Antrenör
Sercan Çelikman
Sercan Çelikman'ın atları son 12 ayda 209 koşuya çıktı, 17 birincilik ve 53 ilk üç derece aldı. En çok Antalya'da koştu (96 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Sercan Çelikman antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 176 | 14 | 18 | 12 | %8,0 | %25,0 | −%64,1 |
| Son 12 ay | 209 | 17 | 19 | 17 | %8,1 | %25,4 | −%62,8 |
| 2020'den bu yana | 358 | 40 | 36 | 31 | %11,2 | %29,9 | −%40,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 176 | 14 | 18 | 12 | %8,0 | %25,0 |
| 2025 | 121 | 19 | 12 | 13 | %15,7 | %36,4 |
| 2024 | 21 | 4 | 3 | 2 | %19,0* | %42,9* |
| 2023 | 40 | 3 | 3 | 4 | %7,5 | %25,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 96 | 10 | 7 | 9 | %10,4 | %27,1 |
| İzmir | 79 | 5 | 9 | 5 | %6,3 | %24,1 |
| Bursa | 26 | 2 | 3 | 1 | %7,7* | %23,1* |
| İstanbul | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kocaeli | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 98 | 6 | 9 | 9 | %6,1 | %24,5 |
| Sentetik · Normal | 52 | 4 | 4 | 6 | %7,7 | %26,9 |
| Çim · Normal | 20 | 2 | 3 | 0 | %10,0* | %25,0* |
| Kum · Islak | 10 | 2 | 0 | 2 | %20,0* | %40,0* |
| Sentetik · Nemli | 10 | 3 | 1 | 0 | %30,0* | %40,0* |
| Sentetik · Sulu | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Kum · Nemli | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 36 | 5 | 2 | 3 | %13,9 | %27,8 |
| 1201–1600 m | 118 | 9 | 7 | 10 | %7,6 | %22,0 |
| 1601–2000 m | 40 | 2 | 7 | 3 | %5,0 | %30,0 |
| 2001+ m | 15 | 1 | 3 | 1 | %6,7* | %33,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 128 | 9 | 11 | 13 | %7,0 | %25,8 |
| Arap | 81 | 8 | 8 | 4 | %9,9 | %24,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 75 | 6 | 4 | 2 | %8,0 | %16,0 |
| Şartlı | 61 | 6 | 7 | 9 | %9,8 | %36,1 |
| Handikap | 52 | 3 | 6 | 2 | %5,8 | %21,2 |
| KV-8 | 5 | 1 | 0 | 3 | 1/5 | 4/5 |
| KV-6 | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Satış | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| KV-7 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 179 | 26 | 19 | 15 | %14,5 | %33,5 |
| İzmir | 112 | 11 | 11 | 8 | %9,8 | %26,8 |
| Bursa | 26 | 2 | 3 | 1 | %7,7* | %23,1* |
| Ankara | 24 | 1 | 2 | 3 | %4,2* | %25,0* |
| İstanbul | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Kocaeli | 7 | 0 | 0 | 3 | 0/7 | 3/7 |
| Adana | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 143 | 17 | 16 | 16 | %11,9 | %34,3 |
| Sentetik · Normal | 94 | 6 | 8 | 9 | %6,4 | %24,5 |
| Çim · Normal | 48 | 5 | 5 | 2 | %10,4 | %25,0 |
| Sentetik · Nemli | 18 | 5 | 2 | 0 | %27,8* | %38,9* |
| Kum · Islak | 13 | 3 | 0 | 2 | %23,1* | %38,5* |
| Kum · Nemli | 11 | 2 | 3 | 0 | %18,2* | %45,5* |
| Sentetik · Sulu | 9 | 0 | 1 | 1 | 0/9 | 2/9 |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Ağır | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Sentetik · Islak | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 64 | 8 | 4 | 5 | %12,5 | %26,6 |
| 1201–1600 m | 190 | 22 | 14 | 20 | %11,6 | %29,5 |
| 1601–2000 m | 70 | 4 | 14 | 4 | %5,7 | %31,4 |
| 2001+ m | 34 | 6 | 4 | 2 | %17,6 | %35,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 226 | 28 | 22 | 22 | %12,4 | %31,9 |
| Arap | 132 | 12 | 14 | 9 | %9,1 | %26,5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 108 | 9 | 7 | 2 | %8,3 | %16,7 |
| Şartlı | 107 | 18 | 13 | 16 | %16,8 | %43,9 |
| Handikap | 93 | 8 | 11 | 5 | %8,6 | %25,8 |
| KV-8 | 12 | 3 | 2 | 5 | %25,0* | %83,3* |
| KV-6 | 11 | 1 | 0 | 2 | %9,1* | %27,3* |
| KV-7 | 10 | 1 | 2 | 1 | %10,0* | %40,0* |
| G | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Satış | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| KV-9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Altın | 23 | 4 | 4 | 3 | %17,4* | %47,8* |
| Ç. Taşcı | 15 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %6,7* |
| H. Şimşek | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| S. Çelik | 9 | 2 | 0 | 0 | 2/9 | 2/9 |
| G. Özçelik | 8 | 2 | 2 | 2 | 2/8 | 6/8 |
| R. Ketme | 8 | 2 | 0 | 0 | 2/8 | 2/8 |
| U. Temur | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| B. Mırık | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| M. Çiçek | 7 | 1 | 2 | 1 | 1/7 | 4/7 |
| S. Özen | 7 | 1 | 1 | 3 | 1/7 | 5/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Yaşarserap | 10 | 3 | 2 | 2 | %30,0* | %70,0* |
| Mrs Malibu | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Apollo Maximus | 7 | 2 | 0 | 1 | 2/7 | 3/7 |
| Taşlıçay | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Balaşir | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| Princess Elif | 5 | 2 | 1 | 1 | 2/5 | 4/5 |
| Gün Işıtan | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
| Nightmare Enemy | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| Victory Spark | 5 | 1 | 0 | 2 | 1/5 | 3/5 |
| Always Rıse | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Apollo Maximus | G. Özçelik | 4/11 | 7,85 |
| 02.11.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1400 Kum | Zibboosh | A. Yıldız | 8/8 | 19,75 |
| 31.10.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Authority | Y. Gökçe | 2/11 | 3,50 |
| 30.10.2026 | Bursa | Handikap 16 | 2000 Kum | Apollo Maximus | M. Bilgin | 3/12 | 1,60 |
| 29.10.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1200 Kum | Master Kingdom | B. Mırık | 2/15 | 6,30 |
| 24.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1600 Kum | Balaşir | A. Altın | 1/16 | 3,70 |
| 24.10.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1400 Kum | Master Kingdom | Ö. Özen | 5/14 | 37,90 |
| 24.10.2026 | İzmir | KV-7 | 1400 Kum | Mrs Malibu | S. Akşın | 6/6 | 32,30 |
| 23.10.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 1400 Çim | Queen Parla | B. Baguç | 14/19 | 63,15 |
| 23.10.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 1400 Çim | Blade Of Chaos | K. Yılmaz | 7/19 | 10,60 |
| 23.10.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 1400 Çim | Three Letter | E. Akpınar | 5/19 | 49,15 |
| 23.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1300 Çim | Me And The Devil | M. Bilgin | 4/13 | 1,75 |
| 23.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1300 Çim | Arbitrage | M. Çiçek | 6/13 | 15,00 |
| 22.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1900 Kum | Apollo Maximus | N. Avci | 4/14 | 3,00 |
| 17.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Authority | B. Mırık | 4/13 | 3,80 |
| 17.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Lady Doğru | M. Göl | 9/12 | 87,85 |
| 10.10.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1900 Kum | Master Kingdom | A. Altın | 12/16 | 16,70 |
| 10.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1900 Kum | Balaşir | A. Altın | 2/4 | 1,90 |
| 08.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Lady Doğru | Y. Gümüş | 13/13 | 95,55 |
| 08.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Mrs Malibu | E. Ökten | 5/13 | 35,05 |
Sık sorulanlar
Sercan Çelikman bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 176 koşuda 14 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Sercan Çelikman'ın bugün koşan atları hangileri?
İstanbul 9. koşu 18:00, APOLLO MAXIMUS.
Sercan Çelikman en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Antalya'da: 96 koşu, 10 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.