Antrenör
Ergün Çetinkurt
Ergün Çetinkurt'ın atları son 12 ayda 198 koşuya çıktı, 20 birincilik ve 63 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (92 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ergün Çetinkurt antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 179 | 19 | 18 | 19 | %10,6 | %31,3 | −%49,7 |
| Son 12 ay | 198 | 20 | 23 | 20 | %10,1 | %31,8 | −%45,8 |
| 2020'den bu yana | 815 | 104 | 108 | 87 | %12,8 | %36,7 | −%46,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 17.10.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 179 | 19 | 18 | 19 | %10,6 | %31,3 |
| 2025 | 144 | 16 | 28 | 13 | %11,1 | %39,6 |
| 2024 | 31 | 1 | 4 | 3 | %3,2 | %25,8 |
| 2023 | 122 | 11 | 14 | 14 | %9,0 | %32,0 |
| 2022 | 193 | 27 | 24 | 25 | %14,0 | %39,4 |
| 2021 | 134 | 29 | 18 | 11 | %21,6 | %43,3 |
| 2020 | 12 | 1 | 2 | 2 | %8,3* | %41,7* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 92 | 10 | 10 | 10 | %10,9 | %32,6 |
| Antalya | 64 | 2 | 9 | 7 | %3,1 | %28,1 |
| İstanbul | 18 | 4 | 1 | 0 | %22,2* | %27,8* |
| Adana | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| Kocaeli | 8 | 2 | 2 | 1 | 2/8 | 5/8 |
| Bursa | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
| İzmir | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 62 | 6 | 5 | 3 | %9,7 | %22,6 |
| Kum · Normal | 53 | 7 | 8 | 10 | %13,2 | %47,2 |
| Sentetik · Normal | 45 | 5 | 6 | 2 | %11,1 | %28,9 |
| Kum · Islak | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| Sentetik · Nemli | 8 | 0 | 2 | 1 | 0/8 | 3/8 |
| Kum · Nemli | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| Çim · Ağır | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 39 | 3 | 6 | 7 | %7,7 | %41,0 |
| 1201–1600 m | 118 | 14 | 12 | 10 | %11,9 | %30,5 |
| 1601–2000 m | 27 | 3 | 3 | 2 | %11,1* | %29,6* |
| 2001+ m | 14 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %21,4* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 121 | 13 | 14 | 10 | %10,7 | %30,6 |
| İngiliz | 77 | 7 | 9 | 10 | %9,1 | %33,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 61 | 7 | 4 | 7 | %11,5 | %29,5 |
| Şartlı | 58 | 5 | 5 | 6 | %8,6 | %27,6 |
| Maiden | 53 | 4 | 9 | 6 | %7,5 | %35,8 |
| KV-8 | 7 | 2 | 2 | 0 | 2/7 | 4/7 |
| Satış | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
| KV-7 | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| KV-6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 1 | 1 | 0/2 | 2/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 301 | 36 | 36 | 32 | %12,0 | %34,6 |
| Adana | 205 | 25 | 27 | 20 | %12,2 | %35,1 |
| İstanbul | 141 | 20 | 24 | 13 | %14,2 | %40,4 |
| Antalya | 88 | 4 | 13 | 14 | %4,5 | %35,2 |
| Şanlıurfa | 39 | 10 | 4 | 3 | %25,6 | %43,6 |
| Kocaeli | 19 | 4 | 3 | 3 | %21,1* | %52,6* |
| Bursa | 15 | 3 | 1 | 2 | %20,0* | %40,0* |
| İzmir | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| Elazığ | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Diyarbakır | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 320 | 38 | 39 | 30 | %11,9 | %33,4 |
| Kum · Normal | 270 | 47 | 39 | 29 | %17,4 | %42,6 |
| Sentetik · Normal | 103 | 12 | 14 | 11 | %11,7 | %35,9 |
| Kum · Nemli | 27 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %18,5* |
| Çim · Çok Yumuşak | 23 | 3 | 2 | 3 | %13,0* | %34,8* |
| Kum · Islak | 20 | 1 | 2 | 3 | %5,0* | %30,0* |
| Çim · Yumuşak | 15 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %33,3* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 10 | 1 | 2 | 3 | %10,0* | %60,0* |
| Sentetik · Nemli | 8 | 0 | 2 | 1 | 0/8 | 3/8 |
| Çim · Ağır | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| Çim · Çok Ağır | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Kum · Sulu | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 171 | 22 | 26 | 23 | %12,9 | %41,5 |
| 1201–1600 m | 433 | 53 | 60 | 38 | %12,2 | %34,9 |
| 1601–2000 m | 144 | 16 | 17 | 21 | %11,1 | %37,5 |
| 2001+ m | 67 | 13 | 5 | 5 | %19,4 | %34,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 426 | 53 | 49 | 41 | %12,4 | %33,6 |
| İngiliz | 389 | 51 | 59 | 46 | %13,1 | %40,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 229 | 33 | 27 | 35 | %14,4 | %41,5 |
| Handikap | 194 | 23 | 21 | 15 | %11,9 | %30,4 |
| Maiden | 156 | 16 | 23 | 12 | %10,3 | %32,7 |
| KV-8 | 46 | 10 | 8 | 4 | %21,7 | %47,8 |
| G | 46 | 3 | 5 | 5 | %6,5 | %28,3 |
| Satış | 41 | 2 | 8 | 1 | %4,9 | %26,8 |
| KV-6 | 33 | 3 | 3 | 6 | %9,1 | %36,4 |
| KV-7 | 32 | 9 | 5 | 1 | %28,1 | %46,9 |
| KV-9 | 17 | 3 | 4 | 4 | %17,6* | %64,7* |
| A | 12 | 1 | 0 | 2 | %8,3* | %25,0* |
| Kısa Vade Handikap | 6 | 1 | 2 | 2 | 1/6 | 5/6 |
| KV-18 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Kadın Amatör Binici | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| H. Çizik | 14 | 3 | 2 | 3 | %21,4* | %57,1* |
| M. Çelik | 11 | 2 | 4 | 1 | %18,2* | %63,6* |
| F. Sansar | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| S. Çelik | 10 | 1 | 0 | 1 | %10,0* | %20,0* |
| M. Turan | 10 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %40,0* |
| M. Akyavuz | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| M. Çelik | 9 | 1 | 2 | 2 | 1/9 | 5/9 |
| E. Çankaya | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| E. Atlamaz | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| N. Demir | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Alşubathan | 16 | 0 | 3 | 0 | %0,0* | %18,8* |
| Urfa Beyi | 11 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %27,3* |
| Hızkesen | 11 | 2 | 1 | 1 | %18,2* | %36,4* |
| Astra Lumina | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| Oğlum Vefa | 9 | 1 | 2 | 1 | 1/9 | 4/9 |
| Rüzgar Delen | 9 | 0 | 1 | 2 | 0/9 | 3/9 |
| Al Zeyno | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| Belalı Cibek | 8 | 2 | 0 | 0 | 2/8 | 2/8 |
| O Bir Vahşi | 7 | 3 | 2 | 0 | 3/7 | 5/7 |
| Aslan Hatip | 7 | 2 | 2 | 1 | 2/7 | 5/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | Ankara | Handikap 15 | 2000 Kum | Üçnur | F. Sansar | 3/7 | 7,90 |
| 15.10.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 1200 Kum | Adanalı Demir | S. Çelik | 6/9 | 16,45 |
| 15.10.2026 | Ankara | Maiden | 1300 Çim | Urfa Beyi | M. Akyavuz | 4/12 | 4,40 |
| 15.10.2026 | Ankara | Maiden | 1300 Çim | Al Zeyno | E. Atlamaz | 1/11 | 5,70 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 19 | 1400 Kum | Astra Lumina | M. Turan | 9/16 | 13,85 |
| 11.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Mucizenle Gel | A. Kaçmaz | 8/9 | 22,40 |
| 11.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1600 Çim | Çilekeş Ömer | H. Çizik | 1/12 | 2,55 |
| 11.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1600 Çim | Oğlum Vefa | M. Çelik | 4/12 | 20,00 |
| 09.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Çim | Hızkesen | M. Kaya | 13/16 | 13,90 |
| 09.10.2026 | İstanbul | KV-7 | 1300 Sentetik | O Bir Vahşi | M. Kaya | 7/8 | 5,75 |
| 08.10.2026 | Ankara | Handikap 16 | 1400 Çim | Alşubathan | M. Bayır | 15/16 | 20,15 |
| 08.10.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1400 Çim | Üçnur | F. Sansar | 5/11 | 15,30 |
| 07.10.2026 | İstanbul | KV-9 | 2100 Çim | Aslan Hatip | M. Bilgin | 6/7 | 17,80 |
| 03.10.2026 | Ankara | KV-7 | 1600 Çim | Urfa Beyi | İ. Yıldırım | 12/15 | 32,10 |
| 01.10.2026 | Kocaeli | KV-8 | 1900 Kum | Aslan Hatip | M. Kaya | 1/8 | 4,95 |
| 01.10.2026 | Kocaeli | KV-7 | 1500 Kum | O Bir Vahşi | M. Kaya | 1/5 | 1,95 |
| 30.09.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 2000 Sentetik | Astra Lumina | E. Aktuğ | 7/17 | 21,50 |
| 27.09.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1500 Sentetik | Moneta Fly | T. Bali | 10/16 | 34,10 |
| 24.09.2026 | Ankara | Maiden | 1600 Çim | Urfa Beyi | M. Çelik | 4/9 | 2,05 |
| 23.09.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Sentetik | Çilekeş Ömer | H. Çizik | 1/13 | 2,75 |
Sık sorulanlar
Ergün Çetinkurt bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 179 koşuda 19 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ergün Çetinkurt'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 17.10.2026, Ankara.
Ergün Çetinkurt en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 92 koşu, 10 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.