Antrenör
Ferdi Kıran
Ferdi Kıran'ın atları son 12 ayda 155 koşuya çıktı, 17 birincilik ve 44 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (104 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ferdi Kıran antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 96 | 11 | 10 | 2 | %11,5 | %24,0 | −%7,0 |
| Son 12 ay | 155 | 17 | 18 | 9 | %11,0 | %28,4 | −%22,1 |
| 2020'den bu yana | 1419 | 118 | 138 | 163 | %8,3 | %29,5 | −%47,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 96 | 11 | 10 | 2 | %11,5 | %24,0 |
| 2025 | 474 | 30 | 42 | 55 | %6,3 | %26,8 |
| 2024 | 241 | 20 | 22 | 22 | %8,3 | %26,6 |
| 2023 | 170 | 18 | 20 | 28 | %10,6 | %38,8 |
| 2022 | 158 | 15 | 12 | 12 | %9,5 | %24,7 |
| 2021 | 110 | 5 | 12 | 15 | %4,5 | %29,1 |
| 2020 | 170 | 19 | 20 | 29 | %11,2 | %40,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 104 | 14 | 14 | 5 | %13,5 | %31,7 |
| İzmir | 19 | 1 | 3 | 2 | %5,3* | %31,6* |
| Kocaeli | 12 | 1 | 0 | 1 | %8,3* | %16,7* |
| İstanbul | 11 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %18,2* |
| Ankara | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Antalya | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 69 | 9 | 5 | 5 | %13,0 | %27,5 |
| Çim · Normal | 34 | 3 | 4 | 0 | %8,8 | %20,6 |
| Kum · Nemli | 15 | 1 | 3 | 1 | %6,7* | %33,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 15 | 3 | 3 | 0 | %20,0* | %40,0* |
| Çim · Yumuşak | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| Kum · Islak | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Sentetik · Normal | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 25 | 4 | 4 | 0 | %16,0* | %32,0* |
| 1201–1600 m | 87 | 8 | 12 | 7 | %9,2 | %31,0 |
| 1601–2000 m | 32 | 4 | 1 | 1 | %12,5 | %18,8 |
| 2001+ m | 11 | 1 | 1 | 1 | %9,1* | %27,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 87 | 9 | 13 | 3 | %10,3 | %28,7 |
| İngiliz | 68 | 8 | 5 | 6 | %11,8 | %27,9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 54 | 6 | 5 | 3 | %11,1 | %25,9 |
| Maiden | 38 | 1 | 4 | 3 | %2,6 | %21,1 |
| Şartlı | 37 | 6 | 8 | 1 | %16,2 | %40,5 |
| KV-6 | 7 | 2 | 1 | 1 | 2/7 | 4/7 |
| Satış | 6 | 2 | 0 | 0 | 2/6 | 2/6 |
| KV-8 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| KV-7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 1046 | 81 | 102 | 117 | %7,7 | %28,7 |
| Kocaeli | 188 | 27 | 21 | 21 | %14,4 | %36,7 |
| İstanbul | 89 | 2 | 9 | 12 | %2,2 | %25,8 |
| İzmir | 72 | 7 | 6 | 11 | %9,7 | %33,3 |
| Ankara | 14 | 1 | 0 | 1 | %7,1* | %14,3* |
| Antalya | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Adana | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Elazığ | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Diyarbakır | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 683 | 68 | 61 | 87 | %10,0 | %31,6 |
| Çim · Normal | 404 | 28 | 40 | 34 | %6,9 | %25,2 |
| Kum · Nemli | 75 | 6 | 10 | 10 | %8,0 | %34,7 |
| Sentetik · Normal | 62 | 2 | 7 | 9 | %3,2 | %29,0 |
| Kum · Islak | 50 | 3 | 9 | 6 | %6,0 | %36,0 |
| Çim · Çok Yumuşak | 43 | 3 | 4 | 2 | %7,0 | %20,9 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 38 | 5 | 2 | 7 | %13,2 | %36,8 |
| Çim · Yumuşak | 37 | 2 | 3 | 5 | %5,4 | %27,0 |
| Çim · Ağır | 16 | 1 | 2 | 2 | %6,3* | %31,3* |
| Çim · Biraz Ağır | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 242 | 25 | 27 | 22 | %10,3 | %30,6 |
| 1201–1600 m | 677 | 53 | 68 | 86 | %7,8 | %30,6 |
| 1601–2000 m | 413 | 36 | 38 | 46 | %8,7 | %29,1 |
| 2001+ m | 87 | 4 | 5 | 9 | %4,6 | %20,7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 837 | 73 | 89 | 105 | %8,7 | %31,9 |
| Arap | 582 | 45 | 49 | 58 | %7,7 | %26,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 486 | 37 | 48 | 52 | %7,6 | %28,2 |
| Şartlı | 420 | 43 | 49 | 55 | %10,2 | %35,0 |
| Maiden | 309 | 24 | 29 | 30 | %7,8 | %26,9 |
| KV-6 | 57 | 5 | 5 | 8 | %8,8 | %31,6 |
| Satış | 49 | 3 | 2 | 4 | %6,1 | %18,4 |
| KV-7 | 42 | 3 | 2 | 7 | %7,1 | %28,6 |
| KV-8 | 30 | 2 | 3 | 4 | %6,7 | %30,0 |
| G | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| KV-9 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| A | 6 | 1 | 0 | 2 | 1/6 | 3/6 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| O. Atmaca | 18 | 2 | 2 | 1 | %11,1* | %27,8* |
| O. Eren | 10 | 1 | 3 | 2 | %10,0* | %60,0* |
| N. Avci | 10 | 1 | 4 | 1 | %10,0* | %60,0* |
| A. Yıldız | 9 | 3 | 0 | 2 | 3/9 | 5/9 |
| C. Altun | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| M. Çiçek | 8 | 2 | 0 | 0 | 2/8 | 2/8 |
| G. Özçelik | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| S. Tırpan | 7 | 0 | 2 | 0 | 0/7 | 2/7 |
| E. Akpınar | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| M. Bilgin | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şekerkız | 10 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %20,0* |
| Apollon | 9 | 2 | 1 | 1 | 2/9 | 4/9 |
| Havzalı | 9 | 2 | 2 | 0 | 2/9 | 4/9 |
| Lake Eagle | 9 | 1 | 0 | 1 | 1/9 | 2/9 |
| Bolkader | 8 | 1 | 2 | 1 | 1/8 | 4/8 |
| Hızlı Eren | 8 | 2 | 2 | 0 | 2/8 | 4/8 |
| Ardapaşa | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| Değerbilir | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| Prenses Di | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| Bolt Nonstop | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2200 Sentetik | Apollon | A. Yıldız | 3/9 | 10,30 |
| 02.11.2026 | Bursa | Satış 1 | 1400 Kum | Viserra | C. Paso | 10/18 | 28,40 |
| 31.10.2026 | Ankara | KV-8 | 1600 Kum | Ardapaşa | G. Özçelik | 9/11 | 28,95 |
| 30.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Bolt Nonstop | M. Turan | 9/12 | 19,10 |
| 30.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Lion Man | O. Eren | 7/12 | 2,70 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Havzalı | A. Yıldız | 5/12 | 8,45 |
| 26.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Çim | Barlin Ağa | S. Çelik | 2/7 | 6,95 |
| 26.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1700 Çim | Apollon | A. Yıldız | 1/9 | 4,90 |
| 23.10.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 1400 Çim | Leaving A Trace | R. Ketme | 1/19 | 19,75 |
| 23.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Uskumru | M. Tekpetek | 10/13 | 33,05 |
| 23.10.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1400 Çim | Prenses Di | M. Tekpetek | 2/11 | 20,45 |
| 23.10.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1400 Çim | Havzalı | E. Akpınar | 1/11 | 2,45 |
| 23.10.2026 | Bursa | KV-6 | 1300 Çim | Ardapaşa | M. Bilgin | 2/14 | 14,25 |
| 22.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Oğuzkanı | C. Paso | 8/12 | 31,15 |
| 21.10.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1300 Çim | Değerbilir | C. Altun | 8/18 | 17,65 |
| 21.10.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Çim | Bolt Nonstop | N. Şen | 6/9 | 6,10 |
| 20.10.2026 | Kocaeli | Handikap 14 | 1400 Kum | Şekerkız | C. Altun | 8/10 | 27,85 |
| 15.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1600 Kum | Benekli | Y. Yüksel | 9/12 | 35,05 |
| 15.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1600 Kum | Karanimo | E. Akpınar | 7/12 | 3,05 |
| 12.10.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 2000 Çim | Verona Sprıng | M. Turan | 13/19 | 39,95 |
Sık sorulanlar
Ferdi Kıran bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 96 koşuda 11 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ferdi Kıran'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, İstanbul.
Ferdi Kıran en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 104 koşu, 14 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.