Apranti (AP)AP nedir?
Sadık Altay
Sadık Altay son 12 ayda 127 koşuya çıktı, 4 birincilik ve 21 ilk üç derece aldı. En çok Antalya'da koştu (74 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Sadık Altay jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 98 | 3 | 2 | 9 | %3,1 | %14,3 | −%16,8 |
| Son 12 ay | 127 | 4 | 4 | 13 | %3,1 | %16,5 | −%29,1 |
| 2020'den bu yana | 1663 | 125 | 111 | 166 | %7,5 | %24,2 | −%44,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 19.09.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 98 | 3 | 2 | 9 | %3,1 | %14,3 |
| 2025 | 248 | 15 | 18 | 21 | %6,0 | %21,8 |
| 2024 | 235 | 19 | 30 | 30 | %8,1 | %33,6 |
| 2023 | 414 | 52 | 32 | 56 | %12,6 | %33,8 |
| 2022 | 280 | 23 | 17 | 22 | %8,2 | %22,1 |
| 2021 | 208 | 8 | 6 | 20 | %3,8 | %16,3 |
| 2020 | 180 | 5 | 6 | 8 | %2,8 | %10,6 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 74 | 1 | 3 | 7 | %1,4 | %14,9 |
| Bursa | 30 | 3 | 0 | 3 | %10,0 | %20,0 |
| İzmir | 12 | 0 | 0 | 3 | %0,0* | %25,0* |
| Kocaeli | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| İstanbul | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 51 | 3 | 3 | 8 | %5,9 | %27,5 |
| Sentetik · Normal | 47 | 1 | 1 | 2 | %2,1 | %8,5 |
| Çim · Normal | 16 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %12,5* |
| Sentetik · Nemli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 16 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %6,3* |
| 1201–1600 m | 63 | 2 | 3 | 7 | %3,2 | %19,0 |
| 1601–2000 m | 29 | 2 | 0 | 4 | %6,9* | %20,7* |
| 2001+ m | 19 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %10,5* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 64 | 2 | 2 | 7 | %3,1 | %17,2 |
| Arap | 63 | 2 | 2 | 6 | %3,2 | %15,9 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 487 | 42 | 49 | 52 | %8,6 | %29,4 |
| Şanlıurfa | 370 | 18 | 18 | 24 | %4,9 | %16,2 |
| İstanbul | 179 | 15 | 8 | 24 | %8,4 | %26,3 |
| Kocaeli | 132 | 22 | 9 | 15 | %16,7 | %34,8 |
| Elazığ | 120 | 11 | 4 | 10 | %9,2 | %20,8 |
| Bursa | 105 | 7 | 8 | 15 | %6,7 | %28,6 |
| Diyarbakır | 93 | 2 | 4 | 7 | %2,2 | %14,0 |
| İzmir | 74 | 5 | 8 | 8 | %6,8 | %28,4 |
| Adana | 72 | 3 | 2 | 10 | %4,2 | %20,8 |
| Ankara | 31 | 0 | 1 | 1 | %0,0 | %6,5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 936 | 77 | 59 | 87 | %8,2 | %23,8 |
| Sentetik · Normal | 343 | 28 | 28 | 37 | %8,2 | %27,1 |
| Çim · Normal | 194 | 8 | 11 | 17 | %4,1 | %18,6 |
| Kum · Nemli | 73 | 5 | 2 | 11 | %6,8 | %24,7 |
| Kum · Islak | 35 | 2 | 1 | 4 | %5,7 | %20,0 |
| Sentetik · Nemli | 28 | 3 | 3 | 6 | %10,7* | %42,9* |
| Çim · Çok Yumuşak | 18 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %16,7* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 9 | 1 | 3 | 1 | 1/9 | 5/9 |
| Kum · Sulu | 9 | 1 | 2 | 0 | 1/9 | 3/9 |
| Sentetik · Sulu | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Sentetik · Islak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çim · Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 381 | 19 | 26 | 32 | %5,0 | %20,2 |
| 1201–1600 m | 649 | 57 | 46 | 63 | %8,8 | %25,6 |
| 1601–2000 m | 496 | 37 | 31 | 53 | %7,5 | %24,4 |
| 2001+ m | 137 | 12 | 8 | 18 | %8,8 | %27,7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 926 | 84 | 69 | 102 | %9,1 | %27,5 |
| İngiliz | 737 | 41 | 42 | 64 | %5,6 | %19,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| K. Korkmaz | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| R. Kaya | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| M. Yalçın | 7 | 0 | 0 | 2 | 0/7 | 2/7 |
| E. Çetinkurt | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Ö. Altın | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| T. Ateş | 5 | 0 | 0 | 3 | 0/5 | 3/5 |
| M. Korkmaz | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| H. Yıldırım | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| R. Coşkun | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| S. Özgezer | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Erendiz | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| Dağ Yoncası | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
| Sultanbeşir | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Prenses Seda | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Keçikhan | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Kıvırcık Memet | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Sarı Bulut | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Hüma Yaprak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Mancunian Bedii | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Yekebala | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Erendiz | M. Yalçın | 9/10 | 11,20 |
| 17.09.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | Mikser | S. Gözüngü | 12/13 | 65,15 |
| 17.09.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1200 Kum | Tolga Reis | C. Yıldırım | 8/15 | 47,15 |
| 12.09.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Erendiz | M. Yalçın | 4/10 | 14,30 |
| 10.09.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Mancunian Bedii | G. Er | 8/9 | 5,60 |
| 04.09.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1900 Kum | Gerard | Y. Arslanca | 7/11 | 20,90 |
| 03.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1400 Kum | Şadinin Oğlu | F. Ceylan | 12/19 | 18,00 |
| 03.09.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Erendiz | M. Yalçın | 3/12 | 5,60 |
| 24.08.2026 | Bursa | Handikap 15 | 2200 Çim | Dağ Yoncası | T. Ateş | 3/12 | 11,10 |
| 23.08.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1400 Kum | Mancunian Bedii | G. Er | 4/10 | 14,45 |
| 21.08.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 1700 Çim | Mrs Nilşah | F. Garzan | 12/18 | 57,80 |
| 21.08.2026 | Bursa | Handikap 16 | 2000 Kum | Buz Devi | O. Demir | 6/16 | 12,00 |
| 21.08.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1700 Çim | Swiss Dancer | H. Karabulut | 11/17 | 73,95 |
| 21.08.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1300 Kum | Yekebala | K. Elaldı | 6/7 | 54,25 |
| 17.08.2026 | Bursa | Handikap 15 | 2000 Çim | Hanenkız | K. Şengel | 14/17 | 50,25 |
| 17.08.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1300 Çim | Ön Birlik | S. Baydan | 16/16 | 44,75 |
| 15.08.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Erendiz | M. Yalçın | 3/10 | 44,15 |
| 15.08.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1400 Kum | Saitama | S. Çelikman | 12/13 | 16,55 |
| 14.08.2026 | Bursa | Handikap 16 | 1700 Çim | Dağ Yoncası | T. Ateş | 3/15 | 22,90 |
| 14.08.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Kum | Yekebala | K. Elaldı | 12/12 | 22,35 |
Sık sorulanlar
Sadık Altay bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 98 koşuda 3 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Sadık Altay bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 19.09.2026, İzmir.
Sadık Altay en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Antalya'da: 74 koşu, 1 birincilik.
Sadık Altay apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.