Antrenör
Orkun Özelcanat
Orkun Özelcanat'ın atları son 12 ayda 27 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 10 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (25 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Orkun Özelcanat antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 23 | 1 | 3 | 6 | %4,3* | %43,5* | – |
| Son 12 ay | 27 | 1 | 3 | 6 | %3,7* | %37,0* | – |
| 2020'den bu yana | 387 | 37 | 42 | 38 | %9,6 | %30,2 | −%69,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 23 | 1 | 3 | 6 | %4,3* | %43,5* |
| 2025 | 29 | 3 | 1 | 3 | %10,3* | %24,1* |
| 2024 | 41 | 7 | 6 | 1 | %17,1 | %34,1 |
| 2023 | 57 | 5 | 9 | 6 | %8,8 | %35,1 |
| 2022 | 79 | 4 | 1 | 7 | %5,1 | %15,2 |
| 2021 | 74 | 2 | 10 | 6 | %2,7 | %24,3 |
| 2020 | 84 | 15 | 12 | 9 | %17,9 | %42,9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 25 | 1 | 3 | 6 | %4,0* | %40,0* |
| Kocaeli | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 16 | 1 | 2 | 3 | %6,3* | %37,5* |
| Çim · Normal | 7 | 0 | 1 | 3 | 0/7 | 4/7 |
| Kum · Normal | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| 1201–1600 m | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| 1601–2000 m | 8 | 0 | 0 | 4 | 0/8 | 4/8 |
| 2001+ m | 9 | 1 | 2 | 2 | 1/9 | 5/9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 27 | 1 | 3 | 6 | %3,7* | %37,0* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 12 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %16,7* |
| Handikap | 7 | 0 | 0 | 4 | 0/7 | 4/7 |
| KV-8 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-7 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Maiden | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| KV-6 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 306 | 27 | 30 | 30 | %8,8 | %28,4 |
| Bursa | 40 | 8 | 7 | 4 | %20,0 | %47,5 |
| Kocaeli | 28 | 1 | 3 | 2 | %3,6* | %21,4* |
| Ankara | 8 | 0 | 1 | 2 | 0/8 | 3/8 |
| İzmir | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 176 | 15 | 18 | 16 | %8,5 | %27,8 |
| Çim · Normal | 120 | 12 | 14 | 16 | %10,0 | %35,0 |
| Kum · Normal | 49 | 5 | 6 | 4 | %10,2 | %30,6 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| Çim · Yumuşak | 11 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %18,2* |
| Kum · Nemli | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Kum · Islak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 42 | 5 | 6 | 6 | %11,9 | %40,5 |
| 1201–1600 m | 219 | 22 | 22 | 15 | %10,0 | %26,9 |
| 1601–2000 m | 78 | 3 | 9 | 12 | %3,8 | %30,8 |
| 2001+ m | 48 | 7 | 5 | 5 | %14,6 | %35,4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 321 | 36 | 37 | 31 | %11,2 | %32,4 |
| Arap | 66 | 1 | 5 | 7 | %1,5 | %19,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 127 | 5 | 8 | 13 | %3,9 | %20,5 |
| Handikap | 118 | 10 | 8 | 9 | %8,5 | %22,9 |
| Maiden | 56 | 9 | 8 | 6 | %16,1 | %41,1 |
| G | 35 | 4 | 3 | 4 | %11,4 | %31,4 |
| KV-8 | 14 | 3 | 1 | 3 | %21,4* | %50,0* |
| KV-7 | 11 | 2 | 5 | 2 | %18,2* | %81,8* |
| KV-6 | 9 | 3 | 1 | 0 | 3/9 | 4/9 |
| Satış | 6 | 0 | 3 | 0 | 0/6 | 3/6 |
| A | 6 | 0 | 4 | 0 | 0/6 | 4/6 |
| Kısa Vade Handikap | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Aktuğ | 9 | 1 | 0 | 2 | 1/9 | 3/9 |
| A. Kaçmaz | 6 | 0 | 1 | 4 | 0/6 | 5/6 |
| U. Levent | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| M. Bilgin | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| G. Kocakaya | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| E. Akpınar | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| N. Avci | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Ö. Yıldırım | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G. Özçelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| H. Karataş | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Jackal Trouble | 9 | 0 | 1 | 4 | 0/9 | 5/9 |
| Asmar Dubai | 7 | 1 | 1 | 2 | 1/7 | 4/7 |
| Sanduhan | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Bosetti | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Super Nata | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Iron Angel | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Echoguette | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Lily Rose | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Pure Triumph | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Sentetik | Super Nata | E. Aktuğ | 5/8 | 7,45 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Sentetik | Iron Angel | M. Bilgin | 2/8 | 4,35 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Echoguette | E. Akpınar | 5/9 | 6,35 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2100 Sentetik | Jackal Trouble | A. Kaçmaz | 9/9 | 4,50 |
| 02.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 2400 Sentetik | Jackal Trouble | A. Kaçmaz | 2/7 | 3,20 |
| 23.09.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | Lily Rose | M. Bilgin | 10/13 | 11,90 |
| 13.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2100 Çim | Jackal Trouble | A. Kaçmaz | 3/11 | 8,20 |
| 26.08.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2200 Çim | Jackal Trouble | A. Kaçmaz | 3/10 | 5,30 |
| 18.08.2026 | Kocaeli | Şartlı 4 | 1500 Kum | Sanduhan | U. Levent | 4/8 | 8,50 |
| 16.08.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Asmar Dubai | N. Avci | 5/5 | 3,20 |
| 16.08.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1900 Çim | Jackal Trouble | Ö. Yıldırım | 7/10 | 8,20 |
| 11.08.2026 | Kocaeli | Şartlı 2 | 1400 Kum | Sanduhan | U. Levent | 7/10 | 6,35 |
| 27.05.2026 | İstanbul | KV-7 | 2100 Çim | Asmar Dubai | G. Kocakaya | 2/7 | 1,75 |
| 27.05.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2200 Çim | Jackal Trouble | G. Özçelik | 5/9 | 8,85 |
| 15.05.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1900 Çim | Jackal Trouble | A. Kaçmaz | 3/11 | 2,60 |
| 08.05.2026 | İstanbul | KV-8 | 2100 Sentetik | Asmar Dubai | H. Karataş | 7/8 | 3,00 |
| 19.04.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Jackal Trouble | A. Kaçmaz | 3/8 | 4,80 |
| 28.03.2026 | İstanbul | KV-8 | 2000 Sentetik | Asmar Dubai | E. Aktuğ | 3/7 | 2,75 |
| 21.03.2026 | İstanbul | Handikap 14 | 1400 Sentetik | Jackal Trouble | E. Aktuğ | 7/13 | 20,55 |
| 21.02.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Pure Triumph | E. Aktuğ | 14/14 | 38,60 |
Sık sorulanlar
Orkun Özelcanat bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 23 koşuda 1 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Orkun Özelcanat'ın bugün koşan atları hangileri?
İstanbul 1. koşu 14:00, IRON ANGEL; İstanbul 4. koşu 15:30, SUPER NATA.
Orkun Özelcanat en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 25 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.