Antrenör
Murat Aksoy
Murat Aksoy'ın atları son 12 ayda 39 koşuya çıktı, 4 birincilik ve 15 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (28 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Murat Aksoy antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 30 | 2 | 3 | 7 | %6,7 | %40,0 | – |
| Son 12 ay | 39 | 4 | 3 | 8 | %10,3 | %38,5 | – |
| 2020'den bu yana | 288 | 38 | 24 | 39 | %13,2 | %35,1 | −%24,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 30 | 2 | 3 | 7 | %6,7 | %40,0 |
| 2025 | 61 | 8 | 4 | 7 | %13,1 | %31,1 |
| 2024 | 51 | 2 | 2 | 7 | %3,9 | %21,6 |
| 2023 | 12 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %8,3* |
| 2022 | 25 | 3 | 3 | 5 | %12,0* | %44,0* |
| 2021 | 73 | 18 | 7 | 9 | %24,7 | %46,6 |
| 2020 | 36 | 5 | 4 | 4 | %13,9 | %36,1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 28 | 4 | 3 | 6 | %14,3* | %46,4* |
| Bursa | 7 | 0 | 0 | 2 | 0/7 | 2/7 |
| İstanbul | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 19 | 2 | 3 | 6 | %10,5* | %57,9* |
| Çim · Normal | 10 | 1 | 0 | 2 | %10,0* | %30,0* |
| Kum · Nemli | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| 1201–1600 m | 15 | 3 | 1 | 4 | %20,0* | %53,3* |
| 1601–2000 m | 16 | 0 | 1 | 4 | %0,0* | %31,3* |
| 2001+ m | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 39 | 4 | 3 | 8 | %10,3 | %38,5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 12 | 1 | 0 | 2 | %8,3* | %25,0* |
| Şartlı | 11 | 1 | 3 | 1 | %9,1* | %45,5* |
| Maiden | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| KV-6 | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Satış | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| KV-7 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 148 | 15 | 11 | 20 | %10,1 | %31,1 |
| İstanbul | 94 | 18 | 10 | 10 | %19,1 | %40,4 |
| Bursa | 26 | 3 | 1 | 8 | %11,5* | %46,2* |
| Kocaeli | 14 | 2 | 1 | 0 | %14,3* | %21,4* |
| Ankara | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 110 | 11 | 10 | 18 | %10,0 | %35,5 |
| Çim · Normal | 86 | 10 | 7 | 11 | %11,6 | %32,6 |
| Sentetik · Normal | 49 | 11 | 4 | 5 | %22,4 | %40,8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 10 | 3 | 1 | 2 | %30,0* | %60,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 10 | 1 | 1 | 1 | %10,0* | %30,0* |
| Kum · Nemli | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| Çim · Yumuşak | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Kum · Islak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 49 | 6 | 2 | 5 | %12,2 | %26,5 |
| 1201–1600 m | 126 | 17 | 12 | 20 | %13,5 | %38,9 |
| 1601–2000 m | 93 | 9 | 10 | 12 | %9,7 | %33,3 |
| 2001+ m | 20 | 6 | 0 | 2 | %30,0* | %40,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 244 | 33 | 22 | 35 | %13,5 | %36,9 |
| Arap | 44 | 5 | 2 | 4 | %11,4 | %25,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 84 | 11 | 10 | 5 | %13,1 | %31,0 |
| Handikap | 82 | 13 | 5 | 14 | %15,9 | %39,0 |
| Maiden | 54 | 2 | 2 | 7 | %3,7 | %20,4 |
| G | 24 | 4 | 5 | 6 | %16,7* | %62,5* |
| Satış | 10 | 2 | 0 | 0 | %20,0* | %20,0* |
| KV-7 | 10 | 1 | 0 | 1 | %10,0* | %20,0* |
| KV-6 | 6 | 2 | 0 | 1 | 2/6 | 3/6 |
| A | 6 | 2 | 1 | 0 | 2/6 | 3/6 |
| KV-8 | 5 | 1 | 1 | 2 | 1/5 | 4/5 |
| KV-9 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İ. Soyad | 8 | 1 | 1 | 2 | 1/8 | 4/8 |
| A. İnci | 6 | 0 | 0 | 3 | 0/6 | 3/6 |
| İ. Söğüt | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| K. Tokaçoğlu | 5 | 3 | 1 | 1 | 3/5 | 5/5 |
| B. Bülbül | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Y. Gökçe | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| B. Mırık | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| E. Akpınar | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| C. Altun | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| R. Ketme | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Modigliani | 14 | 1 | 0 | 2 | %7,1* | %21,4* |
| Wolf Ded | 11 | 3 | 1 | 3 | %27,3* | %63,6* |
| Violet Eighteen | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Pop Art | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| White Dynasty | 2 | 0 | 1 | 1 | 0/2 | 2/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | KV-6 | 1600 Kum | Wolf Ded | B. Mırık | 3/11 | 11,65 |
| 26.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1700 Çim | Modigliani | E. Akpınar | 8/9 | 5,45 |
| 05.10.2026 | Bursa | Satış 1 | 2000 Çim | Modigliani | C. Altun | 4/13 | 16,35 |
| 17.09.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1200 Kum | Modigliani | B. Bülbül | 12/15 | 44,35 |
| 17.09.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1200 Kum | Wolf Ded | R. Ketme | 10/15 | 5,35 |
| 04.09.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1800 Çim | Modigliani | M. Çiçek | 11/11 | 4,40 |
| 21.08.2026 | İstanbul | KV-6 | 2100 Çim | Violet Eighteen | İ. Soyad | 7/8 | 47,85 |
| 21.08.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Çim | Modigliani | İ. Soyad | 7/10 | 51,00 |
| 10.08.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1800 Çim | Modigliani | İ. Soyad | 3/12 | 24,55 |
| 02.08.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1900 Kum | Violet Eighteen | İ. Soyad | 4/8 | 22,90 |
| 02.08.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | White Dynasty | İ. Soyad | 3/10 | 3,55 |
| 18.07.2026 | İzmir | Şartlı 1 | 1200 Kum | White Dynasty | İ. Soyad | 2/8 | 13,90 |
| 06.07.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1400 Çim | Modigliani | G. Özçelik | 7/12 | 13,50 |
| 12.06.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1200 Çim | Modigliani | A. İnci | 12/19 | 3,70 |
| 01.06.2026 | Bursa | Handikap 15 | 2000 Çim | Modigliani | A. İnci | 3/19 | 4,55 |
| 16.05.2026 | İzmir | KV-6 | 1600 Kum | Pop Art | İ. Söğüt | 9/9 | 11,50 |
| 14.05.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1300 Çim | Modigliani | İ. Soyad | 1/11 | 12,35 |
| 02.05.2026 | İzmir | Maiden | 1900 Kum | Pop Art | B. Bülbül | 3/10 | 5,75 |
| 25.04.2026 | İzmir | Maiden | 1300 Çim | Pop Art | B. Bülbül | 4/13 | 18,55 |
| 10.04.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2000 Çim | Modigliani | İ. Soyad | 6/9 | 25,85 |
Sık sorulanlar
Murat Aksoy bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 30 koşuda 2 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Murat Aksoy'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Murat Aksoy en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 28 koşu, 4 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.