Antrenör
Mehmet Demir
Mehmet Demir'ın atları son 12 ayda 86 koşuya çıktı, 9 birincilik ve 29 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (74 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Demir antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 77 | 7 | 6 | 10 | %9,1 | %29,9 | −%56,0 |
| Son 12 ay | 86 | 9 | 9 | 11 | %10,5 | %33,7 | −%54,9 |
| 2020'den bu yana | 369 | 46 | 52 | 47 | %12,5 | %39,3 | −%60,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 77 | 7 | 6 | 10 | %9,1 | %29,9 |
| 2025 | 104 | 18 | 17 | 12 | %17,3 | %45,2 |
| 2024 | 83 | 8 | 11 | 12 | %9,6 | %37,3 |
| 2023 | 41 | 2 | 12 | 5 | %4,9 | %46,3 |
| 2022 | 35 | 6 | 2 | 6 | %17,1 | %40,0 |
| 2021 | 15 | 2 | 3 | 2 | %13,3* | %46,7* |
| 2020 | 14 | 3 | 1 | 0 | %21,4* | %28,6* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 74 | 7 | 8 | 9 | %9,5 | %32,4 |
| İstanbul | 12 | 2 | 1 | 2 | %16,7* | %41,7* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 42 | 3 | 3 | 4 | %7,1 | %23,8 |
| Kum · Normal | 14 | 1 | 3 | 2 | %7,1* | %42,9* |
| Çim · Çok Yumuşak | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| Sentetik · Normal | 8 | 1 | 1 | 2 | 1/8 | 4/8 |
| Kum · Nemli | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Kum · Islak | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 15 | 4 | 1 | 3 | %26,7* | %53,3* |
| 1201–1600 m | 40 | 3 | 6 | 6 | %7,5 | %37,5 |
| 1601–2000 m | 24 | 1 | 1 | 1 | %4,2* | %12,5* |
| 2001+ m | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 56 | 5 | 7 | 8 | %8,9 | %35,7 |
| İngiliz | 30 | 4 | 2 | 3 | %13,3 | %30,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 31 | 4 | 1 | 3 | %12,9 | %25,8 |
| Maiden | 26 | 3 | 4 | 5 | %11,5* | %46,2* |
| Şartlı | 23 | 2 | 2 | 1 | %8,7* | %21,7* |
| KV-6 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 1 | 1 | 0/2 | 2/2 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 276 | 30 | 37 | 34 | %10,9 | %36,6 |
| İzmir | 42 | 10 | 6 | 6 | %23,8 | %52,4 |
| İstanbul | 41 | 4 | 7 | 5 | %9,8 | %39,0 |
| Kocaeli | 6 | 0 | 1 | 2 | 0/6 | 3/6 |
| Ankara | 4 | 2 | 1 | 0 | 2/4 | 3/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 181 | 26 | 23 | 20 | %14,4 | %38,1 |
| Kum · Normal | 75 | 6 | 13 | 13 | %8,0 | %42,7 |
| Sentetik · Normal | 25 | 3 | 4 | 4 | %12,0* | %44,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 24 | 2 | 5 | 1 | %8,3* | %33,3* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 20 | 4 | 2 | 4 | %20,0* | %50,0* |
| Çim · Yumuşak | 18 | 1 | 3 | 2 | %5,6* | %33,3* |
| Kum · Nemli | 11 | 3 | 1 | 0 | %27,3* | %36,4* |
| Kum · Islak | 8 | 1 | 0 | 2 | 1/8 | 3/8 |
| Çim · Biraz Ağır | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 57 | 9 | 6 | 7 | %15,8 | %38,6 |
| 1201–1600 m | 160 | 14 | 28 | 20 | %8,8 | %38,8 |
| 1601–2000 m | 123 | 17 | 12 | 18 | %13,8 | %38,2 |
| 2001+ m | 29 | 6 | 6 | 2 | %20,7* | %48,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 190 | 25 | 29 | 23 | %13,2 | %40,5 |
| Arap | 179 | 21 | 23 | 24 | %11,7 | %38,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 122 | 18 | 12 | 17 | %14,8 | %38,5 |
| Maiden | 120 | 12 | 24 | 15 | %10,0 | %42,5 |
| Handikap | 100 | 14 | 10 | 10 | %14,0 | %34,0 |
| KV-7 | 11 | 2 | 2 | 1 | %18,2* | %45,5* |
| KV-6 | 10 | 0 | 3 | 3 | %0,0* | %60,0* |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 1 | 1 | 0/2 | 2/2 |
| KV-8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Akpınar | 18 | 2 | 0 | 3 | %11,1* | %27,8* |
| O. Eren | 14 | 2 | 1 | 1 | %14,3* | %28,6* |
| O. Yıldız | 8 | 0 | 1 | 2 | 0/8 | 3/8 |
| A. Yıldız | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| A. Kaçmaz | 3 | 1 | 2 | 0 | 1/3 | 3/3 |
| Y. Yüksel | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
| S. Tırpan | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Turan | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Y. Gökçe | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| E. Akkaya | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tekömer | 13 | 2 | 2 | 2 | %15,4* | %46,2* |
| Domaniç Beyi | 8 | 1 | 0 | 2 | 1/8 | 3/8 |
| Sheldon | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Sancakalan | 7 | 1 | 2 | 2 | 1/7 | 5/7 |
| Tiz Tempest | 6 | 2 | 0 | 0 | 2/6 | 2/6 |
| Dekçi Bey | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Gone With Storm | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Oğlum Gürkan | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Waltz With Dreams | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| Bilgetuna | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Kum | Rosa Di Hüma | E. Akpınar | 4/13 | 2,65 |
| 02.11.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Bilgetuna | E. Akpınar | 3/12 | 4,95 |
| 30.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 2000 Kum | Gone With Storm | S. Tırpan | 4/12 | 25,80 |
| 23.10.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 1400 Çim | Gone With Storm | C. Altun | 8/19 | 31,35 |
| 23.10.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 1400 Çim | Swift Ransom | O. Eren | 12/19 | 12,90 |
| 23.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Bilgetuna | O. Eren | 5/13 | 73,30 |
| 23.10.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1400 Çim | Sheldon | A. Yıldız | 5/9 | 6,90 |
| 22.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Rosa Di Hüma | E. Cankılıç | 2/12 | 4,40 |
| 22.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Çim | Tiz Tempest | M. Turan | 1/7 | 1,50 |
| 21.10.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 2400 Çim | Sancakalan | E. Atlamaz | 2/10 | 7,55 |
| 09.10.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Acar Çocuk | M. Turan | 9/11 | 22,05 |
| 09.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Çim | Sheldon | Y. Gökçe | 3/13 | 10,00 |
| 09.10.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Domaniç Beyi | E. Akpınar | 1/11 | 1,70 |
| 05.10.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1400 Çim | Sancakalan | O. Eren | 3/19 | 7,60 |
| 05.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Rosa Di Hüma | O. Eren | 6/13 | 20,20 |
| 05.10.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1700 Çim | Tiz Tempest | O. Eren | 4/14 | 7,15 |
| 25.09.2026 | Bursa | Handikap 14 | 2000 Çim | Tiz Tempest | O. Eren | 4/10 | 5,70 |
| 25.09.2026 | Bursa | Handikap 15 | 2000 Çim | Sheldon | E. Akpınar | 6/13 | 6,75 |
| 21.09.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Acar Çocuk | O. Yıldız | 10/11 | 2,65 |
| 21.09.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Domaniç Beyi | E. Akpınar | 3/11 | 2,65 |
Sık sorulanlar
Mehmet Demir bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 77 koşuda 7 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Demir'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, Bursa.
Mehmet Demir en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 74 koşu, 7 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.