Antrenör
Ömer Altın
Ömer Altın'ın atları son 12 ayda 154 koşuya çıktı, 8 birincilik ve 28 ilk üç derece aldı. En çok Antalya'da koştu (149 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ömer Altın antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 101 | 4 | 9 | 5 | %4,0 | %17,8 | −%76,5 |
| Son 12 ay | 154 | 8 | 13 | 7 | %5,2 | %18,2 | −%77,9 |
| 2020'den bu yana | 371 | 32 | 27 | 34 | %8,6 | %25,1 | −%41,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 16.04.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 101 | 4 | 9 | 5 | %4,0 | %17,8 |
| 2025 | 139 | 14 | 8 | 12 | %10,1 | %24,5 |
| 2024 | 96 | 10 | 6 | 16 | %10,4 | %33,3 |
| 2023 | 35 | 4 | 4 | 1 | %11,4 | %25,7 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 149 | 6 | 12 | 6 | %4,0 | %16,1 |
| İzmir | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| İstanbul | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| Bursa | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 73 | 4 | 3 | 2 | %5,5 | %12,3 |
| Kum · Normal | 52 | 4 | 9 | 3 | %7,7 | %30,8 |
| Kum · Islak | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Kum · Nemli | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| Sentetik · Nemli | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Sentetik · Sulu | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Sentetik · Islak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 15 | 1 | 0 | 0 | %6,7* | %6,7* |
| 1201–1600 m | 80 | 4 | 7 | 5 | %5,0 | %20,0 |
| 1601–2000 m | 32 | 1 | 4 | 1 | %3,1 | %18,8 |
| 2001+ m | 27 | 2 | 2 | 1 | %7,4* | %18,5* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 117 | 7 | 10 | 6 | %6,0 | %19,7 |
| İngiliz | 37 | 1 | 3 | 1 | %2,7 | %13,5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 61 | 0 | 3 | 2 | %0,0 | %8,2 |
| Maiden | 49 | 4 | 5 | 4 | %8,2 | %26,5 |
| Şartlı | 34 | 4 | 4 | 1 | %11,8 | %26,5 |
| KV-7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| KV-6 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| KV-8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 233 | 14 | 18 | 17 | %6,0 | %21,0 |
| Kocaeli | 73 | 6 | 5 | 7 | %8,2 | %24,7 |
| İstanbul | 32 | 5 | 3 | 5 | %15,6 | %40,6 |
| Bursa | 22 | 4 | 0 | 5 | %18,2* | %40,9* |
| Ankara | 7 | 2 | 0 | 0 | 2/7 | 2/7 |
| İzmir | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Adana | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 167 | 16 | 17 | 15 | %9,6 | %28,7 |
| Sentetik · Normal | 130 | 10 | 5 | 10 | %7,7 | %19,2 |
| Çim · Normal | 22 | 4 | 1 | 6 | %18,2* | %50,0* |
| Kum · Nemli | 15 | 1 | 2 | 2 | %6,7* | %33,3* |
| Kum · Islak | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| Sentetik · Islak | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Sentetik · Nemli | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Sentetik · Sulu | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 56 | 8 | 3 | 0 | %14,3 | %19,6 |
| 1201–1600 m | 192 | 17 | 14 | 18 | %8,9 | %25,5 |
| 1601–2000 m | 84 | 4 | 6 | 12 | %4,8 | %26,2 |
| 2001+ m | 39 | 3 | 4 | 4 | %7,7 | %28,2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 305 | 28 | 23 | 29 | %9,2 | %26,2 |
| İngiliz | 66 | 4 | 4 | 5 | %6,1 | %19,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 149 | 6 | 7 | 13 | %4,0 | %17,4 |
| Şartlı | 89 | 10 | 5 | 8 | %11,2 | %25,8 |
| Maiden | 87 | 10 | 10 | 9 | %11,5 | %33,3 |
| KV-6 | 15 | 1 | 3 | 1 | %6,7* | %33,3* |
| Satış | 10 | 2 | 1 | 1 | %20,0* | %40,0* |
| KV-7 | 9 | 2 | 0 | 1 | 2/9 | 3/9 |
| KV-8 | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| G | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Çelik | 13 | 3 | 2 | 2 | %23,1* | %53,8* |
| S. Yıldız | 12 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %16,7* |
| F. Yücel | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| M. Kaya | 9 | 1 | 3 | 1 | 1/9 | 5/9 |
| M. Tekpetek | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| D. Konuk | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| M. Akgöbek | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| S. Altay | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| F. Bebek | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| E. Çankaya | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüma Yaprak | 14 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %14,3* |
| Buğlemim | 10 | 1 | 1 | 1 | %10,0* | %30,0* |
| Fahrunisa | 10 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %40,0* |
| Meymene | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Pelitsırtı | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Çelikmavi | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Fırtınalı Gök | 7 | 2 | 0 | 0 | 2/7 | 2/7 |
| National Hero | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| High Symphony | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Bababalık | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.04.2026 | İzmir | Maiden | 1000 Kum | Gümbür Baba | H. Ünver | 1/8 | 14,25 |
| 10.04.2026 | Antalya | Satış 1 | 1400 Sentetik | Devaşa | M. Keskin | 16/16 | 36,65 |
| 10.04.2026 | Antalya | Şartlı 4 | 2000 Kum | Meymene | E. Aktuğ | 8/11 | 21,50 |
| 10.04.2026 | Antalya | Maiden | 1700 Sentetik | Mıss Cura | M. Akgöbek | 9/11 | 32,55 |
| 09.04.2026 | Antalya | Handikap 15 | 1400 Kum | Pelitsırtı | E. Aktuğ | 12/13 | 13,35 |
| 09.04.2026 | Antalya | Handikap 15 | 1400 Kum | Numanım | M. Tekpetek | 13/13 | 11,00 |
| 09.04.2026 | Antalya | Handikap 15 | 1400 Kum | Çelikmavi | D. Konuk | 3/13 | 13,35 |
| 09.04.2026 | Antalya | KV-7 | 1200 Kum | Buğlemim | M. Tekpetek | 6/6 | 18,60 |
| 07.04.2026 | Antalya | Şartlı 4 | 2100 Sentetik | Kızıl Gezegen | A. Altın | 1/8 | 1,70 |
| 07.04.2026 | Antalya | Şartlı 4 | 2100 Sentetik | Eski Toprak | F. Yücel | 8/8 | 1,70 |
| 07.04.2026 | Antalya | Maiden | 1200 Sentetik | Hüma Yaprak | F. Yücel | 4/9 | 5,35 |
| 02.04.2026 | Antalya | Maiden | 2000 Kum | National Hero | E. Çankaya | 3/8 | 16,70 |
| 31.03.2026 | Antalya | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Budabeşte Gülü | S. Yıldız | 16/17 | 8,85 |
| 31.03.2026 | Antalya | Handikap 14 | 2200 Kum | High Symphony | D. Konuk | 9/9 | 52,55 |
| 27.03.2026 | Antalya | Şartlı 4 | 2100 Sentetik | Pelitsırtı | D. Konuk | 5/8 | 34,50 |
| 27.03.2026 | Antalya | Şartlı 4 | 2100 Sentetik | Fırtınalı Gök | A. Kurşun | 8/8 | 4,60 |
| 27.03.2026 | Antalya | Şartlı 4 | 2100 Sentetik | Meymene | E. Aktuğ | 6/8 | 18,70 |
| 27.03.2026 | Antalya | Maiden | 1300 Kum | Hüma Yaprak | M. Çelik | 2/8 | 8,25 |
| 27.03.2026 | Antalya | Maiden | 1300 Kum | Bababalık | M. Keskin | 8/8 | 23,15 |
| 27.03.2026 | Antalya | Handikap 14 | 2000 Kum | Buğlemim | D. Konuk | 7/11 | 41,70 |
Sık sorulanlar
Ömer Altın bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 101 koşuda 4 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ömer Altın'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 16.04.2026, İzmir.
Ömer Altın en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Antalya'da: 149 koşu, 6 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.