Antrenör
Ahmet Mantaş
Ahmet Mantaş'ın atları son 12 ayda 271 koşuya çıktı, 32 birincilik ve 86 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (190 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ahmet Mantaş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 240 | 29 | 18 | 30 | %12,1 | %32,1 | −%20,4 |
| Son 12 ay | 271 | 32 | 20 | 34 | %11,8 | %31,7 | −%22,8 |
| 2020'den bu yana | 603 | 54 | 37 | 62 | %9,0 | %25,4 | −%44,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 240 | 29 | 18 | 30 | %12,1 | %32,1 |
| 2025 | 342 | 23 | 19 | 29 | %6,7 | %20,8 |
| 2024 | 21 | 2 | 0 | 3 | %9,5* | %23,8* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 190 | 27 | 16 | 20 | %14,2 | %33,2 |
| Kocaeli | 46 | 5 | 2 | 9 | %10,9 | %34,8 |
| İstanbul | 25 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %16,0* |
| İzmir | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 126 | 12 | 8 | 19 | %9,5 | %31,0 |
| Çim · Normal | 74 | 9 | 9 | 9 | %12,2 | %36,5 |
| Sentetik · Normal | 14 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %14,3* |
| Kum · Nemli | 14 | 2 | 1 | 0 | %14,3* | %21,4* |
| Çim · Çok Yumuşak | 12 | 4 | 1 | 2 | %33,3* | %58,3* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 9 | 3 | 0 | 1 | 3/9 | 4/9 |
| Kum · Islak | 9 | 2 | 0 | 1 | 2/9 | 3/9 |
| Çim · Ağır | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Kum · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 42 | 5 | 6 | 4 | %11,9 | %35,7 |
| 1201–1600 m | 147 | 16 | 10 | 21 | %10,9 | %32,0 |
| 1601–2000 m | 70 | 10 | 3 | 6 | %14,3 | %27,1 |
| 2001+ m | 12 | 1 | 1 | 3 | %8,3* | %41,7* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 152 | 20 | 17 | 24 | %13,2 | %40,1 |
| Arap | 119 | 12 | 3 | 10 | %10,1 | %21,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 105 | 15 | 4 | 13 | %14,3 | %30,5 |
| Maiden | 82 | 9 | 4 | 10 | %11,0 | %28,0 |
| Şartlı | 57 | 7 | 9 | 5 | %12,3 | %36,8 |
| KV-6 | 9 | 0 | 2 | 2 | 0/9 | 4/9 |
| Satış | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| KV-7 | 5 | 1 | 0 | 2 | 1/5 | 3/5 |
| KV-8 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 396 | 38 | 22 | 34 | %9,6 | %23,7 |
| Kocaeli | 87 | 10 | 7 | 16 | %11,5 | %37,9 |
| İstanbul | 70 | 2 | 5 | 8 | %2,9 | %21,4 |
| İzmir | 43 | 4 | 3 | 2 | %9,3 | %20,9 |
| Ankara | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Antalya | 2 | 0 | 0 | 2 | 0/2 | 2/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 276 | 23 | 18 | 31 | %8,3 | %26,1 |
| Çim · Normal | 162 | 15 | 13 | 14 | %9,3 | %25,9 |
| Sentetik · Normal | 44 | 2 | 3 | 7 | %4,5 | %27,3 |
| Kum · Nemli | 32 | 3 | 1 | 3 | %9,4 | %21,9 |
| Çim · Çok Yumuşak | 24 | 5 | 1 | 2 | %20,8* | %33,3* |
| Kum · Islak | 24 | 3 | 0 | 4 | %12,5* | %29,2* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 19 | 3 | 0 | 1 | %15,8* | %21,1* |
| Çim · Yumuşak | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Çim · Ağır | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Kum · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 102 | 11 | 7 | 8 | %10,8 | %25,5 |
| 1201–1600 m | 339 | 28 | 22 | 35 | %8,3 | %25,1 |
| 1601–2000 m | 133 | 13 | 6 | 13 | %9,8 | %24,1 |
| 2001+ m | 29 | 2 | 2 | 6 | %6,9* | %34,5* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 364 | 27 | 16 | 32 | %7,4 | %20,6 |
| İngiliz | 239 | 27 | 21 | 30 | %11,3 | %32,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 222 | 19 | 9 | 23 | %8,6 | %23,0 |
| Maiden | 191 | 18 | 8 | 18 | %9,4 | %23,0 |
| Şartlı | 130 | 11 | 14 | 14 | %8,5 | %30,0 |
| Satış | 25 | 3 | 3 | 3 | %12,0* | %36,0* |
| KV-6 | 19 | 1 | 2 | 2 | %5,3* | %26,3* |
| KV-7 | 7 | 1 | 0 | 2 | 1/7 | 3/7 |
| KV-8 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| C. Altun | 47 | 4 | 7 | 8 | %8,5 | %40,4 |
| A. İnci | 32 | 5 | 1 | 4 | %15,6 | %31,3 |
| A. Yıldız | 21 | 3 | 1 | 3 | %14,3* | %33,3* |
| C. Paso | 16 | 1 | 0 | 2 | %6,3* | %18,8* |
| M. Bilgin | 14 | 3 | 3 | 3 | %21,4* | %64,3* |
| O. Eren | 13 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| E. Akpınar | 12 | 4 | 0 | 2 | %33,3* | %50,0* |
| M. Keçeci | 11 | 1 | 2 | 1 | %9,1* | %36,4* |
| Ö. Özen | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| M. Çiçek | 8 | 2 | 2 | 1 | 2/8 | 5/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gümbür Şah | 17 | 3 | 0 | 3 | %17,6* | %35,3* |
| Yetim İbrahim | 15 | 2 | 0 | 1 | %13,3* | %20,0* |
| Aycasa | 13 | 3 | 1 | 0 | %23,1* | %30,8* |
| Bebeğim Oldun | 13 | 1 | 1 | 3 | %7,7* | %38,5* |
| Kayaarsen | 11 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %18,2* |
| Saba Sultan | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Gortan | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Sellygirl | 7 | 1 | 2 | 0 | 1/7 | 3/7 |
| Dragon Hero | 7 | 2 | 2 | 2 | 2/7 | 6/7 |
| Aurelıa Blıtz | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | G 2 | 2000 Sentetik | Thinder Of Shine | A. Yıldız | 8/10 | 30,60 |
| 02.11.2026 | Bursa | Handikap 17 | 1300 Kum | Sellygirl | B. Bülbül | 7/9 | 5,55 |
| 02.11.2026 | Bursa | Handikap 17 | 1300 Kum | Fearless Dragon | E. Akpınar | 1/9 | 2,85 |
| 02.11.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1400 Kum | Selly Su | C. Altun | 3/8 | 8,20 |
| 01.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 1500 Sentetik | Wolf Women | A. Yıldız | 5/7 | 7,60 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Touch My Dream | C. Altun | 7/8 | 11,35 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Touch The Leoni | C. Altun | 9/11 | 20,90 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Champıons | A. Yıldız | 3/11 | 4,60 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Underground | A. Yıldız | 5/10 | 16,55 |
| 30.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1200 Kum | Gümbür Şah | Ö. Özen | 1/17 | 5,20 |
| 30.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Madam Nora | C. Altun | 3/11 | 6,90 |
| 30.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Aurora Nova | M. Bilgin | 2/11 | 5,60 |
| 30.10.2026 | Bursa | KV-7 | 1400 Kum | Dragon Hero | C. Altun | 3/6 | 9,00 |
| 30.10.2026 | Bursa | KV-8 | 1400 Kum | Today Is A Gift | C. Altun | 2/9 | 17,70 |
| 30.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 2000 Kum | Lupin | E. Akpınar | 8/12 | 11,50 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 2000 Sentetik | Thinder Of Shine | A. Yıldız | 4/5 | 4,55 |
| 26.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1700 Çim | Aycasa | A. İnci | 1/17 | 19,30 |
| 26.10.2026 | Bursa | KV-7 | 1700 Çim | Işıls A Melina | A. Yıldız | 4/7 | 2,15 |
| 26.10.2026 | Bursa | KV-7 | 1700 Çim | Acoustic Song | A. İnci | 1/7 | 2,15 |
| 26.10.2026 | Bursa | KV-7 | 1700 Çim | Bay Cavallo | C. Altun | 7/7 | 9,00 |
Sık sorulanlar
Ahmet Mantaş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 240 koşuda 29 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ahmet Mantaş'ın bugün koşan atları hangileri?
İstanbul 6. koşu 16:30, THINDER OF SHINE.
Ahmet Mantaş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 190 koşu, 27 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.