Apranti (AP)AP nedir?
Efe Akpınar
Efe Akpınar son 12 ayda 447 koşuya çıktı, 45 birincilik ve 125 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (250 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Efe Akpınar jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 407 | 42 | 31 | 41 | %10,3 | %28,0 | −%34,4 |
| Son 12 ay | 447 | 45 | 37 | 43 | %10,1 | %28,0 | −%36,0 |
| 2020'den bu yana | 768 | 62 | 57 | 61 | %8,1 | %23,4 | −%44,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 407 | 42 | 31 | 41 | %10,3 | %28,0 |
| 2025 | 209 | 15 | 21 | 15 | %7,2 | %24,4 |
| 2024 | 78 | 3 | 2 | 4 | %3,8 | %11,5 |
| 2023 | 74 | 2 | 3 | 1 | %2,7 | %8,1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 250 | 29 | 23 | 23 | %11,6 | %30,0 |
| Kocaeli | 71 | 7 | 5 | 8 | %9,9 | %28,2 |
| İzmir | 68 | 3 | 5 | 7 | %4,4 | %22,1 |
| İstanbul | 52 | 6 | 4 | 3 | %11,5 | %25,0 |
| Antalya | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 213 | 21 | 19 | 23 | %9,9 | %29,6 |
| Çim · Normal | 98 | 14 | 7 | 8 | %14,3 | %29,6 |
| Sentetik · Normal | 37 | 3 | 2 | 4 | %8,1 | %24,3 |
| Kum · Nemli | 27 | 2 | 1 | 1 | %7,4* | %14,8* |
| Kum · Islak | 24 | 1 | 3 | 2 | %4,2* | %25,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 17 | 2 | 2 | 3 | %11,8* | %41,2* |
| Kum · Sulu | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| Çim · Biraz Ağır | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Çim · Yumuşak | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 62 | 8 | 5 | 5 | %12,9 | %29,0 |
| 1201–1600 m | 196 | 18 | 11 | 13 | %9,2 | %21,4 |
| 1601–2000 m | 147 | 12 | 15 | 19 | %8,2 | %31,3 |
| 2001+ m | 42 | 7 | 6 | 6 | %16,7 | %45,2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 247 | 25 | 22 | 25 | %10,1 | %29,1 |
| Arap | 200 | 20 | 15 | 18 | %10,0 | %26,5 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 384 | 41 | 35 | 31 | %10,7 | %27,9 |
| İzmir | 150 | 5 | 8 | 11 | %3,3 | %16,0 |
| Kocaeli | 91 | 8 | 5 | 8 | %8,8 | %23,1 |
| Antalya | 82 | 2 | 4 | 8 | %2,4 | %17,1 |
| İstanbul | 60 | 6 | 4 | 3 | %10,0 | %21,7 |
| Ankara | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 351 | 28 | 29 | 29 | %8,0 | %24,5 |
| Çim · Normal | 181 | 19 | 13 | 12 | %10,5 | %24,3 |
| Sentetik · Normal | 80 | 5 | 3 | 6 | %6,3 | %17,5 |
| Kum · Islak | 40 | 2 | 4 | 3 | %5,0 | %22,5 |
| Kum · Nemli | 36 | 3 | 1 | 1 | %8,3 | %13,9 |
| Çim · Çok Yumuşak | 22 | 2 | 2 | 4 | %9,1* | %36,4* |
| Çim · Yumuşak | 18 | 1 | 3 | 1 | %5,6* | %27,8* |
| Çim · Biraz Ağır | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| Kum · Sulu | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Sentetik · Nemli | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 115 | 10 | 8 | 8 | %8,7 | %22,6 |
| 1201–1600 m | 328 | 26 | 15 | 21 | %7,9 | %18,9 |
| 1601–2000 m | 245 | 18 | 23 | 23 | %7,3 | %26,1 |
| 2001+ m | 80 | 8 | 11 | 9 | %10,0 | %35,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 420 | 37 | 32 | 34 | %8,8 | %24,5 |
| Arap | 348 | 25 | 25 | 27 | %7,2 | %22,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| K. Şengel | 24 | 4 | 1 | 1 | %16,7* | %25,0* |
| C. Güneş | 24 | 2 | 1 | 1 | %8,3* | %16,7* |
| A. Yıldız | 21 | 4 | 0 | 1 | %19,0* | %23,8* |
| M. Demir | 18 | 2 | 0 | 3 | %11,1* | %27,8* |
| İ. Canpolat | 16 | 2 | 2 | 3 | %12,5* | %43,8* |
| İ. Çak | 15 | 1 | 2 | 2 | %6,7* | %33,3* |
| M. Özgül | 14 | 1 | 2 | 1 | %7,1* | %28,6* |
| A. Öcal | 13 | 1 | 1 | 0 | %7,7* | %15,4* |
| A. Mantaş | 12 | 4 | 0 | 2 | %33,3* | %50,0* |
| K. Kayalık | 10 | 0 | 0 | 3 | %0,0* | %30,0* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Flowing Flood | 12 | 1 | 1 | 4 | %8,3* | %50,0* |
| Mamba Forever | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kocatepe | 9 | 0 | 2 | 0 | 0/9 | 2/9 |
| Cix Life | 8 | 3 | 0 | 1 | 3/8 | 4/8 |
| Domaniç Beyi | 7 | 1 | 0 | 2 | 1/7 | 3/7 |
| Çavdarlı | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Shevchenko | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Mavişin Kızı | 5 | 1 | 1 | 2 | 1/5 | 4/5 |
| Dekçi Bey | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Mi Princesa Şükran | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Kopuk Uçurtma | A. Gökçe | 7/12 | 12,75 |
| 06.11.2026 | Bursa | KV-6 | 1900 Kum | Cix Life | A. Yıldız | 8/8 | 2,00 |
| 06.11.2026 | Bursa | Maiden | 1300 Kum | Rosa Di Hüma | M. Demir | 4/13 | 2,65 |
| 06.11.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Canasilim | A. Olcar | 7/9 | 7,00 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1300 Sentetik | Prince Of The Sun | A. Tekdemir | 10/18 | 35,00 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | King Of The Win | M. İpek | 4/5 | 8,80 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1500 Sentetik | Göktuğtay | T. Yıldız | 13/15 | 36,20 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Echoguette | O. Özelcanat | 5/9 | 6,35 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1200 Kum | Shenron | Ö. Güneli | 5/11 | 5,25 |
| 02.11.2026 | Bursa | Satış 1 | 1400 Kum | My Chakra | Y. Öztaş | 6/18 | 20,75 |
| 02.11.2026 | Bursa | Handikap 17 | 1300 Kum | Fearless Dragon | A. Mantaş | 1/9 | 2,85 |
| 02.11.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Bilgetuna | M. Demir | 3/12 | 4,95 |
| 30.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 2000 Kum | Lupin | A. Mantaş | 8/12 | 11,50 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Açakız | K. Şengel | 15/18 | 27,90 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Çerkezhan | Y. Karakoç | 2/14 | 4,35 |
| 26.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1700 Çim | Bi Anka | T. Çekici | 11/17 | 17,90 |
| 26.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1700 Çim | Modigliani | M. Aksoy | 8/9 | 5,45 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2200 Çim | Supersonic Boom | M. Aydoğdi | 2/7 | 1,45 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1600 Kum | Şifne Efesi | F. Şen | 15/16 | 22,55 |
| 24.10.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1400 Kum | Ti Voglio Bene | Z. Kurt | 8/14 | 7,90 |
Sık sorulanlar
Efe Akpınar bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 407 koşuda 42 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Efe Akpınar bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Efe Akpınar en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 250 koşu, 29 birincilik.
Efe Akpınar apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.