 2 | %7,1* | %35,7* |
| KV-7 | 10 | 2 | 0 | 2 | %20,0* | %40,0* |
| KV-8 | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| G | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Maiden/Satış | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| O. Atmaca | 7 | 0 | 3 | 1 | 0/7 | 4/7 |
| M. Çelik | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| H. Çizik | 5 | 1 | 2 | 1 | 1/5 | 4/5 |
| R. Ketme | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| M. Çelik | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| M. Akgöbek | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| A. Sözen | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| E. Tunç | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| E. Akkaya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A. Elmas | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| My Rebellious Girl | 22 | 0 | 3 | 5 | %0,0* | %36,4* |
| Kabalbeyi | 9 | 1 | 3 | 1 | 1/9 | 5/9 |
| Varto Esintisi | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Budabeşte Gülü | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Fire Of Darkness | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Demir Hazalım | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Girdabın Oğlu | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1500 Kum | Budabeşte Gülü | E. Akkaya | 6/14 | 56,15 |
| 06.10.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1400 Kum | My Rebellious Girl | R. Ketme | 13/14 | 24,55 |
| 22.09.2026 | Kocaeli | Şartlı 3 | 2000 Kum | Budabeşte Gülü | A. Elmas | 10/10 | 38,80 |
| 15.09.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1400 Kum | My Rebellious Girl | O. Atmaca | 10/12 | 12,40 |
| 11.09.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Kabalbeyi | M. Coşkun | 8/11 | 20,40 |
| 08.09.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 2000 Kum | Budabeşte Gülü | R. Ketme | 13/14 | 44,85 |
| 28.08.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1200 Sentetik | Kabalbeyi | M. Çelik | 2/12 | 2,25 |
| 27.08.2026 | Kocaeli | Şartlı 4 | 1200 Kum | My Rebellious Girl | O. Atmaca | 3/6 | 5,80 |
| 20.08.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1400 Kum | My Rebellious Girl | M. Çelik | 5/7 | 6,30 |
| 13.08.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1200 Kum | My Rebellious Girl | O. Atmaca | 4/8 | 4,95 |
| 07.08.2026 | Bursa | KV-7 | 1200 Çim | Kabalbeyi | M. Bilgin | 5/9 | 7,55 |
| 04.08.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1500 Kum | My Rebellious Girl | R. Ketme | 3/7 | 3,00 |
| 20.07.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1400 Çim | Kabalbeyi | H. Çizik | 2/8 | 5,65 |
| 16.07.2026 | Kocaeli | Handikap 14 | 1200 Kum | Budabeşte Gülü | R. Ketme | 12/15 | 19,80 |
| 16.07.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1200 Kum | My Rebellious Girl | O. Atmaca | 2/11 | 8,70 |
| 02.07.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1200 Kum | My Rebellious Girl | A. Yıldız | 5/8 | 2,85 |
| 05.06.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Çim | Kabalbeyi | H. Çizik | 1/9 | 3,85 |
| 02.06.2026 | Kocaeli | Handikap 14 | 1500 Kum | My Rebellious Girl | M. Keçeci | 3/7 | 6,30 |
| 27.05.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Sentetik | Kabalbeyi | H. Çizik | 2/12 | 2,55 |
| 26.05.2026 | Kocaeli | Şartlı 3 | 1700 Kum | My Rebellious Girl | O. Atmaca | 7/15 | 4,30 |
Sık sorulanlar
Yusuf Çankaya bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 37 koşuda 1 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Yusuf Çankaya'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 13.10.2026, Kocaeli.
Yusuf Çankaya en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Kocaeli'da: 19 koşu, 0 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.