Antrenör
Ahmet Öcal
Ahmet Öcal'ın atları son 12 ayda 258 koşuya çıktı, 26 birincilik ve 72 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (118 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ahmet Öcal antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 230 | 23 | 21 | 20 | %10,0 | %27,8 | −%53,8 |
| Son 12 ay | 258 | 26 | 23 | 23 | %10,1 | %27,9 | −%49,6 |
| 2020'den bu yana | 985 | 104 | 105 | 98 | %10,6 | %31,2 | −%46,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 230 | 23 | 21 | 20 | %10,0 | %27,8 |
| 2025 | 117 | 13 | 14 | 15 | %11,1 | %35,9 |
| 2024 | 65 | 6 | 7 | 6 | %9,2 | %29,2 |
| 2023 | 119 | 15 | 13 | 12 | %12,6 | %33,6 |
| 2022 | 213 | 27 | 30 | 26 | %12,7 | %39,0 |
| 2021 | 118 | 10 | 9 | 12 | %8,5 | %26,3 |
| 2020 | 123 | 10 | 11 | 7 | %8,1 | %22,8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 118 | 9 | 7 | 9 | %7,6 | %21,2 |
| Antalya | 66 | 9 | 9 | 8 | %13,6 | %39,4 |
| Kocaeli | 28 | 4 | 3 | 4 | %14,3* | %39,3* |
| İstanbul | 28 | 4 | 1 | 1 | %14,3* | %21,4* |
| İzmir | 15 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %26,7* |
| Ankara | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 94 | 11 | 11 | 12 | %11,7 | %36,2 |
| Çim · Normal | 66 | 5 | 5 | 1 | %7,6 | %16,7 |
| Sentetik · Normal | 49 | 4 | 4 | 3 | %8,2 | %22,4 |
| Kum · Islak | 17 | 3 | 2 | 3 | %17,6* | %47,1* |
| Çim · Çok Yumuşak | 9 | 0 | 0 | 2 | 0/9 | 2/9 |
| Kum · Nemli | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kum · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 28 | 3 | 4 | 2 | %10,7* | %32,1* |
| 1201–1600 m | 143 | 18 | 11 | 12 | %12,6 | %28,7 |
| 1601–2000 m | 70 | 2 | 6 | 8 | %2,9 | %22,9 |
| 2001+ m | 17 | 3 | 2 | 1 | %17,6* | %35,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 139 | 12 | 11 | 15 | %8,6 | %27,3 |
| İngiliz | 119 | 14 | 12 | 8 | %11,8 | %28,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 90 | 9 | 6 | 8 | %10,0 | %25,6 |
| Şartlı | 80 | 7 | 13 | 8 | %8,8 | %35,0 |
| Maiden | 50 | 6 | 2 | 3 | %12,0 | %22,0 |
| KV-6 | 15 | 3 | 1 | 2 | %20,0* | %40,0* |
| KV-8 | 10 | 1 | 0 | 1 | %10,0* | %20,0* |
| G | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| KV-7 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 553 | 56 | 49 | 48 | %10,1 | %27,7 |
| İstanbul | 120 | 8 | 8 | 12 | %6,7 | %23,3 |
| Antalya | 118 | 14 | 16 | 14 | %11,9 | %37,3 |
| İzmir | 94 | 16 | 20 | 8 | %17,0 | %46,8 |
| Kocaeli | 81 | 10 | 8 | 13 | %12,3 | %38,3 |
| Ankara | 19 | 0 | 4 | 3 | %0,0* | %36,8* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 355 | 39 | 44 | 35 | %11,0 | %33,2 |
| Kum · Normal | 334 | 40 | 34 | 37 | %12,0 | %33,2 |
| Sentetik · Normal | 115 | 6 | 12 | 6 | %5,2 | %20,9 |
| Kum · Islak | 38 | 6 | 4 | 5 | %15,8 | %39,5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 36 | 6 | 4 | 3 | %16,7 | %36,1 |
| Kum · Nemli | 35 | 3 | 2 | 3 | %8,6 | %22,9 |
| Çim · Çok Yumuşak | 34 | 1 | 2 | 4 | %2,9 | %20,6 |
| Çim · Yumuşak | 17 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %29,4* |
| Çim · Ağır | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Kum · Sulu | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 135 | 12 | 18 | 12 | %8,9 | %31,1 |
| 1201–1600 m | 483 | 57 | 34 | 49 | %11,8 | %29,0 |
| 1601–2000 m | 288 | 25 | 41 | 25 | %8,7 | %31,6 |
| 2001+ m | 79 | 10 | 12 | 12 | %12,7 | %43,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 506 | 48 | 52 | 49 | %9,5 | %29,4 |
| İngiliz | 479 | 56 | 53 | 49 | %11,7 | %33,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 311 | 36 | 39 | 26 | %11,6 | %32,5 |
| Handikap | 302 | 29 | 25 | 35 | %9,6 | %29,5 |
| Maiden | 160 | 14 | 9 | 12 | %8,8 | %21,9 |
| KV-8 | 51 | 8 | 8 | 6 | %15,7 | %43,1 |
| KV-6 | 45 | 5 | 8 | 4 | %11,1 | %37,8 |
| G | 42 | 2 | 7 | 6 | %4,8 | %35,7 |
| KV-7 | 31 | 5 | 3 | 4 | %16,1 | %38,7 |
| Satış | 18 | 2 | 2 | 0 | %11,1* | %22,2* |
| A | 14 | 3 | 2 | 2 | %21,4* | %50,0* |
| KV-9 | 7 | 0 | 2 | 2 | 0/7 | 4/7 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| O. Öztürk | 86 | 11 | 6 | 9 | %12,8 | %30,2 |
| O. Yıldız | 24 | 4 | 5 | 2 | %16,7* | %45,8* |
| E. Akpınar | 13 | 1 | 1 | 0 | %7,7* | %15,4* |
| M. Çiçek | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
| E. Kadirler | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| T. Alıcı | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| K. Tokaçoğlu | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| N. Avci | 7 | 3 | 0 | 1 | 3/7 | 4/7 |
| A. Kurşun | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| C. Altun | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kumsalım | 19 | 2 | 0 | 1 | %10,5* | %15,8* |
| Shawshank | 18 | 4 | 5 | 1 | %22,2* | %55,6* |
| Oğul Çınar | 18 | 3 | 3 | 3 | %16,7* | %50,0* |
| Rigel | 18 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %27,8* |
| Çubuklu | 17 | 1 | 0 | 4 | %5,9* | %29,4* |
| Typhoon | 17 | 2 | 4 | 3 | %11,8* | %52,9* |
| Blizzard | 17 | 4 | 2 | 3 | %23,5* | %52,9* |
| Shadow Master | 13 | 1 | 0 | 0 | %7,7* | %7,7* |
| Gül Ayalı | 13 | 3 | 1 | 0 | %23,1* | %30,8* |
| Kara Onur | 13 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Dostbaşar | M. Çiçek | 8/8 | 3,85 |
| 06.11.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1800 Kum | Çubuklu | İ. Dinar | 3/14 | 12,35 |
| 05.11.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1500 Kum | Sertuğ | A. Kurşun | 4/8 | 3,45 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1200 Kum | Shawshank | O. Öztürk | 1/11 | 2,85 |
| 02.11.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Alkuruş Beyi | M. Çiçek | 5/11 | 8,35 |
| 02.11.2026 | Bursa | Handikap 17 | 1300 Kum | Kumsalım | E. Kadirler | 6/9 | 26,30 |
| 31.10.2026 | İzmir | KV-6 | 1600 Kum | Oğul Çınar | O. Yıldız | 2/9 | 7,55 |
| 26.10.2026 | Bursa | KV-7 | 1700 Çim | Typhoon | O. Öztürk | 6/7 | 6,30 |
| 26.10.2026 | Bursa | Şartlı 1 | 1400 Çim | Legendary Lady | İ. Güreke | –/7 | 14,05 |
| 25.10.2026 | İstanbul | KV-8 | 1600 Çim | Blizzard | O. Öztürk | 6/6 | 13,00 |
| 23.10.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 1400 Çim | Love In Melisa | H. Turan | 18/19 | 92,95 |
| 23.10.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 1400 Çim | Baba Zülküf | T. Alıcı | 6/19 | 54,20 |
| 23.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Alkuruş Beyi | M. Bilgin | 5/13 | 8,60 |
| 23.10.2026 | Bursa | KV-6 | 1300 Çim | Dostbaşar | O. Yıldız | 6/14 | 5,30 |
| 22.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Altıngöz | T. Alıcı | 3/12 | 5,95 |
| 22.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Esenpınar | Y. Yüksel | 10/14 | 8,45 |
| 22.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Çim | Kumsalım | E. Kadirler | 3/7 | 10,55 |
| 20.10.2026 | Kocaeli | Handikap 17 | 1500 Kum | Shawshank | O. Öztürk | 7/10 | 15,30 |
| 17.10.2026 | Ankara | G 1 | 1400 Kum | Sertuğ | E. Aktuğ | 7/11 | 39,20 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 4 | 1900 Kum | Rigel | E. Akkaya | 6/7 | 6,30 |
Sık sorulanlar
Ahmet Öcal bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 230 koşuda 23 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ahmet Öcal'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Ahmet Öcal en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 118 koşu, 9 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.